• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Santa Marta

  Przeczytaj także...
  Diecezja Santa Marta (łac. Dioecesis Sanctae Marthae, hisz. Diócesis de Santa Marta) – rzymskokatolicka diecezja ze stolicą w Santa Marta, w Kolumbii. Najstarsza kolumbijska diecezja. Biskupi Santa Marta są sufraganami arcybiskupów Barranquilla.Carlos Alberto Valderrama Palacio (ur. 2 września 1961 roku w Santa Marta) – były kolumbijski piłkarz, przez wielu uważany za najlepszego kolumbijskiego zawodnika w historii.
  Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.
  Pierwszy herb Santa Marty

  Santa Marta – miasto w północnej Kolumbii, nad Morzem Karaibskim, ośrodek administracyjny departamentu Magdalena. Około 521,5 tys. mieszkańców.

  Założone w 1525 roku jest najstarszym miastem Kolumbii.

  Siedziba najstarszej kolumbijskiej diecezji rzymskokatolickiej.

  W 1961 urodził się Carlos Valderrama Reprezentant Kolumbii w piłce nożnej, w 1986 roku urodził się tu Reprezentant Kolumbii w piłce nożnej Radamel Falcao.

  Magdalena jest jednym z departamentów Kolumbii. Niegdyś był stanem, jednym z dziewięciu tworzących Stany Zjednoczone Kolumbii. Leży na północy kraju. Stolicą departamentu Magdalena jest miasto Santa Marta. Nazwa departamentu pochodzi od rzeki Magdalena.Radamel Falcao García Zárate (ur. 10 lutego 1986 lub 1984 w Santa Marta, Magdalena) – kolumbijski piłkarz grający na pozycji napastnika w AS Monaco. Już jako dziecko występował w młodzieżowych sekcjach reprezentacji Kolumbii, następnie w reprezentacji U-20, a obecnie gra w pierwszej drużynie.
 • [1]
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Morze Karaibskie – morze, wchodzące w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego, położone na północ od Ameryki Południowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.