• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sandro Hauswirth  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Skoki narciarskie na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym – część MŚ juniorów w narciarstwie klasycznym. Odbywają się one co roku. Ich pierwowzorem były mistrzostwa Europy (rozgrywane w latach 1968-1976, oraz 1978), zdecydowano się jednak rozgrywać zawody juniorów dla całego świata. Najstarsi zawodnicy, którzy mogą brać udział w mistrzostwach to ci, którzy w roku rozegrania zawodów ukończyli lub ukończą 20 lat.

  Sandro Hauswirth (ur. 29 sierpnia 2000 w Gstaad) – szwajcarski skoczek narciarski. Uczestnik mistrzostw świata juniorów (2017–2020) i zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży (2016). Medalista mistrzostw kraju.

  Spis treści

 • 1 Przebieg kariery
 • 2 Mistrzostwa świata juniorów
 • 2.1 Indywidualnie
 • 2.2 Drużynowo
 • 2.3 Starty S. Hauswirtha na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo
 • 3 Zimowe igrzyska olimpijskie młodzieży
 • 3.1 Indywidualnie
 • 4 Puchar Świata
 • 4.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 4.2 Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata
 • 4.3 Raw Air
 • 4.3.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 4.4 Planica 7
 • 4.4.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 5 Letnie Grand Prix
 • 5.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 5.2 Miejsca w poszczególnych konkursach LGP
 • 6 Puchar Kontynentalny
 • 6.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 6.2 Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego
 • 7 Letni Puchar Kontynentalny
 • 7.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 7.2 Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego
 • 7.3 Puchar Beskidów
 • 7.3.1 Miejsca w klasyfikacji generalnej
 • 8 Uwagi
 • 9 Przypisy
 • 10 Bibliografia
 • Przebieg kariery[ | edytuj kod]

  W oficjalnych zawodach międzynarodowych rozgrywanych pod egidą FIS zadebiutował we wrześniu 2014 w Einsiedeln, gdzie plasował się w szóstej i siódmej dziesiątce zarówno w konkursach FIS Cupu, jak i Alpen Cupu. Rok później, we wrześniu 2015 w tym samym miejscu zdobył pierwsze w karierze punkty Alpen Cupu (był 23.).

  Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem, będący zapleczem Letniego Grand Prix.Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS – Fédération Internationale de Ski) – organizacja założona w 1924 roku, mająca za zadanie dbanie o rozwój narciarstwa na świecie, organizowanie zawodów, formalizowanie przepisów i precyzowanie zasad.

  W lutym 2016 w Lillehammer wziął udział w zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży, zajmując 11. lokatę w konkursie indywidualnym. W marcu 2016 w Baiersbronn po raz pierwszy uplasował się w czołowej dziesiątce zawodów Alpen Cupu (8. miejsce). We wrześniu 2016 w Einsiedeln, po zajęciu 26. miejsca, zdobył pierwsze w karierze punkty FIS Cupu. 27 grudnia 2016 w Engelbergu zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym, punktując w pierwszym starcie w zawodach tej rangi (24. lokata). W lutym 2017 w Park City wziął udział w mistrzostwach świata juniorów – w konkursie indywidualnym zajął 27. pozycję, a w rywalizacji drużynowej z reprezentacją swojego kraju był 8.

  Lars Kindlimann (ur. 28 listopada 2000) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu SC am Bachtel Wald. Uczestnik mistrzostw świata juniorów (2018–2020). Medalista mistrzostw kraju. Planica 7 2019 – druga edycja turnieju Planica 7, odbywająca się w dniach 21–24 marca 2019 na skoczni Letalnica w Planicy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

  9 września 2017 w Kanderstegu po raz pierwszy stanął na podium Alpen Cupu, zwyciężając w rozegranym wówczas konkursie. Sukces ten powtórzył 15 grudnia 2017 w Seefeld i 9 marca 2018 w Chaux-Neuve, ostatecznie, jako pierwszy Szwajcar w historii, zwyciężając w klasyfikacji generalnej tego cyklu w sezonie 2017/2018. 17 grudnia 2017 po raz pierwszy przystąpił do rywalizacji w Pucharze Świata, odpadając w kwalifikacjach do drugiego konkursu indywidualnego w Engelbergu. 28 grudnia 2017 w Engelbergu po raz pierwszy zajął lokatę w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Kontynentalnego (był ósmy). W lutym 2018 ponownie wystąpił w mistrzostwach świata juniorów – w konkursie indywidualnym był 13., a zmaganiach drużynowych 10. (mężczyźni) i 11. (mikst). 3 marca 2018 w Lahti zadebiutował w drużynowym konkursie Pucharu Świata, zajmując 7. miejsce, a w zawodach głównych w rywalizacji indywidualnej dzień później, kończąc je na 39. pozycji. W sezonie 2017/2018 jeszcze raz wystąpił w głównej części zmagań, zajmując ze szwajcarską kadrą 8. miejsce w konkursie drużynowym w Vikersund.

  Skoki narciarskie na zimowych igrzyskach olimpijskich młodzieży – jedna z dyscyplin wchodząca w skład programu zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży, rozgrywana od pierwszej edycji tej imprezy (2012). Alpen Cup w skokach narciarskich (Puchar Alp) – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany na skoczniach w krajach alpejskich.

