• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sala Zgromadzeń  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe (pop. Towarzystwo Strażnica) – korporacje prawne reprezentujące przed władzami świeckimi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy.Świadkowie Jehowy w województwie łódzkim – wspólnota ok. 7800 aktywnych wyznawców (głosicieli) Świadków Jehowy (stan w 2010) w województwie łódzkim, należących do 85 zborów (stan w grudniu 2012 roku).

  Sala Zgromadzeń – miejsce zgromadzeń Świadków Jehowy na zgromadzeniach obwodowych lub rzadziej kongresach regionalnych. 1 września 2014 roku na całym świecie funkcjonowało 470 Sal Zgromadzeń (w tym 238 w pełni zabudowanych, 133 bez ścian bocznych, 99 niezadaszonych). W tym czasie do pełnego zaspokojenia potrzeb zborów Świadków Jehowy brakowało 298 obiektów tego typu.

  Malbork (łac. Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, niem. Marienburg) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Siedziba powiatu malborskiego.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Budowa, finansowanie, własność
 • 3 Korzystanie z Sal Zgromadzeń
 • 4 Wygląd
 • 5 Sale Zgromadzeń w Polsce
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Pierwotnie Świadkowie Jehowy spotykali się na zgromadzeniach w różnych obiektach: m.in. w wynajmowanych halach sportowych lub wystawowych czy teatrach. W 1965 roku otworzono pierwszą Salę Zgromadzeń w wyremontowanym teatrze na Long Island w Nowym Jorku. W tym samym czasie na Gwadelupie Świadkowie Jehowy zaprojektowali przenośną Salę Zgromadzeń początkowo na 700, a później powiększoną do 5000 miejsc, dostosowaną do miejscowych potrzeb. W następnych latach rozpoczęto remonty i adaptacje różnych budynków nadających się na duże zgromadzenia. W późniejszym czasie wznoszono je od podstaw.

  Świadkowie Jehowy w województwie zachodniopomorskim – wspólnota Świadków Jehowy w województwie zachodniopomorskim. Liczba wyznawców (głosicieli) na terenie województwa wynosi ok. 8 600 (stan w 2010). W grudniu 2012 roku na terenie województwa znajdowały się miejsca zgromadzeń 92 zborów (w tym 4 grup języka migowego, dwóch grup angielskojęzycznych i jednej rosyjskojęzycznej).Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

  Pierwszym takim obiektem w Polsce było oddane do użytku 19 czerwca 1999 roku Centrum Kongresowe Świadków Jehowy w Sosnowcu. Jest to największy taki obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej, a drugi w całej Europie. Tego samego dnia oddano również dwie inne sale. W Polsce znajduje się 8 Sal Zgromadzeń.

  Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead (ang. Watchtower Bible School of Gilead) – szkoła kształcąca misjonarzy Świadków Jehowy, założona przez Towarzystwo Strażnica w 1943 roku w South Lansig, stanie Nowy Jork w USA. Obecnie mieści się ona w Centrum Szkoleniowym Świadków Jehowy w Patterson w stanie Nowy Jork. Program szkolenia oparty jest przede wszystkim na Piśmie Świętym a koncentruje się ono na działalności ewangelizacyjnej. Pieczę nad Szkołą Gilead sprawuje Dział Szkoleń Teokratycznych pod nadzorem Komitetu Nauczania Ciała Kierowniczego. 14 września 2013 roku naukę zakończyła 135 klasa, którą ukończyło 48 studentów skierowanych do 24 krajów świata.Silkeborg - miasto w centralnej części Danii położone na Półwyspie Jutlandzkim, nad rzeką Gudenå. Miasto jest siedzibą gminy Silkeborg. Jest zamieszkiwane przez 41674 mieszkańców (2008).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ursus – dzielnica w lewobrzeżnej części Warszawy, w latach 1952–1977 samodzielne miasto, do 1954 roku znane jako Czechowice.
  Biuro Oddziału w Polsce – biuro nadzorujące działalność polskich Świadków Jehowy. Znajduje się w Nadarzynie pod Warszawą. Mieszka i pracuje w nim około 170 osób zatrudnionych jako wolontariusze. Pierwsze Biuro Oddziału w Polsce zostało utworzone w 1921 roku.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Jersey City – miasto w USA, w stanie New Jersey (siedziba hrabstwa Hudson), na półwyspie między ujściami rzek Hudson i Hackensack do Oceanu Atlantyckiego. Według spisu ludności z roku 2010, w Jersey City mieszka 247 597 mieszkańców.
  Sala Zgromadzeń w Skarbimierzu – jedna z ośmiu Sal Zgromadzeń Świadków Jehowy w Polsce, znajdująca się w miejscowości Skarbimierz-Osiedle przy ulicy Wierzbowej. Została oddana do użytku w 2000 roku, po remoncie i adaptacji dawnego hangaru remontowego. Należy do związku wyznaniowego „Świadkowie Jehowy w Polsce”.
  Świadkowie Jehowy w województwie dolnośląskim – wspólnota Świadków Jehowy w województwie dolnośląskim. Liczba wyznawców (głosicieli) na terenie województwa wynosi ok. 13 500 (stan w 2010). W kwietniu 2013 roku na terenie województwa znajdowały się miejsca zgromadzeń 143 zborów.
  Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy (ang. The Watchtower Announcing Jehovah’s Kingdom) – czasopismo religijne wydawane od lipca 1879 roku przez Towarzystwo Strażnica, oficynę wydawniczą Świadków Jehowy. Jest wydawane jednocześnie w 254 językach. Rocznik „Strażnicy” zawiera 18 numerów w dwóch wydaniach: wydanie dwumiesięczne „do rozpowszechniania” (osiąga przeciętny nakład około 59 000 000 egzemplarzy co czyni je czasopismem o najwyższym nakładzie na świecie) i „Strażnica” (wydanie do studium), która ukazuje się jako miesięcznik o przeciętnym nakładzie około 15 252 000 egzemplarzy. „Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy” jest jedynym, regularnie wydawanym w około 50 językach periodykiem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.142 sek.