• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sandwich - Anglia

  Przeczytaj także...
  Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.Stour (ang. River Stour, Kentish Stour) – rzeka w południowo-wschodniej Anglii, w hrabstwie Kent. Długość rzeki wynosi 93 km.
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

  Sandwichmiasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Dover, położone nad rzeką Stour. Leży 19 km na wschód od miasta Canterbury i 106 km na wschód od centrum Londynu. W 2015 miasto liczyło 7080 mieszkańców.

  Canterbury – miasto o statusie city w Anglii, w hrabstwie Kent, będące siedzibą arcybiskupstwa. Arcybiskupstwo w tym mieście jest centralnym dla anglikańskiego Kościoła Anglii. Liczba mieszkańców wynosi 42 258 (2001), a powierzchnia 23,54 km².Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Cinque Ports
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Business Intelligence Statistical Bulletin. 2015 Mid-year population estimates: Ward level population in Kent (ang.). Strategic Business Development & Intelligence, Kent County Council, listopad 2016. s. 11. [dostęp 2018-08-13].
  2. Sandwich na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-10-06].
  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cinque Ports (z norm. "pięć portów") – średniowieczny związek angielskich miast portowych położonych na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju, nad kanałem La Manche, na terenie ówczesnych hrabstw Kent oraz Sussex (obecnych Kent i East Sussex). Miasta należące do związku dostarczały królom okręty wraz z załogą, w zamian otrzymując liczne przywileje, m.in. zwolnienie z cła, prawo do nakładania własnych podatków czy do posiadania własnych sądów. Związek wciąż istnieje, ma jednak znaczenie wyłącznie ceremonialne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.