• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Say Something - singel A Great Big World  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Język słowacki (słow. slovenský jazyk, też slovenčina) należy do zachodniosłowiańskiej grupy językowej. Językiem tym posługuje się ponad 6 mln osób – przede wszystkim na Słowacji i w należącej do Serbii Wojwodinie, gdzie jest jednym z języków urzędowych. Używają go także Słowacy mieszkający w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, w USA i Kanadzie. W Polsce język słowacki mógł być zdawany na maturze jako jeden z języków nowożytnych."The Voice Within" to piosenka popowa stworzona na czwarty album studyjny amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery pt. Stripped (2002). Wyprodukowany przez Glena Ballarda, utwór wydany został jako piąty i finalny singel promujący krążek 23 listopada 2003 roku.
  Odbiór[]

  W momencie wydania na singlu "Say Something" spotkał się z pochwałami ze strony internautów, którzy w emocjonalnych komentarzach schlebiali piosence. Utwór zyskał duże poparcie wśród użytkowników serwisu YouTube. Według redaktora witryny sacbee.com, "w czasach, gdy Internet uchodzi za wylęgarnię negatywności, grupie A Great Big World udało się przekształcił sieć w miejsce ukojenia i inspiracji". W zwięzłej wiadomości opublikowanej na łamach portalu społecznościowego Twitter wokalistka Christina Perri skomentowała "Say Something", pisząc: "Brak mi tchu. Ta piosenka jest wszystkim." Strona internetowa allaboutmusic.pl wyłoniła singel jako jeden z dwudziestu najlepszych utworów roku. Pod koniec sierpnia 2014 Jason Lipshutz, redaktor magazynu Billboard, uznał singel za jeden z pięciu największych hitów Christiny Aguilery w Stanach Zjednoczonych.

  Hot 100 Airplay – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Mierzy częstotliwość nadawania poszczególnych piosenek na antenach stacji radiowych i wraz z Hot 100 Singles Sales i Hot Digital Songs stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100. Notowanie jest jednym z niewielu, które nie jest oficjalnie archiwizowane przez Billboard. Jednocześnie Hot 100 Airplay jest ważne dla artystów, ponieważ przewiduje ono możliowość odniesienia komercyjnego sukcesu piosenki jeszcze przed wydaniem singla. Lista nabrała nowego znaczenia, gdy 5 grudnia 1998 roku stała się jednym z komponentów Billboard Hot 100.Is There Anybody Out There? – pierwszy album studyjny amerykańskiego zespołu popowego A Great Big World. Jest to debiutanckie wydawnictwo studyjne grupy, a drugie w ogóle po EP-ce A Great Big World z 2012 roku. Album wydany zostanie 14 stycznia 2014 roku i będzie zawierał trzynaście utworów, w tym duet z piosenkarką muzyki pop Christiną Aguilerą.

  Recenzje[]

  Singel, w obu wersjach (oryginalnej i zremiksowanej), zyskał pozytywne recenzje ze strony krytyki. Bill Lamb, publicysta współpracujący z serwisem About.com, wycenił utwór na 4.5/5 gwiazdek, doceniając "silny tekst, delikatne wokale Aguilery, wzbogacające remiks", a także "uczuciową aranżację instrumentów smyczkowych i fortepianu". Lamb zaznaczył, że "'Say Something' jest lekarstwem na czasy, w których scena muzyczna cierpi przez brak emocjonalnych ballad". Zdaniem pamflecisty, Christina Aguilera, "śledząc głos głównego wokalisty (Iana Axela − przyp.), wniosła w nagranie unikalny rezonans, brzmiący niemal tak, jakby artystka była duchem kochanki, do której adresowana jest piosenka". Dziennikarka witryny hitfix.com, Melinda Newman, chwaliła wykonanie Aguilery za "wartą podziwu wokalną powściągliwość, pięknie konfrontującą się ze śpiewem Axela". Rick Florino z serwisu Artistdirect.com nagrodził "Say Something" oceną w postaci 5/5 gwiazdek, nazywając utwór "godnym Oscara". Florino uznał, że singel posiada "filmowe zacięcie", jest "jaskrawy i tętniący życiem". Partie Aguilery skomentował jako "mistrzowsko wzmacniające (...) harmonię piosenki", "jeden z najlepszych momentów w karierze wokalistki". Według Sama Lansky'ego (Idolator), "już wersja bazowa 'Say Something' rozdzierała serce, lecz wokal Christiny Aguilery zapewnił utworowi wspaniałe wsparcie i upiększył go o dodatkowy patos". "To ulga − usłyszeć, że artystka uświetnia kompozycję, zamiast ją przytłaczać" − dodał Lansky. Bradley Stern (MuuMuse.com) chwalił melodię utworu, a także Aguilerę, za "ukazanie prostszej strony swojego głosu", subtelne, lecz efektywne wykonanie. Stern wskazał szeptany śpiew, towarzyszący ostatnim sekundom piosenki, jako jej największy atut. Całość skwitował, pisząc: "Mniej oznacza często więcej". Robert Copsey (Digital Spy) korzystnie ocenił skromny udział Aguilery w nagrywaniu utworu.

  Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

  Teledysk[]

  9 listopada 2013 ogłoszono, że ruszyły zdjęcia do teledysku promującego singel, a internetowe serwisy społecznościowe udostępniły pierwszy fotos z planu zdjęciowego. Prace nad klipem ukończono 15 listopada. Członkowie duetu A Great Big World zamieścili wówczas w serwisie Twitter wpis dotyczący nadchodzącego wideoklipu: "Właśnie zobaczyliśmy ostateczną wersję klipu z Xtiną. Jest tak piękny i doskonały; nie możemy się doczekać, aby się nim z wami podzielić już wkrótce!" Zdjęcia realizowano w Los Angeles, reżyserem był Christopher Sims. Premiera nastąpiła 19 listopada 2013; czasopismo Entertainment Tonight ekskluzywnie udostępniło wówczas klip za pośrednictwem własnej witryny internetowej. Następnego dnia wideoklip został wydany przez oficjalny kanał VEVO zespołu A Great Big World. Jest to zaledwie drugi, po "This Is the New Year", klip w wideografii duetu. Teledysk ukazuje trzech wykonawców śpiewających balladę w przyciemnionej sali. Axel, w towarzystwie Vaccarino, odgrywa melodię "Say Something" na fortepianie, podczas gdy Aguilera cicho odśpiewuje zwrotki i refreny. Artystom towarzyszą aktorzy, odgrywający sceny do tekstu utworu: dziecko, którego rodzice toczą kłótnię, para leżąca osobno na krańcach łóżka, zapłakany starszy mężczyzna i jego umierająca żona.

  Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.

  Recenzje[]

  Za sprawą swojej prostoty i szczerości wideoklip zyskał pochlebne recenzje krytyków muzycznych. Jason Lipshutz, w omówieniu teledysku dla magazynu Billboard, napisał: "Aguilera i Ian Axel wyglądają na całkowicie zatroskanych, gdy wspólnie nucą balladę o zerwaniu związku miłosnego. Kiedy piosenka osiąga swój punkt kulminacyjny, Axel starannie uderza w klawisze fortepianu, a Aguilera okazuje się być na pograniczu łez. Majestatycznemu utworowi towarzyszą pobudzające do płaczu sceny, często ukazane w zwolnionym tempie − w najbardziej uderzającej z nich starzec wspina się na szpitalne łóżko, by cichym okrzykiem pożegnać odchodzącą w spokoju partnerkę". Recenzując klip dla serwisu E! Online, Peter Gicas chwalił emocjonalny występ Aguilery: "Piosenkarka włożyła w teledysk pewną subtelność, zdecydowanie sposobną, biorąc pod uwagę ton ballady, jak i samego widea". Bradley Stern (MuuMuse.com) powtórzył tę opinię we własnej recenzji, w której pisał: "Uzbrojona jedynie w fortepian (...), wykonawczyni albumu Lotus obnaża swoją duszę i prezentuje wrażliwość rodem z ery Stripped, podobną do tej z prostego, lecz efektywnego klipu do singla 'The Voice Within'. Nie ma tu miejsca na teatralność divy lub peruki − jest miejsce wyłącznie na twarde emocje (...)". Stern nazwał występ Aguilery w teledysku "wykonaniem na naprawdę wysokim poziomie artystycznym". Dziennikarz Brian Anthony Hernandez uznał, że klip jest oszałamiający i zasługuje na nominację do nagrody MTV Video Music (VMA).

