• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sandali Sinha

  Przeczytaj także...
  Tum Bin (inaczej: Tum Bin - Love Will Find a Way hindi:तुम बिन, tj. Bez ciebie - miłość odnajdzie drogę) to bollywoodzki dramat miłosny z 2001roku. Reżyseria- debiutant Anubhav Sinha, potem autor Cash, Dus. W rolach głównych nominowani do nagród za debiut Sandali Sinha i Priyanshu Chatterjee, którzy potem w 2003 roku zagrali parę w Pinjar. To historia miłości, która narodziła się ze śmierci. Odejście jednej osoby robi miejsce w czyimś życiu dla kogoś innego. Tematem filmu jest poczucie winy, zadośćuczynienie i pragnienie uzyskania przebaczenia. W filmie możemy śledzić jak bohaterowie wyzwalają się z bólu i rozpaczy, ku życiu i kolejnej szansie na miłość. Ale najpierw muszą zmierzyć się ze swoją niemożnością wyznania uczuć, z wątpliwościami, czy mają prawo do nich. W tej historii chodzi o to, by ludzie utraciwszy coś czy kogoś, nie pogubili się, a pogubiwszy się dali się komuś odnaleźć.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Mumbaj lub Bombaj (hindi i marathi मुंबई, trl. Muṁbaī, trb. Mumbaj; ang. Mumbai; do 1995 hindi बम्बई/बॉम्बे, trl. Bambaī/Bômbe, trb. Bambaj/Bombe, ang. Bombay – stare nazwy wciąż w powszechnym użyciu) – stolica indyjskiego stanu Maharasztra, położona na wyspie Salsette, na Morzu Arabskim.

  Sandali Sinha (ur. 11 stycznia 1971 r.) - to bollywoodzka aktorka i modelka.

  Debiutowała w 2001 w filmie Tum Bin rolą bizneswoman, która przeżywa śmierć narzeczonego. Kolejna rola w wysoko ocenionym filmie Pinjar (rola kobiety porwanej i zgwałconej podczas Podziału Indii w 1947 roku. Za debiut nominowana do NagrodyZee Cine i Screen Weekly.

  Wcześnie straciła w wypadku samochodowym ojca. Matka wychowała sama trójkę dzieci (jej siostra jest ginekologiem, brat pilotem). Skończyła Jesus and Mary College w Delhi. Pierwotnie chciała być lekarzem, ale wciągnęła ją praca modelki. W videoclipie Sonu Nigam "Deewana" została zauważona przez debiutującego reżysera Anubhava Sinha. Zadebiutowała u niego w Tum Bin" u boku też debiutującego modela Priyanshu Chatterjee. Chodziła do szkoły aktorskiej Kishore Namit Kapoors. Przeniosła się z Delhi do Mumbaju, aby móc pełniej zaangażować się w prace w filmie.

  Pinjar (tł.: "Klatka"hindi: पिंजर, urdu: پنجر,, ang. tytuł: "The Cage") – indyjsko-pakistański dramat o bolesnych relacjach między hindusami i muzułmanami w czasie podziału Indii. Akcja filmu rozgrywa się w podzielonym Pendżab. Nagrodzony wielokrotnie film wyreżyserował w 2003 roku Chandra Prakash Dwivedi. W oparciu o powieść Amrity Pritam. W rolach głównych Urmila Matondkar, Manoj Bajpai i Sanjay Suri.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Tum Bin (2001) ... Pia
 • Pinjar (2003) ... Lajjo
 • Om (2003) .... Sandali Dhariwal
 • Ab Tumhare Hawale Watan Sathiyon (2004) ... Dr. Sakshi
 • Nigehbaan: The Third Eye (2005) ... Nisha
 • Main Rony Aur Jony (2007)
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Sandali Sinha w bazie IMDb (ang.)
 • Sandali Sinha w bazie Filmweb
 • profil w Seasonsindia.com
 • profil w Starswelove.com
 • Delhi (hindi: दिल्ली, trb.: Dilli, trl.: Dillī; pendżabski: ਦਿੱਲੀ; urdu: دہلی; ang. Delhi) – miasto i dawna stolica Indii położona w północnych Indiach nad rzeką Jamuną; zamieszkuje ją 11,2 mln mieszkańców (2006), a aglomerację miejską 17,8 mln mieszkańców (2006). Miasto położone jest na wysokości 216 m n.p.m., a jego powierzchnia to 1483 km². Zagęszczenie ludności wynosi 23 tys. os./km². To drugie co do wielkości (po Mumbaju) miasto Indii, wielki węzeł komunikacyjny, centrum przemysłu i kultury, miasto uniwersyteckie, z licznymi teatrami, galeriami, muzeami i zabytkami z okresu Wielkich Mogołów. Miasto przoduje w rozwoju technologii informacyjnej i telekomunikacyjnej (drugie w Indiach po Bangalore).Bollywood – umowna nazwa indyjskiego przemysłu filmowego utworzona w latach 70. ze zbitki słów Hollywood i Bombaj. Nie ma jednoznacznego twórcy tej nazwy, bowiem są 4 osoby, które pretendują do miana twórcy terminu „Bollywood": Amit Khanna, Bevinda Collaco, Shobhaa De oraz H.R.F. Keating.
  Warto wiedzieć że... beta

  Priyanshu Chatterjee (প্রিয়াংশু চ্যাটার্জী; ur. 20 lutego 1973 w Delhi), były model, aktualnie aktor bollywoodzki grajacy w hindi. Nominowany dwukrotnie do nagród za swój debiut w 2002 roku w Tum Bin. W 2007 roku zagrał w bengalskim filmie Bidhaatar Lekha u boku Hrishitaa Bhatt i Jeet, wyreżyserowany przez Raja Mukherjee.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.756 sek.