• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sainte-Honorine-des-Pertes

  Przeczytaj także...
  Normandia (fr. Normandie, nd. Normaundie; Ziemia Ludzi Północy) – region administracyjny w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Jego powierzchnia pokrywa się mniej więcej z krainą historyczną o tej samej nazwie. Region został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenie dwóch wcześniej istniejących regionów – Górnej i Dolnej Normandii. Stolicą nowo-powstałego regionu jest Rouen.Aure-sur-Mer – gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Calvados. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 755 mieszkańców.
  Russy – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Calvados. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 193 mieszkańców.

  Sainte-Honorine-des-Pertes – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Calvados. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 582 mieszkańców.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  W dniu 1 stycznia 2017 roku z połączenia dwóch ówczesnych gmin – Russy oraz Sainte-Honorine-des-Pertes – utworzono nową gminę Aure-sur-Mer. Siedzibą gminy została miejscowość Sainte-Honorine-des-Pertes.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 19 stycznia 2017].
  2. Recueil des Actes Administratif (fr.). calvados.gouv.fr. [dostęp 19 stycznia 2017].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.844 sek.