• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Santo Subito

  Przeczytaj także...
  Anna Józefina Lubieniecka (ur. 18 marca 1988 w Kielcach) – polska piosenkarka. W latach 2010- 2013 wokalistka zespołu Varius Manx. Absolwentka liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.Michał Gasz, ps. Gashoo (ur. 7 kwietnia 1980 w Knurowie, mieszka w Mikołowie) – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor.
  Rynek we Wrocławiu (niem. Großer Ring in Breslau) – średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Stanowi prostokąt o wymiarach 213 na 178, oraz powierzchni około 3,8ha  m. Jest to jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największym ratuszem w Polsce. Zabudowę otaczającą Rynek stanowią budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy, składający się z Ratusza, Nowego Ratusza oraz licznych kamienic. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległymi placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety z wieża o wysokości 91,5 m. Do Rynku prowadzi 11 ulic – po dwie w każdym narożniku (Świdnicka, Oławska, E. Gepperta (Zamkowa), Ruska, św. Mikołaja, Odrzańska, Kuźnicza, Wita Stwosza), ponadto przebity w XIV lub XV w. Kurzy Targ po stronie wschodniej oraz wąskie ul. Więzienna i Przejście św. Doroty.

  Santo Subito − Cantobiografia JP II – dwupłytowy album studyjny Piotra Rubika. Wydawnictwo ukazało się 2 października 2009 nakładem wytwórni muzycznej EMI Music Poland. Autorem libretta jest Jacek Cygan, a muzykę skomponował Piotr Rubik.

  Jako soliści wystąpili Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk, Michał Gasz i Michał Bogdanowicz. Od 2010 roku Annę Józefinę Lubieniecką zastąpiła Ewa Prus. W roli narratora wystąpił Jakub Wieczorek. Na płycie wystąpił Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka i muzyków Polskiej Orkiestry Radiowej. Autorem okładki płyty jest artysta plastyk Andrzej Pągowski.

  Marta Moszczyńska (ur. 30 stycznia 1989 w Kowalewie Pomorskim) – w latach 2004-2007 była aktorką i wokalistką teatru Studio Buffo, obecnie solistka Piotra Rubika. Od 8. do 15. roku życia śpiewała w szkolnym kole muzycznym. W wieku 12 i 15 lat zwyciężyła w programie Szansa na sukces. Uczyła się śpiewu pod opieką Elżbiety Zapendowskiej. Grała w musicalu Romeo i Julia Janusza Józefowicza główną rolę Julii (na zmianę z Zosią Nowakowską). Wystąpiła w telewizyjnej wersji musicalu nagrywanej 12 listopada 2004 roku jak dotąd wyemitowanej w TVP1 29 i 30 grudnia 2004 roku. W 2007 zakwalifikowała się do konkursu debiutów na TVP. Wystąpiła w kantacie Piotra Rubika pt. Zakochani w Krakowie oraz oratorium Habitat, moje miejsce na ziemi.Jest Absolwentką XCVI Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej. W kwietniu 2009 odbyła się premiera najnowszego dzieła Piotra Rubika – Cantobiografia Jana Pawła II – Santo Subito, w której wystąpiła Marta.Libretto (wł. książeczka) – tekst stanowiący podstawę dzieł sceniczno-muzycznych, takich jak opera, operetka, kantata, musical czy balet.

  Singlami promującymi album zostały utwory „Nie wstydź się mówić, że kochasz”, do którego premiera teledysku odbyła się 8 października 2010 roku, oraz „Miłość cierpliwa jest, lecz i niecierpliwa”, premiera teledysku do piosenki miała miejsce 22 października 2010.

  Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II – uroczystość religijna, która odbyła się 27 kwietnia 2014 w Watykanie, na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan XXIII oraz Jan Paweł II, zostali ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego.EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.

  Wykonania na żywo[]

  Prapremierowy koncert odbył się 4 kwietnia 2009 roku w Bazylice Mniejszej p.w. Świętego Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Koncert premierowy odbył się 5 kwietnia 2009 roku w Sali Kongresowej w Warszawie.

  27 kwietnia 2014 roku na Rynku we Wrocławiu odbył się koncert Santo Subito z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

  Prapremiera − określenie odnoszące się do pierwszego pokazu filmowego, przedstawienia teatralnego bądź operowego lub wykonania innego utworu muzycznego po raz pierwszy w historii. Prapremiera danego dzieła jest tylko jedna. Prapremierą czasem określa się w teatrze także próbę generalną − czyli ostatnią próbę przed premierą danej inscenizacji. Jest ona z reguły (choć nie zawsze) otwarta dla wszystkich zainteresowanych − często nieodpłatnie, w przeciwieństwie do zwykłych przedstawień.Jacek Antoni Cygan (ur. 6 lipca 1950 w Sosnowcu) – polski autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych, a także osobowość telewizyjna. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Sprzedaż[]

  Płyta dotarła na 8 miejsce sprzedaży pod koniec listopada 2009 roku. Album uzyskał status platynowej płyty.

  Lista utworów[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego

  Przypisy

  1. Santo Subito - Cantobiografia JP II (pol.). merlin.pl. [dostęp 2015-09-26].
  2. Koncert Piotra Rubika, nagrany w Bydgoszczy, dziś w telewizji (pol.). pomorska.pl. [dostęp 2015-09-26].
  3. Piotr Rubik zaprezentował "Santo Subito" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2015-09-26].
  4. "Santo Subito" - koncerty z okazji kanonizacji Jana Pawła II (pol.). wiadomosci.onet.pl. [dostęp 2015-09-26].
  5. Oficjalna lista sprzedaży OLIS w okresie 23.11.2009 - 29.11.2009 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2015-09-26].
  6. Platynowe płyty CD (przyznane w 2009 roku) (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2015-09-26].
  7. Santo Subito: Cantobiografia Jana Pawła II (pol.). empik.com. [dostęp 2015-09-26].
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Sala Kongresowa – sala widowiskowa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w której odbywają się największe uroczystości, gale i imprezy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Andrzej Pągowski (ur. 19 kwietnia 1953 w Warszawie) – artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Plakaty zaczął projektować w roku 1977, wcześniej zajmując się rysunkiem satyrycznym. Projektował również okładki płyt, opracowywał graficznie „magazyn” „Moda”, „Playboy „edycja polska, projektował prace plastyczne dla kampanii reklamowych, zajmował się również grafiką komputerową. Część jego plakatów dotyczy tematyki społeczno – politycznej.W 1990 r. założył Studio P [Agencja Reklamowa], a w 2002 firmę KreacjaPro [Agencja Reklamowa]
  Bazylika mniejsza św. Wincentego à Paulo – rzymskokatolicka bazylika mniejsza pod wezwaniem św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Wzniesiona w stylu neoklasycystycznym według projektu Adama Ballenstaedta. Wzorowana jest na rzymskim Panteonie.
  Ewa Wanda Prus (ur. w 1989) – polska aktorka teatralna, dubbingowa, wokalistka, interpretatorka poezji śpiewanej, pochodząca z Białegostoku. Od 2006 roku związana z Teatrem Muzycznym „Roma”.
  Zofia Nowakowska (ur. 25 lutego 1988) – pochodząca z Kościana aktorka i wokalistka teatru muzycznego Studio Buffo od 2004 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.092 sek.