• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Samantha Fox  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Molestowanie seksualne – zachowanie o charakterze seksualnym naruszające godność, nieakceptowane przez społeczeństwo jako sprzeczne z normami społecznymi.Günther, właśc. Mats Söderlund (ur. 1969) – szwedzki piosenkarz i model. Jego twórczość jest zaliczana do muzyki popowej lub dance.

  Samantha Karen „Sam” Fox, znana także jako Sam Fox (ur. 15 kwietnia 1966 w Londynie) – brytyjska piosenkarka, modelka i aktorka. W swoim muzycznym dorobku ma takie przeboje jak „Touch Me (I Want Your Body)” (1986), „Do Ya Do Ya (Wanna Please Me)” (1986), „Nothing's Gonna Stop Me Now” (1987), „Naughty Girls (Need Love Too)” (1988), „I Wanna Have Some Fun” (1988) i „I Only Wanna Be with You” (1988).

  David Bruce Cassidy (ur. 12 kwietnia 1950 w Nowym Jorku, zm. 21 listopada 2017 w Fort Lauderdale) – amerykański wokalista, gitarzysta, aktor sceniczny, którego popularność przypadła głównie na lata 70. IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Przyszła na świat w Londynie w rodzinie handlowców jako najstarsza córka Patricka Johna Foxa i Carole Ann Wilken. Jej rodzice byli gorliwymi chrześcijanami, wychowywała się z trójką rodzeństwa - Vanessą Lai (ur. 1972), Fredericą, przyrodnią siostrą z drugiego małżeństwa ojca, i Frankie.

  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.Daily Express - brytyjski, konserwatywny dziennik-tabloid wydawany przez Express Newspapers. Nakład ok. 1 mln egzemplarzy.

  Od najmłodszych lat interesowała się teatrem. Kiedy miała trzy lata, po raz pierwszy pojawiła się na teatralnej scenie. W wieku pięciu lat uczestniczyła na zajęciach w Anna Scher Theatre School w Islington, północnej dzielnicy Londynu. Uczęszczała do St Thomas More RC School. Mając dziesięć lat zadebiutowała na małym ekranie w produkcji BBC No Way Out (1976), a rok później uczyła się aktorstwa w londyńskiej Mountview Theatre School prowadzonej przez Judi Dench. W wieku czternastu lat założyła swój pierwszy zespół, a rok potem podpisała kontrakt z wytwórnią Lamborghini Records.

  Tabloid (z ang. tabloid), bulwarówka – typ gazety, przeważnie dziennika. Także specjalny format edycyjny (37-40 cm x 27-30 cm).Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).

  Początki kariery[ | edytuj kod]

  Na początku 1983 jej matka zgłosiła kilka zdjęć Samanthy do konkursu fotograficznego modelek „Twarz i kształt 1983”, organizowanego przez gazetę „The Sunday People”. Zdjęcie zdobyło drugie miejsce w konkursie i zostało opublikowane. Wkrótce potem jej zdjęcia topless zaczęły pojawiać się w prasie brukowej. Samantha została zaangażowana na stałe do jednego z najpopularniejszych czasopism, „The Sun”, jako dziewczyna ze strony 3; w latach 1984-86 jedną stronę tego pisma ozdabiały jej mniej czy bardziej roznegliżowane zdjęcia. Brała udział w reklamach Lamborghini, Jive, Ichiban i Genie. Z czasem otworzyła własny bar w Londynie. Zaprojektowała także własną kolekcję bielizny. Była na okładce magazynu „Penthouse” (w marcu 1985, w październiku 1985, w maju 1986, w czerwcu 1987, w lipcu 1988) i „Playboy” (w listopadzie 1988 w edycji australijskiej, w kwietniu 1990 w edycji hiszpańskiej, we wrześniu 1996 w edycji hiszpańskiej, w październiku 1996 w edycji RPA i edycji francuskiej, w listopadzie 1996 w edycji polskiej).