  ABC News - amerykański dział informacyjny sieci ABC powstały 15 czerwca 1945 roku. Współpracuje z siostrzaną telewizją ABC Network i radiem Citadel Media. ABC News obecnie należy do ABC Entertainment Group, części korporacji The Walt Disney Company.Canadian Hot 100 – publikowana od 16 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kandyjskim odpowiednikiem Billboard Hot 100.

  Promocja i wykonania koncertowe[]

  Maj 2013; Axel i Vaccarino wykonują utwór podczas koncertu w Jonathan Law High School w Milford w stanie Connecticut.

  Wiosną, 1 czerwca 2013 roku, zespół A Great Big World dał koncert w Backyard Stage w Greensboro. Wśród wykonywanych przez formację utworów znalazł się "Say Something". 3 września 2013 piosenka została wykorzystana w odcinku dziesiątej edycji tanecznego talent show So You Think You Can Dance stacji FOX. 5 listopada 2013 Ian Axel i Chad Vaccarino byli gośćmi muzycznego programu rozrywkowego The Voice, nadawanego przez telewizję NBC, i wspólnie z Christiną Aguilerą, występującą w programie w roli jurorki, wykonali "Say Something" przed zgromadzoną w studio publicznością. Za sprawą występu na żywo piosenka uplasowała się na miejscu czwartym zestawienia najpopularniejszych wydawnictw sklepu internetowego iTunes Store, a po dwóch dniach zdobyła szczyt tej listy. Wykonanie zostało też pozytywnie ocenione przez dziennikarzy muzycznych. Michelle Stark, w recenzji dla czasopisma Tampa Bay Times, stwierdziła, że "widowisko w wydaniu tria przysporzyło wszystkim ciarki na plecach". Rola Aguilery w występie zyskała pochlebne opinie w słowach publicystów piszących dla takich magazynów i witryn internetowych, jak Daily Mail, Idolator, Las Vegas Guardian Express i MuuMuse.com. 24 listopada 2013 Axel i Aguilera zagrali koncert podczas 41. gali American Music Awards. Występ odbył się w Nokia Theatre L.A. Live w Los Angeles, a artyści zaśpiewali piosenkę "Say Something". Jason Lipshutz, redaktor magazynu Billboard, chwalił wykonanie, uznając je za pełne emocji. 10 grudnia 2013 członkowie A Great Big World, tym razem bez udziału Aguilery, wystąpili z piosenką w trakcie pokazu mody Victoria's Secret Fashion Show, a 21 stycznia 2014 − podczas porannego talk show ABC News Good Morning America. Zespół odśpiewał piosenkę na łamach holenderskiego programu telewizyjnego RTL Late Night. Ich występ wyemitowano w odcinku nadanym w walentynki, 14 lutego 2014. Christina Aguilera miała wystąpić z utworem podczas koncertu w Petronas Twin Towers w Kuala Lumpurze 28 marca 2014. Koncert został odwołany z powodu katastrofy lotu Malaysia Airlines 370. Mimo to, odbył się występ artystki przed prywatną publicznością. 2 maja 2014 Aguilera wykonała utwór w trakcie New Orleans Jazz & Heritage Festival. Na scenie gościnnie towarzyszył jej Ian Axel. Osiem dni później, 8 maja, Axel, Vaccarino i Aguilera wystąpili z balladą na stadionie StubHub Center, w ramach corocznego festiwalu Wango Tango. 22 lutego 2015 Aguilera dała koncert w trakcie oscarowego przyjęcia organizowanego przez Vanity Fair, a 27 lipca tego roku wystąpiła na prywatnej imprezie Cisco Rocks. Podczas obu okazji odśpiewała "Say Something". 28 maja 2016 występ artystki przed dwustutysięczną widownią zamknął marokański festiwal muzyczny Mawazine. Wśród dwudziestu odśpiewanych przez Aguilerę piosenek znalazła się ballada "Say Something". 6 czerwca 2016 odbył się koncert zorganizowany przez komitet Hillary Victory Fund. Wzięli w nim udział muzycy zaangażowani w działalność społeczną, wspierani przez byłą sekretarz stanu USA Hillary Clinton. Aguilera zaśpiewała cztery utwory, w tym "Say Something" w duecie z Colinem Smithem. 30 lipca 2016 Aguilera odśpiewała piosenkę na koncercie inaugurującym otwarcie hali widowiskowej Black Sea Arena w Gruzji.

