• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Say Something - singel A Great Big World  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Przeczytaj także...
  "The Voice Within" to piosenka popowa stworzona na czwarty album studyjny amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery pt. Stripped (2002). Wyprodukowany przez Glena Ballarda, utwór wydany został jako piąty i finalny singel promujący krążek 23 listopada 2003 roku.Alphabet Inc. – konglomerat i holding powołany przez Google – właściciel przedsiębiorstw, których poprzednim właścicielem lub podmiotem nadrzędnym było przedsiębiorstwo Google (w tym samego Google). Konglomerat ma swoją siedzibę w Kalifornii, zaś na jego czele stoją założyciele Google, Larry Page (dyrektor generalny) i Sergey Brin (prezes).

  „Say Something”ballada popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiego zespołu muzycznego A Great Big World pt. Is There Anybody Out There? (2014). Wyprodukowany przez Dana Romera, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 3 września 2013 roku. W 2015 kompozycja została wyróżniona nagrodą Grammy w kategorii najlepszy występ pop duetu lub grupy.

  Hot 100 Airplay – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Mierzy częstotliwość nadawania poszczególnych piosenek na antenach stacji radiowych i wraz z Hot 100 Singles Sales i Hot Digital Songs stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100. Notowanie jest jednym z niewielu, które nie jest oficjalnie archiwizowane przez Billboard. Jednocześnie Hot 100 Airplay jest ważne dla artystów, ponieważ przewiduje ono możliowość odniesienia komercyjnego sukcesu piosenki jeszcze przed wydaniem singla. Lista nabrała nowego znaczenia, gdy 5 grudnia 1998 roku stała się jednym z komponentów Billboard Hot 100.Is There Anybody Out There? – pierwszy album studyjny amerykańskiego zespołu popowego A Great Big World. Jest to debiutanckie wydawnictwo studyjne grupy, a drugie w ogóle po EP-ce A Great Big World z 2012 roku. Album wydany zostanie 14 stycznia 2014 roku i będzie zawierał trzynaście utworów, w tym duet z piosenkarką muzyki pop Christiną Aguilerą.

  Istnieje alternatywna wersja „Say Something”, nagrana przy gościnnym współudziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery. Piosenka spotkała się z uniwersalnie pozytywnym przyjęciem wśród krytyków muzycznych. Opiniodawcy chwalili silny tekst utworu, jego emocjonalną produkcję oraz delikatne wokale Aguilery, wzbogacające remiks. Druga wersja nagrania spotkała się z sukcesem komercyjnym w Ameryce Północnej i w ciągu kilku dni od momentu swojej premiery objęła szczyt listy przebojów magazynu Billboard Hot Digital Songs. Wysoko plasowała się także w bardziej prestiżowych notowaniach: Billboard Hot 100 (miejsce czwarte) oraz Canadian Hot 100 (miejsce pierwsze).

  Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna. Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

  Singel promowany był przez utrzymany w minimalistycznej formie teledysk, w którym aktorzy odegrali sceny do melodii i tekstu utworu. Wśród bohaterów wideoklipu znajdują się dziecko obserwujące kłótnię rodziców oraz zapłakany starszy mężczyzna i jego umierająca żona. W klipie wystąpili też sami wykonawcy piosenki. Krytycy muzyczni wydali teledyskowi pochlebne recenzje, szczególnie pozytywnie oceniając emocjonalny występ Aguilery. Pod koniec listopada 2013 A Great Big World i Christina Aguilera wystąpili z „Say Something” podczas 41. gali wręczenia nagród American Music Awards.

  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".

  Informacje o utworze i wydaniu singla[ | edytuj kod]

  Producent utworu Dan Romer.