  Topless (ang. top – ‘górna część’; less – ‘bez’) porównaj culotte seule (fr.: culotte – ‘majteczki’; seule – ‘jedynie’: tylko majteczki) – określenie oznaczające odzież niezakrywającą piersi u dojrzałych płciowo kobiet. Jest używane jako nazwa kostiumu plażowego składającego się tylko z majtek lub pareo, a także w odniesieniu do lokali, w których damska obsługa pracuje z obnażonymi piersiami (bary topless, myjnie samochodowe topless, salony fryzjerskie topless itp.).Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W drugiej połowie lat 80. rozpoczęła karierę muzyczną. Jej debiut na żywo miał miejsce w klubie Hippodrome. Nagrany w 1986 roku pierwszy przebój „Touch Me (I Want Your Body)” trafił od razu na czołowe miejsca europejskich list przebojów (3. miejsce w Wielkiej Brytanii; 4. w USA). Drugi singiel, „Do Ya Do Ya (Wanna Please Me)”, znalazł się na dziesiątej pozycji w Wielkiej Brytanii. Pochodziły one z debiutanckiego albumu Samanthy, Touch Me. Rok później wydana została druga płyta, Samantha Fox, z kolejnym hitem „Nothing's Gonna Stop Me Now” i balladą „True Devotion”. Przy jej nagrywaniu Fox współpracowała z grupą producencką Stock Aitken Waterman. Piosenkarka wystąpiła gościnnie jako Samantha Steele w sitcomie Charles in Charge (1987) i zadebiutowała na kinowym ekranie rolą Charleen w komedii sensacyjnej Three Kinds of Heat. W roku 1988 wydała album I Wanna Have Some Fun. Znalazł się na nim „I Only Wanna Be with You” – cover piosenki „I Only Want to Be with You” z repertuaru Dusty Springfield.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Samantha Fox i Myra Stratton, 2010

  Po trzyletniej przerwie wydała swój czwarty album zatytułowany Just One Night (1991). Pierwszym singlem zostało nagranie „(Hurt Me! Hurt Me!) But the Pants Stay On”, jednak nie zostało ono sukcesem na listach przebojów. Rok później wytwórnia Jive Records wydała pierwszą oficjalną składankę Greatest Hits z dodanymi trzema nowymi utworami. W 1995 roku piosenkarka wzięła udział z własną grupą Sox w Konkursie Eurowizji. Jej piosenka "Go for the Heart" zajęła 4. miejsce w krajowych eliminacjach i nie reprezentowała Wielkiej Brytanii. W roku 1997 wydała piątą płytę, 21st Century Fox, jednak album ten nie okazał się sukcesem ze względu na brak promocji i dystrybucji na szeroką skalę. Zremiksowana wersja tego krążka została wydana w 2002 roku jako Watching You, Watching Me.

  15 kwietnia jest 105. (w latach przestępnych 106.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 260 dni. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 2004 razem z piosenkarzem o pseudonimie Günther nagrała nową wersję hitu „Touch Me”. Jesienią 2005 wydany został jej kolejny album Angel with an Attitude, promowany w Australii trasą Countdown Tour. W sierpniu 2008 wystąpiła na Sopot Festival, w ramach koncertu poświęconego muzyce lat 80. Pod koniec 2009 ukazała się kolejna składanka z największymi przebojami Samanthy Fox, zawierająca nowy remiks „Touch Me” i kilka mało znanych piosenek.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Automobili Lamborghini S.p.A. (wym. lamborˈɡiːni) – włoski producent samochodów, a także pojazdów wodnych. Produkcję ciągników rolniczych o tej marce prowadzi inne przedsiębiorstwo – Lamborghini Trattori grupa SAME Deutz-Fahr Italia S.p.A. Do 1972 Lamborghini z prezesem Ferrucio produkowało oba typy pojazdów. Firma produkuje ciągniki od 1947 r., a samochody – od 1963 r.. Siedziba firmy samochodowej jest w miejscowości Sant’Agata Bolognese między Bolonią a Modeną. Od 1998 Lamborghini należy do Audi, będącego z kolei własnością Volkswagen AG.
  Dusty Springfield, właśc. Mary Isabel Catherine Bernadette O’Brien (ur. 16 kwietnia 1939 w Londynie, zm. 2 marca 1999 w Henley-on-Thames) – brytyjska piosenkarka popowa, przedstawicielka takich stylów i gatunków jak biały soul (blue-eyed soul), brytyjska inwazja, folk, taneczny pop i innych.
  Judith Olivia "Judi" Dench (ur. 9 grudnia 1934 w Yorku) − brytyjska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, okazjonalnie reżyserka.
  Penthouse - amerykański erotyczny miesięcznik dla mężczyzn, założony w 1965 r. przez Boba Guccione (1930-2010). Początkowo wydawany w Wielkiej Brytanii, a później także w innych krajach - w tym od 1969 r. w USA, gdzie osiągnął wielki sukces. W odróżnieniu od "łagodnego" Playboya pismo prezentuje treści mocno erotyczne, czasem uznawane za pornograficzne.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.843 sek.