• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sadus

  Przeczytaj także...
  Antioch (gr. Ἀντίοχος Antíokhos) – imię męskie znane przede wszystkim jako imię królów z dynastii Seleucydów, władającej na obszarach Bliskiego i Środkowego Wschodu w okresie hellenistycznym. Imię Antioch nosili także władcy Kommageny, święci oraz inne postacie historyczne. Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Sadus – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash i death metalu. Powstała 1984 roku w Antioch w stanie Kalifornia.

  Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) – polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Przewodniczącym zarządu jest Andrzej Puczyński.Thrash metal – gatunek muzyczny, odmiana heavy metalu, będąca połączeniem jego cech charakterystycznych i cech muzyki gatunku punk, mająca swój początek w latach 80. XX wieku w USA. Za pierwszy album thrashmetalowy uznaje się Welcome To Hell zespołu Venom. Podwaliny gatunku zostały jednakże stworzone przez Black Sabbath.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Zestawienie miesięczne za styczeń 2007. Lista bestsellerów przygotowywana na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.
  2. Zestawienie miesięczne za styczeń 2007. Lista bestsellerów przygotowywana na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.
  3. Zestawienie miesięczne za styczeń 2007. Lista bestsellerów przygotowywana na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Sadus (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-09-06].
  2. Garry Sharpe-Young: Sadus Biography (ang.). www.musicmight.com. [dostęp 2011-11-27].
  3. Sadus Overview (ang.). www.metalstorm.net. [dostęp 2011-11-27].
  4. Greg Prato: Sadus Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2011-11-27].
  5. ZPAV Top 100 (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-09-06].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.