• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Savang Vatthana

  Przeczytaj także...
  Laos (Lao, Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna – Sathalanalat Paxathipatai Paxaxôn Lao) – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, na Półwyspie Indochińskim. Stolica Wientian (180 tys. mieszkańców), główna rzeka Mekong. Na północy Laos graniczy z Mjanmą i Chinami, na wschodzie z Wietnamem, na południu z Kambodżą, a na zachodzie z Tajlandią.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Savang Vatthana (ur. 13 listopada 1907 w Luang Prabang, zm. 13 maja? 1978, 1984) – król Laosu od 1959 do abdykacji w 1975; 1941–1946 przewodniczący Rady Królewskiej, 1946–1951 premier, po abdykacji doradca prezydenta Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej; 1977 zesłany na polityczną reedukację; okoliczności śmierci nieznane.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Order Miliona Słoni i Białego Parasola (lo. Itsariyaphon Lan Sang Hom Khao) − odznaczenie wojskowe i cywilne Królestwa Luang Phrabang i Królestwa Laosu.

  Odznaczony m.in. Krzyżem Wielkim Królewskiego Orderu Kambodży. Od 29 października 1959 Wielki Mistrz Orderu Miliona Słoni i Białego Parasola.

  Louangphrabang (lao: ຫລວງພະບາງ IPA: luaŋ pʰabaːŋ; również zapisywany Luang Prabang) – dawna stolica Laosu, nazywanego niegdyś "królestwem miliona słoni"; miasto leżące w północnej części kraju nad rzeką Mekong, w prowincji Louangphrabang, której jest stolicą. Jest oddalone od Wientianu (obecnej stolicy Laosu) o około 425 km. Zamieszkuje je ok. 58 000 ludzi – jest to czwarte pod względem wielkości miasto kraju.13 listopada jest 317. (w latach przestępnych 318.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 48 dni.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. The Khun Lo Dynasty GENEALOGY (ang.). Royalark.net. [dostęp 7 czerwca 2011].
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.Królewski Order Kambodży (fr. Ordre royal du Cambodge) – odznaczenie Królestwa Kambodży pod francuskim protektoratem, po uzyskaniu niepodległości nadawane do 1975, kiedy to zostało zniesione przez reżim Czerwonych Khmerów, przywrócone dekretem monarszym z 5 października 1995, zreformowane w 2002.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.