• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sam Waterston  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Ceremonia wręczenia 52 Nagrody Emmy odbyła się 10 września 2000. Nominacje do nagród zostały podane 26 sierpnia. Ceremonia poprowadził Garry Shandling. Ceremonie zorganizowała i pokazała stacja ABC.Prawo i porządek, znany także pod nazwą W obronie prawa oraz Prawo i bezprawie (oryg. Law & Order) – amerykański serial kryminalny autorstwa Dicka Wolfa. Serial ukazuje zbrodnie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami ukazane z dwóch punktów widzenia: policji prowadzącej śledztwo oraz sądu w którym prowadzona jest sprawa. Prawo i porządek produkowane było przez stację NBC nieprzerwanie od 1990 do 2010 roku, dając mu pierwsze miejsce wśród najdłużej emitowanych amerykańskich seriali w tzw. prime time, czyli wieczornej porze najwyższej oglądalności.

  Samuel Atkinson "Sam" Waterston (ur. 15 listopada 1940 roku w Cambridge, w stanie Massachusetts) - amerykański aktor, reżyser, producent filmowy i telewizyjny szkockiego pochodzenia.

  Spis treści

 • 1 Nagrody i nominacje
 • 1.1 Nagroda Akademii Filmowej
 • 1.2 Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
 • 1.3 Nagroda Emmy
 • 1.4 Złoty Glob
 • 1.5 Nagroda Satelita
 • 1.6 Screen Actors Guild
 • 2 Wybrana filmografia
 • 3 Linki zewnętrzne
 • Stowarzyszenie Aktorów Filmowych / Gildia Aktorów Amerykańskich / Gildia Aktorów Ekranowych (Screen Actors Guild, SAG) – związek zawodowy zrzeszający około 120 tys. amerykańskich aktorów. Od 1995 związek przyznaje corocznie własne nagrody (Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych).Projekt Laramie (ang. The Laramie Project) – amerykański dramat filmowy w reżyserii Moisésa Kaufmana z 2002. Fabuła filmu oparta jest o prawdziwą historię zamordowania przez rówieśników dwudziestodwuletniego studenta Matthew Sheparda na tle nienawiści do homoseksualistów. Scenariusz filmu pierwotnie był scenariuszem teatralnym napisanym przez Kaufmana dla Tectonic Theater Project w Nowym Jorku. Oba scenariusze bazują na ponad dwustu rozmowach przeprowadzonych z mieszkańcami miasta Laramie, będącego tłem tragicznych wydarzeń z 1998 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Złote Globy za rok 1984 przyznano 27 stycznia 1985 r. w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles. Nagroda im. Cecila DeMille za całokształt twórczości otrzymała Elizabeth Taylor. Laureaci:
  W czym mamy problem? (tytuł oryg. Serial Mom) − amerykański film fabularny (czarna komedia) z 1994 roku, napisany i wyreżyserowany przez Johna Watersa, z Kathleen Turner obsadzoną w roli przykładnej matki i żony, a jednocześnie psychopatycznej morderczyni.
  Dziedzictwo (ang. The Propetrior, franc. Le Propriétaire) film amerykańsko - francuski z roku 1996 w reżyserii Isamaila Merchanta.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Nagroda Satelita lub Złoty Satelita (ang. Satellite Awards) − nagroda filmowa przyznawana na wzór Złotych Globów przez Międzynarodową Akademię Prasy od 1996 roku. Nagrody przyznawane są za produkcje kinowe jak i telewizyjne, przyznaje się również specjalne nagrody okolicznościowe.
  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.
  Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.