  Autorami piosenki są Mike Campbell oraz członkowie duetu A Great Big World, Ian Axel i Chad Vaccarino. Utwór wydano jako drugi, po piosence „This Is the New Year”, singel promujący debiutancki album grupy, Is There Anybody Out There?. Jest to także pierwsze singlowe wydawnictwo A Great Big World opublikowane po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Epic Records. Premiera w systemie digital download nastąpiła 3 września 2013 roku. Wkrótce po publikacji „Say Something”, z członkami niezależnego nowojorskiego zespołu skontaktował się management wokalistki muzyki pop Christiny Aguilery. Aguilera, którą zachwyciła kompozycja, zaproponowała Axelowi i Vaccarino współpracę, chcąc gościnnie uczestniczyć w nagrywaniu nowej wersji utworu. Alternatywna wersja „Say Something”, z Christiną Aguilerą na featuringu, miała swoją premierę 4 listopada 2013, a powstała zaledwie parę dni wcześniej. Utwór nagrano w Los Angeles, w Kalifornii, gdzie mieszkała Aguilera.

  Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.ABC News - amerykański dział informacyjny sieci ABC powstały 15 czerwca 1945 roku. Współpracuje z siostrzaną telewizją ABC Network i radiem Citadel Media. ABC News obecnie należy do ABC Entertainment Group, części korporacji The Walt Disney Company.

  Komentując swój udział w projekcie, artystka stwierdziła, że nagrywa jedynie te piosenki, które znajdują odzwierciedlenie w aktualnie zajmujących ją sprawach, jej obecnych problemach i troskach. Według Axela i Vaccarino, „Say Something” to utwór „uzdrawiający i pełen nadziei”. W wywiadzie udzielonym serwisowi internetowemu sacbee.com muzycy przyznali, że „poparcie, które otrzymali ze strony Christiny Aguilery, to niesamowity przywilej”, a „kolaboracja z piosenkarką pozostanie czymś, co obaj zapamiętają na zawsze”. Tekst piosenki dotyczy rozstania partnerów i wyraża emocje towarzyszące kończeniu związku miłosnego. Podmiot liryczny liczy na możliwość powrotu do ukochanej osoby.

  American Music Award (skrót AMA) – nagroda dla najlepszych artystów muzycznych przyznawana corocznie. Statuetka American Music Awards przyznawana jest w oparciu o „popularność” danego artysty, mierzone poprzez liczbę sprzedanych albumów/singli itp. Nagrodę ufundował w 1973 roku Dick Clark. Rozdawane w niedzielę, drugiego lub trzeciego tygodnia listopada.Canadian Hot 100 – publikowana od 16 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kandyjskim odpowiednikiem Billboard Hot 100.
  Autorzy, Ian Axel i Chad Vaccarino.

  Wersja alternatywna „Say Something” odniosła duży sukces komercyjny; Axel i Vaccarino stwierdzili, że utwór w znaczący sposób wpłynął na ich karierę. W lutym 2014, w wywiadzie udzielanym brytyjskiej witrynie Digital Spy, muzycy wspominali sesję nagraniową z udziałem Aguilery: „Usiedliśmy z Christiną, kiedy nagrywała swoje wokale. Był to jeden z tych momentów, które całkowicie odmieniają życie. To było intensywne! Byliśmy onieśmieleni, cała sytuacja powodowała, że czuliśmy się bardzo wstydliwie (...) Większa część tego, co słyszycie w piosence, pochodzi z kilku pierwszych ujęć, które (Aguilera − przyp.) wykonała w studiu. Chciała, by nagranie było tak naturalne i proste, jak tylko to możliwe”. Ian Axel powiedział, że „Say Something” to „utwór, który posiada własny umysł”, „coś, co go przerasta”.

  RTL 4 – to niderlandzki kanał telewizyjny należący do RTL Group. Był pierwszym kanałem telewizji kablowej w Holandii. Rozpoczął nadawanie 2 października 1989 roku pod nazwą RTL Véronique. W 1990 zmieniono nazwę na RTL 4. Jest częścią RTL Nederland, do której należą także RTL 5, RTL 7 i RTL 8. Kanał początkowo nadawał z Luksemburga poprzez satelitę, gdyż telewizja prywatna była zakazana w Holandii do końca lat osiemdziesiątych. Otrzymał numer 4., gdyż był czwartym holenderskim kanałem w ogóle. Nadaje przede wszystkim seriale i filmy anglojęzyczne z napisami.UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.

