• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sanem

  Przeczytaj także...
  Luksemburg, Wielkie Księstwo Luksemburga (luks. Lëtzebuerg, Grousherzogdem Lëtzebuerg; niem. Luxemburg, Großherzogtum Luxemburg; fr. Luxembourg, Grand-Duché de Luxembourg) – państwo położone w Europie Zachodniej. Graniczy z Francją od południa, Niemcami od wschodu i z Belgią od zachodu i północy. Państwo członkowskie Unii Europejskiej oraz NATO.Dystrykt Luksemburg (fr. District de Luxembourg, luks. Distrikt Lëtzebuerg, niem. Distrikt Luxemburg) - jeden z 3 dystryktów w Luksemburgu, znajdujący się w południowo-wschodniej części kraju.
  Kanton Esch-sur-Alzette – jeden z 12 kantonów w Luksemburgu, w dystrykcie Luksemburg, znajduje się w południowej części kraju.

  Sanem − gmina i miasteczko w południowo-zachodnim Luksemburgu, w dystrykcie Luksemburg, w kantonie Esch-sur-Alzette. Stolicą administracyjną jest Belvaux, największe miasto gminy.

  W 2005 roku, miasto Sanem, które znajduje się w północnej części gminy, zamieszkiwało 2 397 osób. Inne miejscowości w gminie: Ehlerange oraz Soleuvre.


  Ehlerange (luks. Éilereng) – małe miasto w południowo-zachodnim Luksemburgu, w gminie Sanem. Zamieszkuje je 756 osób.Soleuvre (luks. Zolwer) - miasteczko w południowo-zachodnim Luksemburgu, w gminie Sanem. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwały 4 802 osoby.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Belvaux (luks. Bieles, niem. Beles) – miasto w południowo-zachodnim Luksemburgu, ośrodek administracyjny gminy Sanem. Miasto zamieszkuje 5313 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.