• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sawyer Sweeten

  Przeczytaj także...
  Aktor dziecięcy lub aktorka dziecięca – pojęcie, które do języka polskiego weszło z języka angielskiego (child actor). Określa się nim aktorów, którzy nie mają ukończonych osiemnastu lat. Obejmuje ono również osoby już dorosłe (i często nadal grające), które występowały jako dzieci (inaczej "były aktor dziecięcy").Brownwood – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, w hrabstwie Brown. W 2000 roku liczyło 20 407 mieszkańców.
  Austin – miasto w południowej części Stanów Zjednoczonych, nad rzeką Kolorado (nie mylić z inną rzeką Kolorado tworzącą Wielki Kanion), stolica stanu Teksas. Miasto powstało w 1839 roku z osady Waterloo. Nową nazwę nadano mu na cześć zasłużonego dla Teksasu polityka Stephena F. Austina zwanego Ojcem Teksasu.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Sawyer Sweeten (ur. 12 maja 1995 w Brownwood, zm. 23 kwietnia 2015 w Austin) – amerykański aktor dziecięcy, najbardziej znany z roli Geoffreya Barone w sitcomie Wszyscy kochają Raymonda.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Samobójstwo (łac. suicidium, od sui caedere, „zabić się”) – celowe działanie mające na celu odebranie sobie życia. Samobójstwo wynika często z uczucia smutku, które w wielu przypadkach jest rezultatem zaburzeń psychicznych takich jak depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia, alkoholizm lub uzależnienie od środków odurzających. Stresory takie jak problemy finansowe lub problemy w zakresie relacji międzyludzkich również odgrywają istotną rolę. Próby zapobiegnięcia samobójstwu obejmują ograniczenie dostępu do broni palnej, leczenie zaburzeń psychicznych, w tym uzależnienia od środków odurzających, a także poprawę sytuacji ekonomicznej.

  Przez 9 lat wraz z bratem bliźniakiem Sullivanem oraz starszą siostrą Madylin występował w popularnym amerykańskim sitcomie Wszyscy kochają Raymonda. Sawyer wcielał się w postać Geoffreya Barone, syna głównego bohatera - tytułowego Raymonda (w tej roli Ray Romano), natomiast jego brat Sullivan w postać Michaela Barone. Sawyer wystąpił również gościnnie w serialu Świat nonsensów u Stevensów, a także w filmie telewizyjnym Opowieść wigilijna z 1999 roku z Patrickiem Stewartem oraz jako Frank we Frank McKlusky, C.I z 2002 roku z Dave'em Sheridanem.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Raymond Romano (ur. 21 grudnia 1957 w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, USA), amerykański aktor. Najbardziej znany z serialu Wszyscy kochają Raymonda (Everybody loves Raymond), w którym grał główną rolę.

  Aktor popełnił samobójstwo 23 kwietnia 2015 roku.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Sawyer Sweeten w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Sawyer Sweeten w bazie filmweb.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Świat nonsensów u Stevensów (Even Stevens) – młodzieżowy serial amerykański. Opowiada o rodzinie Stevensów, którą spotykają najróżniejsze przygody. Serial był kręcony w latach 2000-2003. Łącznie powstało 65 25-minutowych odcinków w trzech seriach, emitowanych przez Disney Channel. W Polsce serial ten był emitowany przez kanał ZigZap. Od 6 lutego 2010 KidsCo emituje pierwszy sezon serialu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.