• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saint-Cyr-de-Salerne

  Przeczytaj także...
  Eure - francuski departament położony w regionie Normandia. Departament został utworzony 4 marca 1790 roku. Departament oznaczony jest liczbą 27. Cyryk, (łac.) Cyriccus, (gr.) Kýrikos — imię męskie pochodzenia łacińsko-perskiego, pierwotnie stanowiące zdrobnienie imienia Cyrus. Patronem tego imienia jest św. Cyryk z Antiochii, wspominany razem ze św. Julitą i 404 innymi świętymi".
  Normandia (fr. Normandie, nd. Normaundie; Ziemia Ludzi Północy) – region administracyjny w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Jego powierzchnia pokrywa się mniej więcej z krainą historyczną o tej samej nazwie. Region został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenie dwóch wcześniej istniejących regionów – Górnej i Dolnej Normandii. Stolicą nowo-powstałego regionu jest Rouen.

  Saint-Cyr-de-Salerne – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Eure. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Cyryka.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej. Górna Normandia (fr. Haute-Normandie) – region administracyjny w północnej Francji, obejmujący wschodnią część historycznej Normandii. Graniczy z regionami: od wschodu z Pikardią i Île-de-France, od południa z Regionem Centralnym, od zachodu z Dolną Normandią a od północy z wodami kanału La Manche. Pojawiały się kiedyś propozycje połączenia go z sąsiednią Dolną Normandią. Dzieli się na dwa departamenty: Eure i Sekwana Nadmorska.

  Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 209 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 33 osoby/km² (wśród 1421 gmin Górnej Normandii Saint-Cyr-de-Salerne plasuje się na 693. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 583.).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Longnon A., Les noms de lieu de la France; leur origine, leur signification, leurs transformations, Paryż 1973, ​ISBN 0-8337-2142-9

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Źródło danych: Francuski urząd statystyczny (fr.).
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.892 sek.