• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sam Totman

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  Hertfordshire (popularnie Herts) – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północ od Londynu, będące jednym z tzw. Home Counties.

  Sam Totman (ur. 8 sierpnia 1979 w Hertfordshire) – brytyjski muzyk i kompozytor, członek power metalowego zespołu DragonForce. W młodości przeprowadził się do Nowej Zelandii. Na scenie muzycznej działa od 1992. Był członkiem zespołów Power Quest, Demoniac i Shadow Warriors.

  Ninja Gaiden (wydana także jako Ninja Ryūkenden, Ninja Ryuukenden, Shadow Warriors) – japońska gra akcji, wyprodukowana przez Tecmo. Gra została wydana przez Tecmo, Tec Toy, Sega, Hudson Soft, Microsoft Game Studios i Hi-Tech Expressions latach 1988-1989, 1991-1992, 2004, 2007, 2009.

  Gra na gitarze elektrycznej, gitarze basowej i keyboardzie.

  Instrumentarium[ | edytuj kod]

 • Ibanez Iceman IC400
 • Ibanez STM1WH
 • Jackson Randy Rhoads
 • Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Sam Totman - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-26].
  2. DragonForce - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-26].
  3. Demoniac - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-26].
  4. Shadow Warriors - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-26].
  5. Power Quest - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-26].
  6. IRON MAIDEN, SLIPKNOT, SAXON, DEF LEPPARD Honored At 'Metal Hammer Golden Gods' (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2015-08-16].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.104 sek.