• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saint-Cirice

  Przeczytaj także...
  Midi-Pireneje (fr. Midi-Pyrénées) – region administracyjny Francji, położony w południowej części kraju, obejmujący środkową część łańcucha Pirenejów oraz położoną bardziej na północ dolinę Garonny. Od południa graniczy z Andorą i Hiszpanią, od zachodu z regionem Akwitania, od północy z Limousin i Owernią a od wschodu z Langwedocją-Roussillon. Stolicą i największym miastem regionu jest Tuluza. Inne większe miasta to: Montauban, Albi, Tarbes, Castres.Tarn i Garonna (fr. Tarn-et-Garonne [taʀnegaˈʀɔn]) – francuski departament, położony w regionie Oksytania. Utworzony został 21 listopada 1808. Departament oznaczony jest liczbą 82.
  Cyryk, (łac.) Cyriccus, (gr.) Kýrikos — imię męskie pochodzenia łacińsko-perskiego, pierwotnie stanowiące zdrobnienie imienia Cyrus. Patronem tego imienia jest św. Cyryk z Antiochii, wspominany razem ze św. Julitą i 404 innymi świętymi".

  Saint-Cirice – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Oksytania, w departamencie Tarn i Garonna. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Cyryka.

  Według danych na rok 1990 gminę zamieszkiwało 136 osób, a gęstość zaludnienia wynosiła 15 osób/km² (wśród 3020 gmin regionu Midi-Pireneje Saint-Cirice plasuje się na 927. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 1160.).

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Francuski urząd statystyczny (fr.).

 • Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.




  Reklama

  Czas generowania strony: 0.821 sek.