• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sandro Nicolas

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.65. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Ahoy Rotterdam w Rotterdamie. Gospodarzem konkursu będzie Holandia, która zwyciężyła w finale konkursu organizowanego w 2019. Organizatorem będzie Europejska Unia Nadawców wraz z nadawcami publicznymi: Nederlandse Publieke Omroep (NPO), Nederlandse Omroep Stitching (NOS) i AVROTROS.
  Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię.

  Alessandro Rütten, znany również jako Sandro (ur. 4 października 1996 w Heinsbergu) – niemiecki piosenkarz.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Urodził się w Heinsbergu, jest synem Greczynki i Amerykanina. Został wychowany w Niemczech, gdzie zaczął karierę muzyczną.

  W 2018 uczestniczył w ósmym sezonie programu The Voice of Germany. Odpadł na etapie „nokautów”. W 2019 reprezentował Stany Zjednoczone w konkursie New Wave w Soczi, gdzie zajął piąte miejsce. W maju 2020 miał reprezentować Cypr z utworem „Running” w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, jednak 18 marca poinformowano o odwołaniu konkursu z powodu pandemii koronawirusa. W maju tego samego roku wystąpił w projekcie Eurovision Home Concerts, w którym wykonał „Running” i cover kompozycji „Tonight Againaustralijskiego piosenkarza Guya Sebastiana.

  Tonight Again – singel australijskiego piosenkarza Guya Sebastiana napisany przez samego artystę we współpracy z Davidem Ryanem Harrisem i Louisem Schoorlem oraz nagrany i wydany w 2015 roku.Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Single
 • 2020: „Running”
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Η Κύπρος πάει Γιουροβίζιον με τον Sandro Nicolas, www.checkincyprus.com [dostęp 2020-02-23] (gr.).
  2. Eurovision News i inni, Cyprus: Sandro Nicolas to Rotterdam!, Eurovision News, Polls and Information by ESCToday, 29 listopada 2019 [dostęp 2020-02-23] (ang.).
  3. Cyprus: Sandro will represent Cyprus at Eurovision 2020, wiwibloggs, 29 listopada 2019 [dostęp 2020-02-23] (ang.).
  4. "Running"! Sandro reveals Eurovision 2020 song title and official artwork, wiwibloggs, 11 lutego 2020 [dostęp 2020-02-23] (ang.).
  5. Eurovision 2020 in Rotterdam is cancelled (ang.). W: Europejska Unia Nadawców [on-line]. eurovision.tv, 2020-03-18. [dostęp 2020-03-19].
  6. Eurovision Home Concerts: Introducing the artists of Episode 5 (ang.). W: EBU [on-line]. eurovision.tv, 1 maja 2020. [dostęp 2020-05-02].
  Amerykanie – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni Amerykanie – Indianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).Grecy – naród pochodzenia indoeuropejskiego. Tworzące go plemiona dotarły na tereny Grecji w II tysiącleciu p.n.e.
  Warto wiedzieć że... beta

  Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.
  Heinsberg – miasto powiatowe w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, siedziba powiatu Heinsberg. W 2010 roku liczyło 40 760 mieszkańców.
  Soczi (ros.: Сочи, gruz.: სოჭი) – miasto – największy letni kurort w Rosji – położone w Kraju Krasnodarskim niedaleko granicy z Gruzją (Abchazja). Od strony północno-zachodniej miasto otoczone jest przez góry Kaukaz; aglomeracja rozpościera się nad brzegiem Morza Czarnego, wzdłuż drogi biegnącej z Dżubga do Suchumi, na długości 147 km, co czyni je drugim pod względem długości miastem na świecie. Liczba mieszkańców: 328.014 (2004). Organizator 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
  Rotterdam – miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W 2012 roku liczyło ok. 617 tys. mieszkańców. Miasto stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie, który zamieszkuje ok. 6,7 miliona ludzi.
  Niemcy – naród zamieszkujący przede wszystkim Republikę Federalną Niemiec, posługujący się językiem niemieckim z grupy języków germańskich. Pod względem wyznaniowym Niemcy podzieleni są na katolików (płd. i zach. Niemcy) i protestantów (płn. i wsch. Niemcy).
  The Voice of Germany – niemiecki program telewizyjny typu talent show, emitowany przez stację telewizyjną ProSieben (Przesłuchania w ciemno, bitwy oraz 1 live) oraz Sat.1 ( wszystkie etapy). Jego premiera odbyła się 24 listopada 2011 roku.The Voice of Germany jest adaptacją holenderskiego formatu The Voice of Holland.Celem programu jest odkrycie talentów wokalnych z warunkiem ukończenia przez uczestników 18 lat. Nagrodą jest tytuł: The Voice of Germany. Program produkowany jest przez Schwartzkopff TV-Productions na zlecenie grupy ProSiebenSat.1. Pierwszą edycję zakończoną 10 lutego 2012 roku wygrała Ivy Quainoo z drużyny Boss-a i Hoss-a, natomiast drugą edycję zakończoną 14 grudnia 2012 roku wygrał Nick Howard z drużyny Rea Garvey-a.
  Guy Sebastian – australijski wokalista, autor hymnu XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney w roku 2008 "Receive the Power". Jest znany jako zwycięzca pierwszej edycji australijskiego Idola w 2003 roku. W 2011 został jurorem w australijskim X Factor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.757 sek.