• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Schnaittach

  Przeczytaj także...
  Powiat Erlangen-Höchstadt (niem. Landkreis Erlangen-Höchstadt) - powiat w rejencji Środkowa Frankonia, w niemieckim kraju związkowym Bawaria.Powiat Norymberga (niem. Landkreis Nürnberger Land) - powiat w rejencji Środkowa Frankonia w niemieckim kraju związkowym Bawaria.
  Saksonia, Wolny Kraj Saksonia (łac. Saxonia; niem. Freistaat Sachsen; górnołuż. Swobodny stat Sakska; dolnołuż. Zwězkowy kraj Sakska) – kraj związkowy w Niemczech graniczący z Polską, Czechami i z następującymi krajami związkowymi: Bawaria, Turyngia, Saksonia-Anhalt i Brandenburgia. Stolicą jest Drezno. Obecnie niewielki skrawek historycznej Saksonii znajduje się w Polsce, w województwie dolnośląskim (okolice Bogatyni). Republika Saksonii jest spółką prawa publicznego. Reprezentuje ją premier Stanislaw Tillich.

  Schnaittachgmina targowa w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Środkowa Frankonia, w regionie Industrieregion Mittelfranken, w powiecie Norymberga. Leży w Okręgu Metropolitalnym Norymbergi, w Jurze Frankońskiej, około 21 km na północny wschód od Norymbergi i około 6 km na północny wschód od Lauf an der Pegnitz, nad rzeką Schnaittach, przy autostradzie A9 (zjazd 48).

  Wyżyna Frankońska, także Jura Frankońska (niem. Fränkische Alb, Fränkischer Jura, Frankenalb) – wyżyna i pasmo górskie w południowej części Niemiec, na obszarze Bawarii, pomiędzy rzekami Dunaj i Men. Stanowi zachodnie przedłużenie Jury Szwabskiej.Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
  Brama miejska
  Ratusz
  Muzeum Regionalne (Heimatmuseum) i Muzeum Żydowskie (Jüdisches Museum Franken)

  1 stycznia 2015 r. przyłączono do gminy 583 m z gminy Eckental w powiecie Erlangen-Höchstadt.

  Współpraca[ | edytuj kod]

  Miejscowości partnerskie:

 • Austria Frohnleiten, Austria
 • Niemcy Schlettau, Saksonia
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Norymberga (niem. Nürnberg) – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Środkowa Frankonia, siedziba regionu Industrieregion Mittelfranken oraz powiatu Norymberga. Położone nad rzeką Pegnitz (nieco powyżej jej ujścia do rzeki Regnitz), gospodarcza i kulturalna stolica Frankonii, drugie co do wielkości miasto w Bawarii. Liczy 510 602 mieszkańców (31 grudnia 2011). Najbliżej położone duże miasta: Monachium – ok. 150 km na południowy wschód, Stuttgart – ok. 156 km na południowy zachód i Frankfurt nad Menem – ok. 186 km na północny zachód. Miasto zniszczone podczas II wojny światowej, odbudowane.Gmina targowa (niem. Marktgemeinde lub Markt) – to rodzaj gminy posiadającej prawa targowe, wyróżniona ze względów historycznych. Gminy takie występują w Bawarii, Austrii i Południowym Tyrolu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Frohnleiten - miasto w Austrii, w kraju związkowym Styria, w powiecie Graz-Umgebung. Liczy 6701 mieszkańców )1 stycznia 2015).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Eckental – gmina targowa w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, w powiecie Erlangen-Höchstadt, około 15 km na wschód od Erlangen, nad rzeką Schwabach (dopływ Regnitz)Schwabach, przy drodze B2 i linii kolejowej (Norymberga - Gräfenberg).
  Środkowa Frankonia (niem. Mittelfranken) – kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Środkowej Frankonii jest Ansbach. Inne większe miasta to Norymberga, Erlangen i Fürth. Przez Środkową Frankonię przepływa rzeka Pegnitz. Znajduje się w niej Szwajcaria Frankońska.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Niemiecka autostrada A9 (niem. Bundesautobahn 9, BAB 9, Autobahn 9) tworzy połączenie autostradowe Berlin – Lipsk – Norymberga – Monachium.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.645 sek.