• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saints Row: The Third

  Przeczytaj także...
  Otwarty świat zwany też piaskownica lub sandbox – jeden z typów projektowania gier komputerowych, opartych na piaskownicy. Termin ten służy też do określania gier, w których graczowi jest dostarczany świat, będący do odkrycia w stosunkowo dowolny sposób, bez sztucznych ograniczeń środowiska gry, z możliwością integracji z tym światem i bez liniowości rozgrywki.Electronic Entertainment Expo, znane także jako albo E3 – jest największą coroczną wystawą przemysłu gier komputerowych i wideo. Ekspozycja jest otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych.
  15 października jest 288. (w latach przestępnych 289.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 77 dni.
  Saints Row: The Third podczas Electronic Entertainment Expo (2011)
  Saints Row: The Third podczas Electronic Entertainment Expo (2011)

  Saints Row: The Thirdprzygodowa gra akcji z otwartym światem stworzona przez Volition oraz wydana przez THQ Inc. Jej premiera nastąpiła 15 października 2011 roku na platformy Microsoft Windows, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Trzecia część z serii gier Saints Row. Gra doczekała się swej kontynuacji w kolejnej grze serii, Saints Row IV.

  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. Saints Row – seria gier komputerowych stworzona przez studio Volition, a wydawana przez firmy THQ i Deep Silver. Rozgrywka w poszczególnych odsłonach toczy się w otwartym świecie. Produkcje łączą elementy przygodowych gier akcji z nieliniową rozgrywką i sekwencjami wyścigowymi.

  Fabuła gry skupia się na rywalizacji gangu Świętych z międzynarodowym syndykatem, pozostałymi gangami ulicznymi oraz organizacją Special Tactical Anti-Gang.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Gracz wciela się w bohatera poprzedniej części serii, przywódcy organizacji Świętych z Trzeciej Ulicy. Razem z Johnnym Gatem, Shaundi i wieloma innymi gangsterami podejmuje on próbę utrzymania na wodzy swojej organizacji przestępczej, której potęga wytrwale tworzona w poprzednich odsłonach serii. Na przeszkodzie staje im utworzony międzynarodowy syndykat, na którego czele stoi „Jutrzenka” – zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się między innymi wymuszeniami i haraczami.
  Do syndykatu dołączają się również miejscowe gangi uliczne (Luchadores oraz The Deckers). Rywalizację wzmacnia również specjalna rządowa grupa, Special Tactical Anti-Gang – ma ona pozbyć się zorganizowanej przestępczości z Steelport oraz okolic.

  Syndykat (zwany także wspólnotą interesów) – jedna z form wchodzenia przedsiębiorstw na rynki międzynarodowe. Jest to nietrwałe porozumienie przedsiębiorstw o porównywalnej wielkości, działających w tej samej branży i mających podobny stopień rozwoju. Pomimo umów prawnych regulujących stosunki pomiędzy przedsiębiorstwami tworzącymi syndykat, tak ekonomicznie jak i prawnie pozostają one niezależne. W przeciwieństwie do kartelu, firmy w niektórych aspektach (szczególnie sprzedaży) decydują się na wspólne interesy. Osiągnięte zyski i dochody zostają następnie podzielone.Saints Row IV – przygodowa gra akcji z otwartym światem stworzona przez Volition i wydana przez Deep Silver. Jej premiera nastąpiła w sierpniu 2013 roku ma platformy Windows, PlayStation 3 i Xbox 360. Jest czwartą częścią serii Saints Row i kontynuacją gry Saints Row: The Third z 2011 roku. Podobnie jak w poprzednich odsłonach gracz kontroluje przywódcę gangu Świętych z Trzeciej Ulicy, który teraz został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Akcja produkcji ponownie dzieje się w fikcyjnym mieście Steelport znanym z The Third, które zostało przeprojektowane na retrofuturystyczą dystopię. Fabuła rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniczki, a głównym zagrożeniem są obcy.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  Gra pozwala na korzystanie przez gracza wszelakich ulepszeń do broni, różnorodnych przebrań, a także pojazdów (które również można ulepszać) oraz umiejętności, które można odblokować za zdobyte punkty doświadczenia, tzw. „Szacunu”. Mają one nie tylko zastosowanie dla bohatera gry, ale również dla jego gangu.
  Gra oferuje możliwość gry przez dwóch graczy jednocześnie (tzw. tryb kooperacji), umożliwiając podział zadań podczas wykonywania misji.

  Sony PlayStation 3 (potocznie PS3; do września 2009 znak towarowy PLAYSTATION 3, obecnie PlayStation 3) – konsola gier wideo firmy Sony, trzecia w rodzinie PlayStation.Tryb kooperacji lub współpracy (ang. cooperative, co-op) – tryb dostępny w grach komputerowych w trybie wieloosobowym, wymaga połączenia z Internetem lub siecią LAN. Umożliwia współpracę dwóch lub więcej graczy i rozgrywkę przeciwko sztucznej inteligencji. Tryb ten może polegać na wspólnym przejściu trybu dla pojedynczego gracza (Gears of War, Resident Evil 5, Wrota Baldura) lub oferować osobną rozgrywkę (Mass Effect 3, Portal 2, Shank). Wzrost popularności usług typu PlayStation Network, Xbox Live czy Steam spowodował coraz częstsze pojawianie się tego trybu.

  Dodatki[ | edytuj kod]

  Do gry zostało wydanych 19 dodatków, zawierających m.in. nowe bronie, pojazdy, stroje czy misje:

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona serii (ang. • fr. • hebr. • niem. • wł.). saintsrow.com. [dostęp 2013-08-19].
 • Xbox 360 – druga konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i NEC. Xbox 360 to następca konsoli Xbox, konkuruje z Sony PlayStation 3 i Nintendo Wii w ramach siódmej generacji gier konsolowych. Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.THQ Inc. (Toy Headquartes) – globalny amerykański wydawca gier komputerowych. Firma wydawała produkty przeznaczone na konsole (także przenośne), telefony komórkowe oraz komputery osobiste. Tytuły należące do THQ były zróżnicowanymi grami najpopularniejszych gatunków, wliczając gry akcji, przygodowe, wyścigowe, bijatyki, FPS-y, puzzle, RPG-i, symulacyjne, sportowe i strategiczne. Jednymi z najbardziej znanych tytułów wydanych przez THQ były serie gier akcji Full Spectrum Warrior (Full Spectrum Warrior i Full Spectrum Warrior: Ten Hammers).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Przygodowe gry akcji lub gry przygodowo-zręcznościowe (z ang. action adventure) to gry komputerowe i wideo, które łączą elementy gatunków gier przygodowych z różnymi elementami gier akcji. Pierwszą znaną grą tego gatunku jest wydana na Atari 2600 gra Adventure (1978), chociaż często za twórcę tego gatunku uznaje się koncern Nintendo wydaniem The Legend of Zelda (1986). Wraz ze spadkiem popularności gier przygodowych, przygodowe gry akcji zyskały większą sławę. Efektem ubocznym jest fakt, że czasem przygodowe gry akcji przez graczy konsolowych nazywane są po prostu grami przygodowymi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.