• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Santa Fé

  Przeczytaj także...
  Trujillo – gmina w północnym Hondurasie, w departamencie Colón. W 2010 roku zamieszkana była przez ok. 56,9 tys. mieszkańców. Siedzibą administracyjną jest Trujillo.Colón – departament w północnym Hondurasie, nad Morzem Karaibskim. Zajmuje powierzchnię 8875 km. W 2001 roku departament zamieszkiwało ok. 247 tys. mieszkańców.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Santa Fégmina (municipio) w północnym Hondurasie, w departamencie Colón. W 2010 roku zamieszkana była przez ok. 6,8 tys. mieszkańców. Siedzibą administracyjną jest Santa Fé.

  Położenie[]

  Gmina położona jest w północno-zachodniej części departamentu. Graniczy z 2 gminami:

 • Balfate od południa i wschodu,
 • Trujillo od zachodu.
 • Od północy obszar ogranicza Morze Karaibskie.

  Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).Honduras (Honduras, Republika Hondurasu; República de Honduras) – państwo w Ameryce Środkowej, pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym (Zatoka Fonseca), o łącznej długości wybrzeża 820 km. Honduras graniczy na zachodzie z Gwatemalą (dł. granicy 256 km), na południowym wschodzie z Nikaraguą (922 km) i na południowym zachodzie z Salwadorem (342 km). Do Hondurasu należą również przybrzeżne wyspy, z których największe to Wyspy Bahia (Islas de la Bahia). Od 1972 roku do Hondurasu należą Islas Santanilla.

  Demografia[]

  Według danych honduraskiego Narodowego Instytutu Statystycznego na rok 2010 struktura wiekowa i płciowa ludności w gminie przedstawiała się następująco:

  Przypisy

  1. Gminy Hondurasu (ang.). statoids.com. [dostęp 2013-08-08].
  2. Monografie departamentów i gmin Hondurasu (hiszp.). monografias.com. [dostęp 2013-08-11].
  3. Población Departamentos y Municipios – Populacja departamentów i gmin Hondurasu w 2010 roku (hiszp.). ine.gob.hn. [dostęp 2014-07-13].
  Morze Karaibskie – morze, wchodzące w skład systemu oceanicznego Oceanu Atlantyckiego, położone na północ od Ameryki Południowej.Balfate – gmina w północnym Hondurasie, w departamencie Colón. W 2010 roku zamieszkana była przez ok. 10,9 tys. mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.