• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sasalak Haiprakhon

  Przeczytaj także...
  Buri Ram (บุรีรัมย) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Sa Kaeo, Nakhon Ratchasima, Khon Kaen, Maha Sarakham i Surin oraz z kambodżańską prowincją Otdar Mean Cheay.National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.
  Buriram United Football Club – tajski klub piłkarski z siedzibą w Buri Ram, występujący w Thai Premier League (najwyższej klasie rozgrywkowej swego kraju).
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Sasalak Haiprakhon (taj. ศศลักษณ์ ไหประโคน, ur. 8 stycznia 1996 w Buri Ram) – tajski piłkarz grający na pozycji lewego pomocnika. Od 2017 roku jest zawodnikiem klubu Buriram United.

  Reprezentacja Chin w piłce nożnej należała do FIFA od 1931 roku. W 1958, a więc dziewięć lat po proklamowaniu przez Mao Zedonga Chińskiej Republiki Ludowej, wystąpiła z tej organizacji. Przez ponad dwadzieścia lat Chiny były piłkarską białą plamą, nie grały w eliminacjach ani do mistrzostw świata ani do mistrzostw Azji.Puchar Azji w piłce nożnej 2019 – 17. edycja Pucharu Azji w piłce nożnej. Turniej po raz drugi w historii rozgrywany będzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a tytułu broni reprezentacja Australii, która pokonała po dogrywce Koreę Południową. Zwycięzca turnieju uzyska prawo do reprezentowania strefy AFC na Pucharze Konfederacji w roku 2021, który zostanie rozegrany w jednym z krajów członkowskich AFC, po tym jak Katar utracił prawa do organizacji tego turnieju. Jeśli przyszły gospodarz zakwalifikuje się do turnieju to do Pucharu Konfederacji awansuje także finalista rozgrywek o Puchar Azji.

  Kariera piłkarska[ | edytuj kod]

  Swoją karierę piłkarską Haiprakhon rozpoczął w klubie Bangkok United. 23 sierpnia 2014 roku zadebiutował w jego barwach w Thai Premier League w przegranym 0:3 wyjazdowym meczu z Chiangrai United. W sezonie 2014 zdobył z Bangkok United Puchar Tajlandii.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Język tajski, syjamski – język z rodziny języków dajskich, oficjalny język Tajlandii, używany jako pierwszy język jedynie w centralnej części Tajlandii (wokół Bangkoku). Na północy, południu oraz w regionie północno-wschodnim mówi się odrębnymi językami tajskimi.

  W 2017 roku Haiprakhon został piłkarzem klubu Buriram United. Zadebiutował w nim 17 czerwca 2017 w wygranym 2:0 domowym meczu z Royal Thai Navy. W sezonach 2017 i 2018 wywalczył z Buriram dwa tytuły mistrza Tajlandii.

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W reprezentacji Tajlandii Haiprakhon zadebiutował 2 czerwca 2018 roku w przegranym 0:2 towarzyskim meczu z Chinami. W 2019 roku powołano go do kadry na Puchar Azji.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Sasalak Haiprakhon w bazie National Football Teams (ang.)
 • Profil na soccerway.com
 • Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Tajlandii w piłce nożnej gra pod egidą Związku Piłki Nożnej Tajlandii założonego w 1916. Od 1925 federacja jest członkiem FIFA, od 1957 jest członkiem AFC. Nigdy nie uczestniczyła w finałach Mistrzostw Świata. Największym osiągnięciem drużyny Tajlandii było zdobycie trzeciego miejsca w Pucharze Azji w 1972.
  Bangkok United FC – tajski klub piłkarski z siedzibą w Bangkoku, występujący w Thai Premier League (najwyższej klasie rozgrywkowej swego kraju).

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.187 sek.