• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • San Antonio Rampage

  Przeczytaj także...
  ECHL (ang. East Coast Hockey League) – Liga Hokeja Wschodniego Wybrzeża to liga z drużynami z Stanów Zjednoczonych i Kanady. ECHL jest ligą o klasę niżej od American Hockey League i o dwie klasy niżej od National Hockey League. Większość drużyn ligi jest filiami zespołów z NHL i AHL. Liga powstał z nieaktywnych zespołów z lig Atlantic Coast Hockey League oraz All-American Hockey League. W pierwszym sezonie wystąpiło 5 zespołów. Obecnie w lidze gra 25 zespołów. Każdego sezonu zwycięzca play-off ECHL otrzymuje Kelly Cup.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Klub farmerski, zwany też "drużyna farmerska", "klub satelicki", "farma" (ang. farm team), bądź afiliacja – klub lub drużyna będący jednostką stowarzyszoną dla klubu nadrzędnego, występującego w wyższej klasie rozgrywkowej.

  San Antonio Rampageamerykański klub hokeja na lodzie z siedzibą w San Antonio, Teksas, grający w lidze AHL. Klub jest zespołem farmerskim dla St. Louis Blues w NHL oraz ma afiliacje z Tulsa Oilers w ECHL.

  Historia[ | edytuj kod]

  W 2000 zaczęła się konstrukcja hali SBC Center. W partnerstwie z Florida Panthers, Spurs Sports & Entertainment wykupili nieaktywny klub Adirondack Red Wings i przenieśli do San Antonio.

  National Hockey League (NHL) albo Ligue nationale de hockey (LNH) (pl. Narodowa Liga Hokeja) – zawodowa organizacja zrzeszająca 30 drużyn hokejowych z Ameryki Północnej. Drużyny należące do NHL każdego sezonu walczą o Puchar Stanleya. Cechuje ją wysoki poziom gry oraz wysokie zarobki graczy (średnia pensja w sezonie 2000/2001 wyniosła 1 400 000 $). Liga ta została założona w 1917 roku w Montrealu w Kanadzie. Obecnie w NHL większość stanowią zespoły ze Stanów Zjednoczonych, a ponad połowa graczy pochodzi z Kanady. Składa się z dwóch konferencji oraz sześciu dywizji. Od kilku lat jedynym Polakiem występującym w NHL jest Wojtek Wolski, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia.Portland Pirates – drużyna hokejowa grająca w American Hockey League w dywizji atlantyku, konferencji zachodniej. Drużyna ma swoją siedzibę w Portland w Stanach Zjednoczonych. Drużyna podlega zespołowi Phoenix Coyotes oraz ma własną filę w ECHL, Augusta Lynx.

  30 lipca 2005, Spurs wykupili udziały Florida Panthers, i przez to stali się całkowitymi właścicielami Adirondack Red Wings. W 2017 zostało podane że Colorado Avalanche wypromowali Colorado Eagles z ECHL do AHL i Rampage zostali zespołem farmerskim dla St. Louis Blues, zaczynając od sezonu 2018/19.

  Adirondack Red Wings – nieistniejący amerykański klub hokejowy z siedzibą w Glens Falls. Istniał w latach 1979-1999. Klub występował w AHL.San Antonio (wymowa: /ˌsænænˈtoʊni.oʊ/) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, nad rzeką San Antonio. W 2017 roku przekroczyło 1,5 mln mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Teksasie.

  Po zakończeniu sezonu 2010/11 San Antonio zostało bez klubu partnerskiego, ponieważ Coyotes zmienili swój klub farmerski na Portland Pirates. 29 czerwca 2010, Rampage zostali klubem farmerskim Florida Panthers po raz drugi.

  20 marca 2015, Florida Panthers podpisali umowę o afiliacji z Portland Pirates, zaczynając od sezonu 2015/16. To automatycznie oznaczało koniec współpracy z Rampage po raz drugi. W niespełna miesiąc później, 17 kwietnia 2015, Rampage i Avalanche poinformowali o podpisaniu 5-letniego kontraktu o afiliacji.

  American Hockey League, AHL (pol. Amerykańska Hokejowa Liga) - amerykańsko-kanadyjskie zawodowe rozgrywki hokeja na lodzie. Liga składa się z 30 zespołów (30 z USA i 4 z Kanady) i stanowi bazę rozwojową wobec rozgrywek National Hockey League (NHL). W tych ramach drużyny AHL pełnią rolę zespołów farmerskich dla klubów NHL:

  Ponieważ w 2017 St. Louis Blues nie mieli oficjalnego zespołu farmerskiego w AHL, obydwa kluby z NHL wysyłały swoich perspektywicznych zawodników do San Antonio Rampage.

  Zawodnicy[ | edytuj kod]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Hokeiści San Antonio Rampage.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • oficjalna strona
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.