  RTL 4 – to niderlandzki kanał telewizyjny należący do RTL Group. Był pierwszym kanałem telewizji kablowej w Holandii. Rozpoczął nadawanie 2 października 1989 roku pod nazwą RTL Véronique. W 1990 zmieniono nazwę na RTL 4. Jest częścią RTL Nederland, do której należą także RTL 5, RTL 7 i RTL 8. Kanał początkowo nadawał z Luksemburga poprzez satelitę, gdyż telewizja prywatna była zakazana w Holandii do końca lat osiemdziesiątych. Otrzymał numer 4., gdyż był czwartym holenderskim kanałem w ogóle. Nadaje przede wszystkim seriale i filmy anglojęzyczne z napisami.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.
  E! Entertainment − kanał emitujący programy informacyjne oraz magazyny poświęcone szeroko pojętej rozrywce (film, muzyka i show-biznes). Jest dostępny w 120 krajach świata. E! Entertainment był dostępny w Polsce już w latach 1999-2002 dla abonentów Wizji TV. Stacja transmituje m.in.: gale wręczania Oscarów, nagród Grammy i Emmy oraz inne imprezy kulturalne. Kanał można oglądać w ofercie cyfrowej Multimedia Polska, UPC i Vectry. E! Entertainment dociera do 600 milionów domów na całym świecie.
  Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.
  So You Think You Can Dance (pol. Więc myślisz, że umiesz tańczyć?) – amerykańska wersja You can dance - Po prostu tańcz. Pierwszy sezon rozpoczął sie jesienią 2005 roku, tę edycję wygrał Nick Lazzarini, oprócz nagrody pieniężnej która wynosiła $100000 otrzymał tytuł ulubionego tancerza Ameryki. Drugi sezon został wyemitowany w maju 2006 zwyciężył Benji Schwimmer, który, jak w poprzedniej edycji, otrzymał tytuł ulubionego tancerza Ameryki i $100000. Sabra Johnson to zwyciężczyni trzeciego sezonu. Otrzymała $250000 i tytuł ulubionego tancerza Ameryki. Czwarty sezon wygrał Joshua Allen. Zwyciężczynią piątego sezonu została Jeanine Mason. Szósty sezon rozpoczął się jesienią 2009 zwycięzcą został Russell Ferguson . W czerwcu 2010 roku rozpoczęła się siódma edycja programu, w której nowym uczestnikom towarzyszyli tancerze w innych edycji. Siódmą edycję wygrała Lauren Froderman. Program jest emitowany w Amerykańskiej stacji FOX. Wszystkie edycje (oprócz pierwszej) prowadziła Cat Deeley. W Polsce można oglądać powtórki programu na Fox life i TV6
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.
  "Feel This Moment" to piosenka dance-popowa pochodząca z siódmego studyjnego albumu amerykańskiego rapera Pitbulla pt. Global Warming (2012). Powstały przy gościnnym udziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery oraz wyprodukowany przez Nasriego, Adama Messingera, Nolana Lambrozę i DJ-a Buddhę, utwór wydany został jako czwarty singel promujący krążek dnia 22 lutego 2013 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1985 singla "Take on Me" wykonanego przez grupę muzyczną A-ha.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.1 sek.