• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sabra - likier

  Przeczytaj także...
  Edgar Miles Bronfman (ur. 20 czerwca 1929 w Montrealu, zm. 21 grudnia 2013 w Nowym Jorku) – amerykańsko-kanadyjski przedsiębiorca pochodzenia żydowskiego, filantrop i długoletni prezes Światowego Kongresu Żydów. Likier (fr. liqueur) – wysokoprocentowy napój alkoholowy o słodkim smaku owocowym, korzennym lub korzenno-ziołowym. Pokrewnymi napojami są nalewki.
  Pomarańcza – nazwa, jaką określa się niektóre gatunki roślin należące do rodzaju cytrus, zwykle o pomarańczowej skórce i włóknistym miąższu. Jest to nazwa tylko zwyczajowa, nie stanowi ona odrębnej jednostki taksonomicznej. Gatunki pomarańczy pochodzą z Chin i wschodniej Azji.

  Sabraizraelski likier o smaku czekoladowo-pomarańczowym.

  Wytwarzany jest z czekolady i wyciągu ze skórek pomarańczy. Zawiera 30% alkoholu.

  Pomysłodawcą wytworzenia likieru w 1963 był Edgar Bronfman.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. tzabar (ang.). balashon.com, 2008-03-23. [dostęp 2013-01-05].
  2. Sabra Chocolate Orange Liqueur (700ml) (ang.). nicks.com.au. [dostęp 2013-01-05].
  Warto wiedzieć że... beta

  Czekolada (z nahuatl xocolatl – gorzka woda) – wyrób cukierniczy sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego (masło kakaowe), środka słodzącego i innych dodatków. Według dyrektywy 2000/36/WE czekoladę definiuje się jako wyrób otrzymywany z wyrobów kakaowych i cukrów, który zawiera nie mniej niż 35% suchej masy kakaowej ogółem, w tym nie mniej niż 14% suchej odtłuszczonej masy kakaowej. Wytwarzana w postaci tabliczek czekolady. Pierwsza czekolada w tabliczkach powstała w 1839 r. w Niemczech, wyprodukowana została przez firmę Jordan & Timaeus z kakao, cukru i koziego mleka. W niektórych krajach, np. w Meksyku, powszechniejsza jest czekolada w postaci napoju na wodzie, mleku lub innym płynie. Rzadziej spotyka się czekoladę sproszkowaną lub w granulkach.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.831 sek.