  Osiągnięcia na listach przebojów[ | edytuj kod]

  Utwór, który w swojej oryginalnej wersji sprzedał się w nakładzie pięćdziesięciu dwóch tysięcy cyfrowych kopii, zgodnie ze statystykami organizacji Nielsen SoundScan, zyskał znacznie większy sukces po publikacji wersji alternatywnej. Summa summarum, jeszcze w pierwszej połowie listopada 2013 wyprzedano sto dziewięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy „Say Something”. Osiemdziesiąt sześć procent tych kopii stanowił duet nagrany z Christiną Aguilerą. 7 listopada 2013 singel objął szczyt zestawienia najczęściej kupowanych wydawnictw w sklepie internetowym iTunes Store. Wkrótce potem debiutował z pozycji szesnastej w notowaniu Billboard Hot 100 oraz dziewiątej w Canadian Hot 100. Uplasował się również na pierwszym miejscu listy Billboardu Hot Digital Songs. W pierwszym tygodniu grudnia 2013 „Say Something” odnotował sukces na liście Billboard Hot 100, awansując z pozycji osiemnastej na dziesiątą. Utwór stał się tym samym pierwszym singlem A Great Big World, który zdołał ulokować się w Top 10 zestawienia. W przypadku Aguilery, było to jej jedenaste wydawnictwo desygnowane takim osiągnięciem (jednocześnie drugie w 2013 roku, po „Feel This Moment”, nagranym wspólnie z raperem Pitbullem). Osiągnięcie przez „Say Something” i „Feel This Moment” pozycji w Top 10 listy Hot 100 to także druga sytuacja w karierze Aguilery, kiedy więcej niż jeden z jej singli plasuje się w czołowej dziesiątce notowania w ciągu jednego roku. Ponad dekadę wcześniej, w 2000, trzy single artystki − „What a Girl Wants” (miejsce #1), „I Turn to You” (#3) i „Come on Over Baby (All I Want Is You)” (#1) − zyskały to samo powodzenie.

  Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.E! Entertainment − kanał emitujący programy informacyjne oraz magazyny poświęcone szeroko pojętej rozrywce (film, muzyka i show-biznes). Jest dostępny w 120 krajach świata. E! Entertainment był dostępny w Polsce już w latach 1999-2002 dla abonentów Wizji TV. Stacja transmituje m.in.: gale wręczania Oscarów, nagród Grammy i Emmy oraz inne imprezy kulturalne. Kanał można oglądać w ofercie cyfrowej Multimedia Polska, UPC i Vectry. E! Entertainment dociera do 600 milionów domów na całym świecie.

  Ostatecznie na liście Billboard Hot 100 utwór zdołał uplasować się na czwartym miejscu. Zajął też miejsce ósme listy Billboard Hot 100 Airplay. Dziennikarz muzyczny Jason Lipshutz okrzyknął „Say Something” mianem „jednego z najbardziej zaskakujących przebojów radiowych 2013”. W zestawieniu Canadian Hot 100 utwór objął pozycję #1 w połowie lutego 2014 roku. Do końca lutego 2014 w Ameryce Południowej wyprzedano blisko dwa miliony trzysta pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy singla.

