• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Scott Travis

  Przeczytaj także...
  Drum Workshop (DW Drums, DW) - amerykański producent instrumentów perkusyjnych. Firma powstała w 1972 roku w Santa Monica w stanie Kalfornia, jej obecna siedziba mieści się Oxnard również w Kalifornii. Od 2000 roku firma prowadzi pododdział Pacific Drums and Percussion produkujący instrumenty dedykowane dla mniej zamożnych klientów.Norfolk – miasto we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Wirginia. Leży nad Zatoką Chesapeake, niedaleko jej połączenia z Atlantykiem. Jeden z głównych portów USA przeładowujący rocznie 47 mln ton towarów, wśród których jednym z podstawowych jest węgiel.
  Dave Holland, właśc. David Holland (ur. 5 kwietnia 1948 w Wolverhampton) – brytyjski perkusista rockowy, najlepiej zapamiętanym z czasów kiedy grał razem z Judas Priest. Grał również w zespole Trapeze.

  Scott Travis (ur. 6 września 1961 w Norfolk) – amerykański perkusista. Członek brytyjskiego zespołu Judas Priest i amerykańskiego zespołu Racer X. W latach 1993-1995 wystepował w formacji Fight.

  Biografia[]

  Urodzony w Norfolk, Wirginii, Scott był słynnym perkusistą na lokalnej scenie muzycznej w regionie znanym jako Hampton Roads we wczesnych latach osiemdziesiątych XX wieku. Grał z zespołami w klubach na wskroś Norfolk, Virginia Beach, Hampton i Newport News. Travis przeprowadził się do  Kalifornii na początku/w połowie lat osiemdziesiątych i grał w rozmaitych lokalnych zespołach, takich jak Hawk. Następnie przeniósł się do Racer X, wraz z Pulem Gilbertem. Bardzo krótko grał w Saints Or Sinners, które potem zmieniło swoją nazwę na The Scream. Grali w nim również koledzy z zespołu Travisa, Bruce Bouillet i John Alderete. Jego wielka kariera zaczęła rozwijać się późno, dziesięć lat po długoletnim graniu w zespole perkusista Judas Priest, Dave Holland opuścił zespół z osobistych powodów.

  Judas Priest – brytyjska grupa muzyczna założona w 1969 roku w Birmingham (hrabstwo West Midlands) w Anglii , znana głównie z dwóch gitar prowadzących i mającego dużą skalę głosu wokalisty śpiewającego w sposób operowy. Zespół sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie.Timothy S. "Ripper" Owens (ur. 13 września 1967 w Akron) – amerykański wokalista heavymetalowy. Członek m.in. grup Judas Priest i Iced Earth, obecnie Yngwie Malmsteen Rising Force.

  Travis zawsze chciał grać w Judas Priest.  Jako młody nastolatek często myślał o rozłożeniu swojego zestawu perkusyjnego na parkingu w Hampton Coliseum, w nadziei, że zespół zauważy go przechodząc obok autobusu. Ostatecznie pewnego razu zdecydował poczekać na końcu areny, aby przekazać zespołowi taśmę z nagraniem swojej gry. W tamtym czasie Holland wciąż jeszcze był perkusistą zespołu, więc i tak nigdy nic nie wywiązało się z tego spotkania. Kiedy Holland opuścił Judas Priest w 1989 usłyszał o tym Jeff Martin, ponieważ przyjaźnił się z Robem Halfordem. Pewnego dnia zadzwonił do Travisa i powiedział: "Zgadnij, kto potrzebuje perkusisty?".

  Paiste – szwajcarska firma zajmująca się produkcją talerzy perkusyjnych oraz gongów. Nazwa z estońskiego oznacza "błyszczeć, świecić".Fight – amerykańsko-brytyjski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i heavy metalu. Powstał w 1992 roku z inicjatywy wokalisty Roba Halforda po jego odejściu z Judas Priest. Debiutancki album formacji zatytułowany War of Words ukazał się 3 września 1993 roku nakładem wytwórni muzycznej Epic Records.

  Travis pojawił się na przesłuchaniu i w 1989 zdobył tę posadę. Tak więc stał się pierwszym nie pochodzącą z Wielkiej Brytanii muzykiem grającym w zespole. Travis wciąż spełnia obowiązki perkusisty dla jego wcześniejszego zespołu - Racer X.

  Travis był również w dużej mierze odpowiedzialny za zatrudnienie Tima "Rippera" Owensa, na miejsce Halforda w Judas Priest. Owens pozostał w zespole do ponownego połączenia się w 2003 roku.

  Muzyk jest endorserem instrumentów firm DW Drums, Paiste i Vater.

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Vater - amerykańska firma produkująca akcesoria perkusyjne. Została założona przez Clarence Vatera, a obecnie prowadzona jest przez jego dwóch wnuków Alana i Rona Vater. Chociaż firma rozpoczęła produkcję pałeczek perkusyjnych w 1956 roku, to oficjalnie Vater produkcję zaczął nieco później. Pierwsze pałeczki wykonane przez firmę Vater zostały wykonane przez Joana (Adamsa) Vater w sklepie Jacks Drumshop w Bostonie, w stanie Massachusetts. Jacks był jednym z pierwszych sklepów, który był w stanie zaoferować sprzedaż własnych modeli. 22 października 1988 roku firma Vater przeniosła swoją siedzibę do fabryki w mieście Holbrook w stanie Massachusetts. Trzy lata później pierwsze pałki perkusyjne firmy Vater zostały wprowadzone do Percussive Arts Society (Międzynarodowej Organizacji Usług Muzycznych).

  Filmografia[]

  Przypisy

  1. SCORPIONS Recruit MOTÖRHEAD Drummer MIKKEY DEE For U.S. Tour (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2016-05-08].
  2. Encyclopaedia Metallum - Scott Travis (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2016-01-02].
  3. Andy Hinds: Fight Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-08-01].
  4. Paiste: Scott Travis (US) #Judas Priest, Racer X (ang.). www.paiste.com. [dostęp 2016-01-08].
  5. Vater: Scott Travis (ang.). www.vater.com. [dostęp 2016-01-08].
  6. Dream Deceivers: The Story Behind James Vance vs. Judas Priest (1992) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-01-02].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.