• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Samsung S8500 Wave

  Przeczytaj także...
  Assisted GPS (AGPS lub A-GPS) – rodzaj systemu GPS wykorzystywany w telefonach komórkowych, w którym używa się serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia. Usługa ta musi być dostępna u operatora, w przeciwnym wypadku GPS będzie działał, ale dłużej będzie trwało pierwsze "połączenie z satelitami".Samsung Galaxy S6 – smartfon z serii Galaxy produkowany przez koreańską firmę Samsung. Zaprezentowany 1 marca 2015 roku podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Jego premiera odbędzie się na wiosnę 2015 roku. Smartfon będzie dostępny w wersji Flat i z wyświetlaczem wygiętym z obu stron – Edge. Urządzenie posiada procesor Exynos 7420 wykonany w procesie technologicznym 14 nm LPE i oparty o architekturę Big.LITTLE oraz układ graficzny Mali-T760 MP8. Smartfon jest wyposażony w ekran Super AMOLED 5,2 cala o rozdzielczość 2560 × 1440 pikseli (577 ppi), 3 GB pamięci RAM typu LPDDR4 oraz występuje w wersjach z 32, 64 i 128 GB pamięci flash typu UFS 2.0, nie posiada slotu na karty pamięci Micro SD. Oparty jest na systemie operacyjnym Android 5.0 Lollipop. Posiada tylny aparat 16 Mpix i przedni 5 Mpix, a obiektyw ma światło f/1.9 i jest stabilizowany. Aparat nagrywa i wyświetla na żywo obraz HDR, zarówno z przedniej jak i tylnej kamery. Wyposażony jest w baterię o pojemności 2550 mAh w wersji Flat i 2600 mAh w wersji Edge, oraz wspiera ładowanie bezprzewodowe w standardach WPC1.1 i PMA 1.0.
  TouchWiz – dotykowy interfejs graficzny opracowany przez Samsung Electronics. Czasami jest błędnie interpretowany jako system operacyjny. TouchWiz jest używany tylko przez Samsunga i nie jest dostępny dla innych firm.

  Samsung Wave (S8500)smartfon produkcji koreańskiej firmy Samsung, w którym po raz pierwszy został użyty system operacyjny Samsung bada. Został zaprezentowany w czerwcu 2010.

  Opis[]

  Telefony te mają specjalnie wykonane fragmenty obudowy zależnie od wersji.

  Smartfon (ang. smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacjami osobistymi (ang. Personal Information Management). Większość nowych modeli potrafi odczytywać dokumenty biurowe w formatach OpenOffice, LibreOffice, Microsoft Office i PDF.Grupa Samsung (kor. Samseong – trzy gwiazdy) – jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych (czeboli) zrzeszających firmy produkcyjne i usługowe działające w wielu branżach, oraz instytucje finansowe. Założona w 1938 roku przez Lee Byung-Chula jako firma eksportowa, wkrótce rozszerzyła swą działalność także na inne dziedziny.

  System[]

  Wave jest pierwszym urządzeniem z autorskim systemem operacyjnym Samsunga - Bada OS. System ten przypomina nieco oprogramowanie firmy Google - Android, jednak Bada to niezależny system. Producent dołożył także swoją nakładkę - TouchWiz w wersji 3.0.

  Podzespoły[]

  Pierwszy telefon z systemem Bada wyposażony został jako smartfon high-end; Samsung Wave posiada 1 GHz procesor Hummingbird, flagowy ekran Samsunga - Super AMOLED o rozdzielczości 480x800 pikseli (3.3"), oraz 384 MB pamięci RAM. Prócz wielkości ekranu, S8500 Wave nie różni się zbytnio od flagowego modelu Samsunga - i9000 Galaxy S (zastąpionego teraz modelem Galaxy S6). Pod pewnym względem jest nawet lepszy - Wave posiada aparat 5 MPx z lampą LED, której Galaxy S nie posiada.

  Samsung GT-I9000 Galaxy S – smartfon firmy Samsung, który został wprowadzony na rynek w marcu 2010 roku. Telefon ten cechuje się procesorem o szybkości 1 GHz, wydajnym układem graficznym (PowerVR SGX-540 o wydajności do 90 000 000 trójkątów na sekundę), a także ogromnymi możliwościami modyfikacji oprogramowania.System operacyjny (ang. Operating System, skrót OS) – oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika.

  Komunikacja[]

  Wave posiada łączność WiFi b/g/n, Bluetooth w wersji 3.0, czy port USB 2.0. Telefon ma także wbudowaną nawigację A-GPS.

  Zobacz też[]

 • Samsung Galaxy S
 • Samsung Galaxy S II
 • Samsung Wave II
 • Samsung Wave 723
 • Bada OS
 • Linki zewnętrzne[]

 • Źródło - test Wave S8500 na gsmmaniak.pl
 • Bibliografia[]

  Samsung Wave w serwisie mgsm.pl

  Universal Serial Bus, USB, uniwersalna magistrala szeregowa – rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.Procesor (ang. processor), także CPU (ang. Central Processing Unit) – urządzenie cyfrowe sekwencyjne, które pobiera dane z pamięci, interpretuje je i wykonuje jako rozkazy. Wykonuje on ciąg prostych operacji (rozkazów) wybranych ze zbioru operacji podstawowych określonych zazwyczaj przez producenta procesora jako lista rozkazów procesora.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.
  Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.
  Piksel (ang. pixel – wyraz utworzony ze zbitki dwóch angielskich słów: picture+element) jest to najmniejszy jednolity (przedstawiający konkretny kolor, patrz subpiksel) element obrazu wyświetlanego na ekranie (monitora komputerowego, telewizora itp.), drukowanego (dotyczy technologii druku punktowego) lub uzyskiwanego za pomocą urządzeń przetwarzania obrazu (aparat cyfrowy, skaner).
  Samsung Galaxy S II (Samsung I9100 Galaxy S II) – smartfon firmy Samsung. Zaprezentowany został 13 lutego 2011 roku, przed rozpoczęciem Mobile World Congress 2011.
  Super AMOLED, Super Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode – wyświetlacz używany m.in. w telefonach komórkowych. Podstawową różnicą między ekranem AMOLED to połączenie panelu dotykowego ze szkłem, pokrywającym wyświetlacz AMOLED, i usunięcie powietrza między warstwami.
  Megapiksel (skrót: Mpx, Mpix) to wielkość opisująca liczbę elementarnych punktów matrycy CCD. Przedrostek mega oznacza milion, a zatem jeden megapiksel to jeden milion pikseli odwzorowanych przez matrycę. Jednostka ta jest używana najczęściej w cyfrowych aparatach fotograficznych i kamerach wideo oraz telefonach komórkowych jako jednostki obrazującej możliwą wielkość tworzonego obrazu.
  RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. Choć nazwa sugeruje, że oznacza to każdą pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, np. rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych określa ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, pomimo iż w ich przypadku również występuje swobodny dostęp do zawartości.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.