• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Schenefeld - Szlezwik-Holsztyn

  Przeczytaj także...
  Szlezwik-Holsztyn (niem. Schleswig-Holstein, dolnoniem. Sleswig-Holsteen, fryz. Slaswik-Holstiinj, duń. Slesvig-Holsten) – najbardziej na północ wysunięty kraj związkowy Niemiec. Dawna nazwa w języku angielskim to Sleswick-Holsatia (obecnie używa się nazwy niemieckiej). Stolicą jest Kilonia (Kiel). Obecny premier Szlezwika-Holsztynu to Torsten Albig.Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.
  Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.

  Schenefeld – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w powiecie Steinburg, siedziba urzędu Schenefeld.

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Siezbüttel - dzielnica gminy Schenefeld w Niemczech, w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w powiecie Steinburg, w urzędzie Schenefeld.

  1 stycznia 2013 do gminy przyłączono gminę Siezbüttel, która stała się jej dzielnicą.

  Urząd Schenefeld (niem. Amt Schenefeld) - urząd w Niemczech w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, w powiecie Steinburg. Siedziba urzędu znajduje się w miejscowości Schenefeld.Powiat Steinburg (niem. Kreis Steinburg) - powiat w niemieckim kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Siedzibą powiatu jest miasto Itzehoe.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Statistisches Amt für Hamburg und Schleswig-Holstein, Hamburg, 2009  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.