• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Santa Monica Pier

  Przeczytaj także...
  Diabelski młyn (także:diabelskie koło, młyńskie koło oraz Koło widokowe) – rodzaj karuzeli obracającej się na poziomej osi. Główne elementy to zorientowane pionowo koło oraz przyczepione do obwodu siedzenia.Pub (skrót od ang. public house, czyt. pub) – specyficzny rodzaj lokalu, będący skrzyżowaniem baru z klubem, gdzie podaje się głównie piwo. Puby spotyka się przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz innych krajach pozostających pod wpływem kultury brytyjskiej. Pub jest nie tylko miejscem konsumpcji napojów alkoholowych, ale również miejscem spotkań towarzyskich, gier stolikowych, jak np. domino, szachy a także ruchowych, np. darts, kręgle. W wielu pubach można oglądać telewizyjne relacje ze spotkań sportowych. Niektóre z pubów oferują również usługi hotelowe.
  Santa Monica – nadbrzeżne miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia.

  Santa Monica Piermolo zlokalizowane na końcu Colorado Boulevard w Santa Monica w Kalifornii. Jest charakterystycznym, wyróżniającym się punktem orientacyjnym w mieście.

  Jest pierwszym betonowym molo na zachodnim wybrzeżu USA.

  Na molo znajduje się Pacific Park – rodzinny park rozrywki z wielkim diabelskim młynem, karuzelą zbudowaną w latach dwudziestych oraz akwarium Santa Monica Pier Aquarium. Znajdują się tam również sklepy, estrady, arkady, puby i restauracje.

  Przypisy

  1. Santa Monica Pier. [dostęp 2015-10-31].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa
 • Pacific Park
 • Twilight Dance Series
 • Molo – budowla hydrotechniczna; wysunięty w morze, prostopadle albo ukośnie do brzegu, pomost albo nasyp ziemny obramowany nabrzeżami, przystosowany do obsługi statków oraz ruchu pojazdów albo ruchu pieszego lub do obsługi jednostek sportowych i statków pasażerskich.Santa Monica Pier Aquarium - oceanarium w Santa Monica w Kalifornii położone na Santa Monica Pier. Od roku 2003 prowadzone jest przez Heal the Bay, organizację non-profit. Poprzednio znane było jako Ocean Discovery Center i prowadzone było przez UCLA.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Beton – kompozyt powstały ze zmieszania spoiwa (cementu) i wypełniacza (kruszywo) oraz ewentualnych domieszek nadających pożądane cechy. Jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.