• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saint-Cyr-sur-Loire

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Katrineholm – miasto (tätort) w środkowej Szwecji, położone w regionie administracjnym (län) Södermanland. Ośrodek administracyjny (centralort) gminy Katrineholm.
  Gmina francuska (komuna) – jednostka samorządu terytorialnego Francji. Wchodzi w skład departamentu i odpowiada zakresem działalności polskiej gminie.

  Saint-Cyr-sur-Loire – miejscowość i gmina we Francji, w Regionie Centralnym, w departamencie Indre i Loara.

  Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 15 161 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 1123 osoby/km² (wśród 1842 gmin Regionu Centralnego Saint-Cyr-sur-Loire plasuje się na 19. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 963.).

  Cypr (Republika Cypryjska) – państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu. Od 1 maja 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Współpraca[ | edytuj kod]

 • Szwecja Katrineholm, Szwecja
 • Niemcy Meinerzhagen, Niemcy
 • Wielka Brytania Newark-on-Trent, Wielka Brytania
 • Hiszpania Valls, Hiszpania
 • Słowenia Ptuj, Słowenia
 • Cypr Morfu, Cypr
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Francuski urząd statystyczny (fr.).

 • Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Indre i Loara (fr. Indre-et-Loire [ɛ̃dʀeˈlwaːʀ]) – francuski departament położony w Regionie Centralnym. Departament oznaczony jest liczbą 37. Departament został utworzony 4 marca 1790 roku. Jego nazwa pochodzi od nazw rzek Indre i Loary.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Słowenia, Republika Słowenii (słoweń. Slovenija, Republika Slovenija) – państwo położone w Europie Środkowej, posiadające dostęp do Morza Adriatyckiego. Słowenia należy do NATO od 29 marca 2004, jest też członkiem UE od 1 maja 2004 roku.
  Morfu (gr. Μόρφου, tur. Güzelyurt) - miasto na Cyprze, w części wyspy kontrolowanej przez Turków; 15 tys. mieszkańców (2006). Przemysł spożywczy, włókienniczy.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Ptuj (niem. Pettau) – 20-tysięczne miasto w północno-wschodniej Słowenii, dawniej znane jako Petawium. Pochodził stąd jeden z Ojców Kościoła święty Wiktoryn

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.