• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sceptic  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.Weronika "Wera" Zbieg (ur. 2 maja 1983 w Krakowie) – polska wokalistka i autorka tekstów. Pochodzi z miejscowości Bukowno. Zbieg znana jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Totem. W 2004 roku dołączyła do krakowskiego zespołu Sceptic w którym zastąpiła Marcina Urbasia. Wraz z grupą nagrała wydany w 2005 roku album Internal Complexity. Wystąpiła także w teledysku do utworu "Suddenly Awaken" w reżyserii Marcina Halerza. W 2007 roku wystąpiła gościnnie na trzeciej płycie zespołu Hedfirst - Godforsaken. Zbieg zaśpiewała w utworze "Manipulation". W 2008 roku z zespołem Doctrine X nagrała album Mind Control (2009). W 2011 roku wokalistka wystąpiła gościnnie na minialbumie Payback Time pszczyńskiej formacji Huge CCM.
  Dyskografia[]

  Teledyski[]  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Christ Agony – polska grupa muzyczna wykonująca black metal, zaliczana do prekursorów gatunku w Polsce. Powstała w 1990 roku w Morągu. W 2003 roku w wyniku konfliktu z ówczesnym wydawcą formacja została rozwiązana. W 2005 roku wokalista i gitarzysta Cezary Augustynowicz powołał zespół Union, pozostając jedynym członkiem oryginalnego składu Christ Agony. Tego samego roku formacja wydała jedyny album zatytułowany Christ Agony. W 2007 roku Augustynowicz wznowił działalność Christ Agony w odnowionym składzie, natomiast zespół Union został rozwiązany.
  Blind Existence – debiutancki album studyjny polskiej grupy muzycznej Sceptic. Wydawnictwo ukazało się w 1999 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. Nagrania zostały zarejestrowane na przełomie stycznia i lutego 1999 roku w olsztyńskim Selani Studio we współpracy z realizatorem Andrzejem Bombą.
  Hertz Studio właściwie Hertz Recording Studio Wiesławski – polskie studio realizacji dźwiękowej i nagraniowej, zlokalizowane w Białymstoku przy ul. Andrzeja Struga 9. Łączna powierzchnia studia wynosi 325 m² na które składają się: pomieszczenie do nagrań, pomieszczenie masteringowe, reżyserka oraz pomieszczenia socjalne. Działalność obiektu w 1999 roku zainicjowali bracia Wojciech i Sławomir Wiesławscy, którzy są realizatorami oraz producentami nagrań muzycznych. Od początku XXI w. studio cieszy się dużą popularnością wśród polskich zespołów z nurtu black, thrash i death metal, a także w mniejszym stopniu zespołów rosyjskich.
  Basista – popularnie muzyk, instrumentalista, który gra na instrumencie basowym, takim jak gitara basowa, kontrabas, basetla, rzadziej dętym (np. tuba, suzafon). Czasem terminem tym określa się wokalistę śpiewającego basem, choć w tym przypadku prawidłowym nazewnictwem jest właśnie bas. W znaczeniu popkulturowym basista to najczęściej członek zespołu muzycznego. Wraz z perkusistą i instrumentalistą, który realizuje wypełnienie harmoniczne (np. pianistą lub gitarzystą niebasowym) tworzy sekcję rytmiczną.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Pathetic Being – drugi album studyjny polskiej grupy muzycznej Sceptic. Wydawnictwo ukazało się 20 kwietnia 2001 roku nakładem wytwórni muzycznej Empire Records. Nagrania zostały zarejestrowane i zmiksowane w olsztyńskim Selani Studio we wrześniu 2000 roku. Z kolei mastering odbył się w październiku tego samego roku również w Selani Studio. Do płyty został dołączony teledysk do utworu "Pathetic Being" który wyreżyserował Adam Kuc.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.054 sek.