• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Scott Wolf  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Ich pięcioro (ang. Party of Five) – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez stację Fox. W Stanach Zjednoczonych nadawany był przez 6 sezonów od 12 września 1994 do 3 maja 2000. W Polsce serial nadawała TVP2.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Scott Richard Wolf (ur. 4 czerwca 1968 w Bostonie) – amerykański aktor pochodzenia żydowskiego, występował w roli Baileya Salingera w serialu Ich pięcioro.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Bostonie w Massachusetts jako syn Susan Enowitch (z domu Levy), doradcy ds. nadużywania narkotyków, i Stevena Wolfa, dyrektora opieki zdrowotnej. Wychowywał się w rodzinie żydowskiej, a rodziny jego rodziców pochodziły z Niemiec i Rosji. W 1986 ukończył West Orange High School w West Orange w New Jersey. Następnie studiował na wydziale finansów na George Washington University.

  Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Do rozpoczęcia kariery aktorskiej zachęcił go przyjaciel rodziny i były aktor Clint Brady. Wolf przyjął jego radę i studiował aktorstwo w nowojorskim Herbert Berghof Studio, a następnie uczył się aktorstwa u Roberta Carnegie w Playhouse West w Kalifornii.

  Wolf pojawił się w kilku reklamach, a następnie gościnnie występował w serialach NBC Byle do dzwonka (Saved by the Bell, 1990–1992), Disney Channel Kids Incorporated (1991) i ABC The Commish (1993). Potem został obsadzony jako Bailey Salinger, drugi najstarszy z pięciu osieroconych dzieci w serialu Fox Ich pięcioro (Party of Five, 1994–2000).

  Byle do dzwonka (ang. Saved by the Bell, 1989-1993) – amerykański serial młodzieżowy nadawany przez stację NBC od 20 sierpnia 1989 roku do 22 maja 1993 roku.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Zagrał główną rolę w filmie fantasy Znak Smoka (Double Dragon, 1994). W 1997, podczas Williamstown Theatre Festival w Williamstown, grał w sztuce Dead End. W 1999 zdobył dwie nominacje do Teen Choice Awards: „Aktor telewizyjny” w Ich pięcioro i „Najzabawniejsza scena w filmie” w Go z Jayem Mohrem. Za dubbing psa Chapsa w filmie animowanym Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) otrzymał DVD Exclusive Award. Wystąpił jako dr Jake Hartman w serialu The WB Everwood (2004–2006) oraz jako dr Scott Clemmens w serialu NBC The Night Shift (2014–2017).

  The Night Shift – amerykański, dramatyczny serial telewizyjny o tematyce medycznej wyprodukowany przez Sachs-Judah Productions oraz Sony Pictures Television. Serial jest emitowany od 27 maja 2014 roku przez stację. Pomysłodawcami serialu są Gabe Sachs i Jeff Judah. 2 lipca 2014 roku stacja NBC zamówiła 2 sezon serialu 17 listopada 2016 roku, stacja NBC przedłużyła serial o czwartą serięLibrary of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Od września 1992 do listopada 1993 spotykał się z Alyssą Milano. Od lutego 1996 do lutego 1997 był związany z kanadyjską aktorką Paulą Devicq. W 1999 spotykał się z projektantką mody Shoshanną Lonstein Gruss. W październiku 2002 związał się z Kelley Marie Limp. Pobrali się 29 maja 2004. Mają trójkę dzieci: córkę Lucy Marie oraz dwóch synów - Millera Williama i Jacksona Kayse.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.
  Santa Monica Boulevard – ulica w hrabstwie Los Angeles biegnąca z zachodu na wschód. Biegnie od Ocean Avenue w Santa Monica do Sunset Boulevard. Przebiega przez Santa Monica, Beverly Hills i Hollywood. Część kalifornijskiej Drogi Stanowej nr 2 (California State Route 2).
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Jay Mohr, właśc. Jon Ferguson Mohr (ur. 23 sierpnia 1970 w Veronie w stanie New Jersey, USA) – amerykański aktor i komediant stand-upowy.
  Śmiertelna pułapka (oryg. Deathtrap) – amerykańska komedia kryminalna z 1982 roku w reżyserii Sidneya Lumeta, na podstawie sztuki Iry Levina.
  The WB Television Network była amerykańską siecią telewizyjną nadającą między 1995, a 2006 rokiem. Działała w kooperacji Warner Bros i Tribune Broadcasting. Na początku 2006 roku Warner Bros i CBS Corporation ogłosiły zamknięcie swoich sieci The WB oraz UPN i powołały wspólny kanał The CW, który wystartował we wrześniu 2006.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.