• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sarah Jezebel Deva

  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.The Kovenant to norweska grupa muzyczna początkowo wykonująca black metal, obecnie grająca nowoczesny heavy metal z wpływami industrialu i muzyki elektronicznej. Grupa powstała 1992 roku w Bergen z inicjatywy Stiana Arnesena (gitara basowa, śpiew) pseudonim "Nagash" oraz Amunda Svenssona (gitara elektryczna) pseudonim "Blackheart".
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Sarah Jezebel Deva właściwie Sarah Jane Ferridge (ur. 25 lutego 1977 w Londynie) – brytyjska wokalistka. Znana z występów w grupie muzycznej Angtoria oraz współpracy z Cradle of Filth, Therion, Mad Dog czy The Kovenant.

  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Deva zaczęła karierę w wieku 11 lat występując w teatrze Queen’s. Ze swoim pierwszym zespołem zagrała tylko jeden koncert, ale nie odnalazła się w stylistyce punkowej. Zaczęła pisać własne teksty i nagrała demo. W wieku 16 lat zainteresowała się muzyka metalową i od tego czasu uczestniczyła w wielu sesjach nagraniowych. W latach 1996-2009 współpracowała z grupą Cradle of Filth, natomiast w latach 2001-2011 występowała w grupie Angtoria.

  Therion (gr. θηρίον – bestia) – szwedzki zespół muzyczny założony w 1987 r. przez Christofera Johnssona. Zespół zadebiutował w 1991 r. albumem Of Darkness... należącym do gatunku death metal. Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki poważnej, w tym opery, z szeroko pojętym nurtem metalowym. Od wydania albumu Theli (1996) ich muzykę klasyfikuje się jako symfoniczny metal z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka.

  Dyskografia[]

  Przypisy

  1. Sarah Jezebel Deva (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2009-08-24].
  2. Encyclopaedia Metallum - Sarah Jezebel Deva (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2016-11-15].
  3. Sarah Jezebel Deva's Page (ang.). www.cradleoffilth.com. [dostęp 2009-08-24].
  4. Sarah Jezebel Deva Biography (ang.). www.freewebs.com. [dostęp 2009-08-24].
  5. Encyclopaedia Metallum - Cradle of Filth (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-08-24].
  6. Encyclopaedia Metallum - Angtoria (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-08-24].
  7. SARAH JEZEBEL DEVA: 'A Sign Of Sublime' Track Listing Revealed (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2016-11-15].
  8. SARAH JEZEBEL DEVA: 'The Corruption Of Mercy' U.S. Release Date Announced (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2016-11-15].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.