Sean Patrick Thomas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sean Patrick Thomas (ur. 17 grudnia 1970 w Waszyngtonie) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Kevin (Probably) Saves the World – amerykański serial telewizyjny (komedio-dramat, fantasy) wyprodukowany przez Fazekas & Butters oraz ABC Studios, którego twórcami są Michele Fazekas i Tara Butters. Serial był emitowany od 3 października 2017 roku do 6 marca 2018 roku na ABC. Szalona odwaga (Courage Under Fire) – amerykański dramat wojenny z 1996 w reżyserii Edwarda Zwicka z Denzelem Washingtonem i Meg Ryan w głównych rolach.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Waszyngtonie jako syn inżyniera Carltona i analityka finansowego Cheryl Thomas, imigrantów z Gujany. Dorastał z dwójką młodszego rodzeństwa w Wilmington, gdzie ukończył Brandywine High School. Naukę kontynuował na University of Virginia. W 1995 uczył się aktorstwa w Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Uniwersytet Virginia – publiczny uniwersytet naukowy w Charlottesville w stanie Wirginia (USA), założony przez prezydenta Tomasza Jeffersona. Uczelnia posiada wysoko wyspecjalizowane wydziały takie jak Architektura, Astronomia, i Filozofia. Drużyny sportowe występują jako Cavaliers (męskie) lub Lady Cavaliers (żeńskie).

W romansie młodzieżowym W rytmie hip-hopu (2001) grał Dereka, jednego z najlepszych uczniów w klasie, chłopaka, którego marzeniem było zostać lekarzem, najlepszego przyjaciela Malakai, który nauczył główną bohaterkę (kreowaną przez Julię Stiles) tańczyć do rytmów hip-hopu.

22 kwietnia 2006 ożenił się z aktorką Aoniką Laurent. Mają córkę Lolę Jolie (ur. 16 maja 2008).

Teoria spisku – amerykański film akcji z 1997 w reżyserii Richarda Donnera. Scenariusz został napisany przez Briana Helgelanda koncentruje się wokół kierowcy taksówki, który uważa, iż rządowe agencje mają wpływ na wiele wydarzeń we współczesnym świecie.Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Źródło (ang. The Fountain) – powstały w 2006 roku amerykański dramat science fiction w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. W rolach głównych występują Hugh Jackman i Rachel Weisz.
Uniwersytet Nowojorski (ang. New York University) (NYU) – największa szkoła wyższa w Nowym Jorku i jedna z największych w USA. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w Greenwich Village na Manhattanie. NYU został założony w 1831 przez Alberta Gallatina i grupę prominentnych nowojorczyków, stał się największym prywatnym uniwersytetem non-profit w Stanach. Uczelnia składa się z 14 szkół, college’ów i wydziałów skupionych w 6 częściach Manhattanu. NYU posiada także oddziały zagraniczne w Londynie, Paryżu, Pradze, Berlinie, Ghanie, Madrycie i Szanghaju.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Wilmington - miasto w USA, w stanie Delaware, port nad rzeką Delaware, w regionie metropolitalnym Filadelfii. Około 72 tys. mieszkańców.

Reklama