• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Season of Mist

  Przeczytaj także...
  Cannabis Corpse - amerykański zespół deathmetalowy powstały w 2006 roku w Richmond, w Wirginii. Grupa parodiuje dorobek zespołu Cannibal Corpse, ponadto w tekstach często porusza temat marihuany.Within Temptation – holenderski zespół grający metal symfoniczny, istniejący od 1996 roku. Wczesne płyty zespołu można zaliczyć do gothic metalu (na Enter także z elementami doom metalu), a ostatnie do metalu symfonicznego.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Season of Mistfrancuska wytwórnia płytowa, mająca również filię w Stanach Zjednoczonych. Season of Mist współpracuje z amerykańską filią EMI Music, która zapewnia dystrybucję wydawnictw wytwórni na terenie Stanów Zjednoczonych.

  Aborym – włoska grupa muzyczna wykonująca black metal z wpływami industrialu. Powstała 1992 roku w Rzymie z inicjatywy Malfeitora Fabbana.Cynic – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza death metalu i metalu progresywnego z wpływami jazzu i fusion. Zespół powstał w listopadzie 1987 roku z inicjatywy Paula Masvidala i Seana Reinerta. W 1993 roku ukazał się debiutancki album Cynic zatytułowany Focus. Jesienią 1994 roku zespół został rozwiązany.

  Nakładem wytwórni ukazały się albumy między innymi takich wykonawców jak: Aborym, Disperse, Arcturus, Cannabis Corpse, Carpathian Forest, Cynic, Eths, Finntroll, Gorgoroth, Mayhem, Morbid Angel, Rotting Christ, Samael, Solefald, The Gathering, The Old Dead Tree, Virus, Within Temptation, czy polski Yattering.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Finntroll – fiński zespół folkmetalowy, założony w Helsinkach w 1997. Zespół wykonuje skoczną, dynamiczną muzykę, łączącą elementy black metalu i fińskiej polki nazywanej humppa. Mimo iż jest to fiński zespół, to teksty utworów są w języku szwedzkim, ponieważ ten język brzmi "cholernie trollowato" według Jämsena, wokalisty zespołu, którego ojczystym językiem jest właśnie szwedzki.

  Zobacz też[]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Albumy Season of Mist.

  Linki zewnętrzne[]

 • Season of Mist w Discogs.com (ang.)
 • EMI Group, wcześniej Electric and Musical Industries Ltd – firma muzyczna z siedzibą w Londynie zawierająca głównie EMI Music należące do EMI Music Publishing oraz zaliczane do wielkiej czwórki wytwórni płytowych.The Old Dead Tree – francuska grupa muzyczna grająca mieszankę doom metalu, melodic death metalu i innych podgatunków heavymetalowych. Powstała w 1997 r. w Paryżu. Jak dotąd zespół nagrał dwie płyty studyjne. Pierwsza z nich, The Nameless Disease, wydana w 2003 r., poświęcona jest samobójczej śmierci perkusisty zespołu, Frédérica Guillemot. Natomiast kolejny album, The Perpetual Motion, został wydany w 2005 r. W 2006 r. zespół wystąpił w Polsce, w katowickim "Spodku" podczas festiwalu Metalmania. W 2009 r. zespół został rozwiązany.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Samael – szwajcarska grupa metalowa założona w 1987 roku. Początkowo wykonująca black metal, później jej styl wyewoluował do metalu industrialnego. Zaliczana wraz z m.in. Mayhem czy Darkthrone do tzw. drugiej fali black metalu z przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Do dziś ukazało się dziewięć albumów studyjnych grupy.
  Arcturus – awangardowy zespół metalowy pochodzący z Norwegii. Został założony w 1987 r., początkowo znany pod nazwą Mortem. Jego założycielami są Steinar Sverd Johnsen i Jan Axel "Hellhammer" Blomberg. W 1990 roku zespół zmienił nazwę na Arcturus - od nazwy gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza.
  The Gathering – holenderski zespół muzyczny, który był pionierem gothic metalu i jednym z prekursorów tego gatunku. Jako jeden z pierwszych zespołów doom-metalowych dołączył damski wokal do męskiego growlingu. Obecnie zespół tworzy muzykę w klimacie trip rocka z elementami rocka progresywnego i atmosferycznego, który ma jeszcze większe powodzenie wśród odbiorców.
  Carpathian Forest - norweski zespół blackmetalowy, założony w 1990 r. przez Nattefrosta i Nordavinda. Po wydaniu dem Bloodlust & Perversion w 1992 i Journey Through The Cold Moors Of Svarttjern w 1993 zespół stał się jednym z kultowych zespołów na norweskiej blackmetalowej scenie. Teksty zespołu oscylują nie tylko wokół typowych dla black metalu antychrystianizmu czy satanizmu, ale także nawiązują do sadyzmu, samobójstwa i dewiacji seksualnych. Muzycy wykazują silne zainteresowanie punkiem oraz rock and rollem. Nattefrost w wywiadzie dla Tartarean Desire Webzine przyznaje, że założył projekt, w którym grają muzykę zbliżoną do rock and roll punka, wzorowaną na Turbonegro.
  Yattering - polska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 1996 roku w Gdańsku. Formacja została rozwiązania w 2006 roku z dorobkiem czterech albumów studyjnych. Nazwa grupy została zaczerpnięta z tytułu opowiadania angielskiego pisarza Clivea Barkera - "The Yattering and Jack".
  Wytwórnia płytowa, wytwórnia fonograficzna, wydawnictwo muzyczne (ang. record label, label) – organizacja przemysłu muzycznego, zajmująca się produkcją, nagrywaniem, dystrybucją i promocją nagrań audio, a czasem wideo (np. z koncertu).
  Gorgoroth – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 1992 roku w Bergen. Nazwa zespołu nawiązuje do nazwy krainy Gorgoroth ze stworzonej przez J. R. R. Tolkiena mitologii Śródziemia. Do 2009 roku grupa wydała osiem albumów studyjnych niejednoznacznie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Zespołowi przewodzi gitarzysta Roger "Infernus" Tiegs, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu. Pomimo udziału w grupie licznych, utytułowanych muzyków działalność Gorgoroth jest skupiona w artystycznym podziemiu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.