  Good Morning America (GMA) – poranny program amerykańskiej telewizji emitowany przez telewizje ABC od 3 listopada 1975. W dni powszednie program trwa dwie godziny, a na antenie ABC News Now od 2007 roku jest nadawana dłuższa wersja – trzygodzinna. Od 2004 jest emitowany jednogodzinny program w weekendy.So You Think You Can Dance (pol. Więc myślisz, że umiesz tańczyć?) – amerykańska wersja You can dance - Po prostu tańcz. Pierwszy sezon rozpoczął sie jesienią 2005 roku, tę edycję wygrał Nick Lazzarini, oprócz nagrody pieniężnej która wynosiła $100000 otrzymał tytuł ulubionego tancerza Ameryki. Drugi sezon został wyemitowany w maju 2006 zwyciężył Benji Schwimmer, który, jak w poprzedniej edycji, otrzymał tytuł ulubionego tancerza Ameryki i $100000. Sabra Johnson to zwyciężczyni trzeciego sezonu. Otrzymała $250000 i tytuł ulubionego tancerza Ameryki. Czwarty sezon wygrał Joshua Allen. Zwyciężczynią piątego sezonu została Jeanine Mason. Szósty sezon rozpoczął się jesienią 2009 zwycięzcą został Russell Ferguson . W czerwcu 2010 roku rozpoczęła się siódma edycja programu, w której nowym uczestnikom towarzyszyli tancerze w innych edycji. Siódmą edycję wygrała Lauren Froderman. Program jest emitowany w Amerykańskiej stacji FOX. Wszystkie edycje (oprócz pierwszej) prowadziła Cat Deeley. W Polsce można oglądać powtórki programu na Fox life i TV6

  "Say Something” został przebojem także w innych rejonach świata. W Wielkiej Brytanii debiutował z pozycji #4 w zestawieniu UK Singles Chart, stając się siedemnastym singlem w karierze Aguilery, który uplasował się w czołowej dziesiątce listy, a także dwunastym obecnym w Top 5 notowania. Na liście przebojów singlowych Szkocji osiągnął, jako najwyższe, miejsce drugie. Nagranie było notowane na miejscu pierwszym listy MTV Asia Hitlist.

  "Feel This Moment" to piosenka dance-popowa pochodząca z siódmego studyjnego albumu amerykańskiego rapera Pitbulla pt. Global Warming (2012). Powstały przy gościnnym udziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery oraz wyprodukowany przez Nasriego, Adama Messingera, Nolana Lambrozę i DJ-a Buddhę, utwór wydany został jako czwarty singel promujący krążek dnia 22 lutego 2013 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1985 singla "Take on Me" wykonanego przez grupę muzyczną A-ha.A Great Big World – amerykański zespół muzyczny, wykonujący muzykę z pogranicza popu i chamber popu. Zespół tworzą dwaj członkowie − Ian Axel i Chad Vaccarino. Duet znany jest z singlowego nagrania "This Is the New Year", które w maju 2013 uplasowało się w zestawieniu magazynu Billboard Mainstream Top 40 (Pop Songs), a także z ballady "Say Something", nagranej z gościnnym udziałem wokalistki pop Christiny Aguilery. Piosenka "This Is the New Year" została także wykorzystana w jednym z odcinków serialu telewizyjnego Glee oraz wykonana przez jego bohaterów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Warto wiedzieć że... beta

  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  "What a Girl Wants" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Guya Roche, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 28 grudnia 1999 roku. W 2001 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy żeński występ pop.
  Epic Records – amerykańska wytwórnia muzyczna założona w 1953 roku, będąca własnością Sony Music. Od 2011 roku prezesem firmy jest jeden z założycieli LaFace Records, amerykański producent muzyczny (wypromował m.i. Justina Biebera czy Pink) i juror amerykańskiej edycji programu X Factor - Antonio "L.A." Reid.
  Hot Digital Songs – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Tworzona jest na podstawie cyfrowej sprzedaży singli i wraz z Billboard Hot 100 Airplay i Hot 100 Singles Sales stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100.
  Cisco Systems, Inc. – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne, największe w branży sieciowej na świecie. Firma ma siedzibę w San Jose, w stanie Kalifornia – w sercu Doliny Krzemowej.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Featuring, w skrócie feat. lub ft. (pol. z udziałem, gościnnie, z gościem) – termin stosowany w przemyśle muzycznym, mający na celu wskazanie osoby nie będącej głównym wykonawcą utworu muzycznego. Termin po raz pierwszy pojawił się około 1954 roku na brytyjskich listach przebojów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.095 sek.