  W sierpniu 2018 w Einsiedeln zadebiutował w Letnim Grand Prix, zajmując 49. miejsce. W styczniu 2019 wziął udział w mistrzostwach świata juniorów, w indywidualnych zmaganiach zajmując 21., a w drużynowych 9. lokatę. W sezonie 2018/2019 w głównej części zmagań indywidualnych wystąpił tylko w Predazzo, gdzie plasował się na przełomie piątej i szóstej dziesiątki. Poza tym dwukrotnie awansował do drugiej serii konkursów drużynowych (8. w Vikersund i 7. w Planicy). 21 marca 2019, w treningu przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu Planica 7, po raz pierwszy w karierze przekroczył dystans 200 metrów, ustanawiając swój rekord życiowy (201,5 metra).

  Lahti (szw. Lahtis) – miasto w południowej Finlandii, na skraju Pojezierza Fińskiego. Jedno z większych w kraju. Słowo lahti znaczy po fińsku zatoka.Olan Lacroix (ur. 21 maja 2001) – szwajcarski skoczek narciarski. Uczestnik mistrzostw świata juniorów (2017 i 2018). Medalista mistrzostw kraju.

  W sezonie 2019/2020 występował głównie w Pucharze Kontynentalnym. W zawodach najwyższej rangi wziął udział tylko w lipcu 2019 w Wiśle, gdzie odpadł w kwalifikacjach do zawodów indywidualnych, a w konkursie drużynowym nie awansował do drugiej serii. Zimą ani razu nie przystąpił do rywalizacji w Pucharze Świata. W marcu 2020 w Oberwiesenthal po raz ostatni wystąpił na mistrzostwach świata juniorów, notując najlepsze w karierze wyniki – indywidualnie był 12., a w drużynie 8.

  Mistrzostwa Szwajcarii w Skokach Narciarskich 2017 – zawody o mistrzostwo Szwajcarii w skokach narciarskich, które odbyły się pomiędzy 14-15 października 2017 roku na kompleksie skoczni Schanzen Einsiedeln w Einsiedeln. Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016 – zawody w skokach narciarskich, przeprowadzone w dniach 16-20 lutego 2016 w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2016.

  Z zespołem Berneńskiego Związku Narciarskiego (BOSV) kilkukrotnie stawał na podium rywalizacji drużynowej w ramach mistrzostw Szwajcarii – w 2014 zdobył brązowy medal, a po srebrne krążki sięgał w 2016, 2017, 2018 i 2019. Zdobywał również medale mistrzostw Szwajcarii w rywalizacji juniorów.

  Skoczkami narciarskimi byli również jego ojciec – Benz Hauswirth oraz wujek – Christian Hauswirth.

  Kandersteg - miejscowość i gmina leżące w Obrelandzie Berneńskim, w dolinie rzeki Kander, w dystrykcie Frutigen, w kantonie Berno. Kandersteg leży w Alpach berneńskich, jest ośrodkiem turystycznym. Głównymi atrakcjami są jezioro Oeschinen, przełęcz Gemmi (przez którą można dostać się do Leukerbad), przełęcz Lötschen (łącząca Kandersteg z doliną Lötschental) oraz liczne górskie szalki turystyczne, także via ferraty.Mistrzostwa Szwajcarii w Skokach Narciarskich 2018 – zawody o mistrzostwo Szwajcarii w skokach narciarskich, które odbyły się 13 października 2018 roku na kompleksie skoczni Nordic Arena w Kandersteg. Pierwotnie zawody miały trwać do 14 października, jednakże konkurs indywidualny mężczyzn, który miał zostać rozegrany tego dnia został odwołany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ostatecznie został on przeniesiony na 27 października do Einsiedeln na obiekt HS117.

  | edytuj kod]

  Indywidualnie[ | edytuj kod]

  Drużynowo[ | edytuj kod]

  Starty S. Hauswirtha na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo[ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Seefeld in Tirol – gmina w Austrii w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Bezirk Innsbruck-Land. Ośrodek sportów zimowych.
  Vikersund – miasto w Norwegii. Znajduje się w niej mamucia skocznia narciarska Vikersundbakken o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 195 metrze i HS 225 metrów. W 2000 roku odbyły się na niej Mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które wygrał Niemiec Sven Hannawald. Po przebudowaniu skoczni w roku 2010, rekordzistą jest Norweg Johan Remen Evensen (jego skok z 11 lutego 2011 na odległość 246,5 metra jest nieoficjalnym rekordem świata). W Vikersund jest także kilka mniejszych skoczni między innymi Storbakke, na której odbywają się zawody Pucharu Kontynentalnego oraz Ladies CoC.
  Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2019 – zawody w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 24–27 stycznia 2019 w fińskim Lahti, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2019.
  Park City to miasto położone w amerykańskim stanie Utah, w pobliżu Salt Lake City. Według spisu ludności z 2000 roku liczyło 7 371 mieszkańców.
  29 sierpnia jest 241. (w latach przestępnych 242.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 124 dni.
  Gstaad (wym. [kʃtaːd]) – miasto w zachodniej, niemieckojęzycznej części Szwajcarii, w kantonie Berno. Gstaad jest częścią zespołu miejskiego Saanen. Znany ekskluzywny ośrodek turystyczny i narciarski. Corocznie odbywa się tu także turniej tenisowy ATP Allianz Suisse Open Gstaad. Według ostatniego spisu ludności Gstaad zamieszkuje 7053 osób.
  Rea Kindlimann (ur. 4 października 2002) – szwajcarska skoczkini narciarska oraz kombinatorka norweska. Reprezentantka klubu SC Am Bachtel Wald. Medalistka mistrzostw kraju. Uczestniczka mistrzostw świata juniorów (2018).

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.17 sek.