• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sa Jae-Hyouk

  Przeczytaj także...
  79 Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów – mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów które odbyły się od 5 do 13 listopada 2011 w Dome Disney Village w Paryżu. Kobiety startowały w mistrzostwach po raz 22.Pusan (kor. 부산광역시, Metropolia Pusan) – największe miasto portowe Korei Południowej; zespół miejski ok. 4,1 mln mieszkańców. Jest miastem na prawach metropolii. Drugie co do wielkości miasto kraju.
  Zawody w podnoszeniu ciężarów na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozgrywano od 9 do 19 sierpnia. Zawodnicy rywalizowali w hali Pekińskiego Uniwersytetu Aeronautyki i Astronautyki. Mężczyźni wystartowali w 8 kategoriach wagowych, kobiety – w 7.

  Sa Jae-hyouk (kor.: 사재혁, ur. 29 stycznia 1985 w Hongcheon) – koreański sztangista, mistrz olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata.

  Podnoszenie ciężarów − dyscyplina ciężkiej atletyki, polegająca na podnoszeniu przez zawodnika sztangi o określonej masie.Su Dajin (chiń.: 苏达金; ur. 20 kwietnia 1986) – chiński zawodnik w podnoszeniu ciężarów startujący w kategorii do 77 kg, brązowy medalista mistrzostw świata.

  Kariera[]

  Pierwszy sukces w karierze osiągnął w 2005 roku, kiedy podczas mistrzostw świata juniorów w Busan zdobył złoty medal w wadze lekkiej (do 69 kg). Na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata w Chiang Mai zajął piąte miejsce w wadze średniej (do 77 kg), tracąc do trzeciego zawodnika 8 kg. W 2008 roku wystartował na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, zdobywając złoty medal i pokonując Chińczyka Li Hongli i Geworka Dawtiana z Armenii. Koreańczyk dźwignął ten sam ciężar co Chińczyk, był jednak od niego lżejszy. Kolejny medal wywalczył na mistrzostwach świata w Paryżu w 2011 roku, zajmując trzecie miejsce. W zawodach tych wyprzedzili go jedynie dwaj Chińczycy: Lü Xiaojun i Su Dajin. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku spalił wszystkie próby w podrzucie i ostatecznie nie był klasyfikowany. Podobnie zakończył się jego start na igrzyskach azjatyckich w Incheon dwa lata później.

  Lü Xiaojun (chiń.: 吕小军; pinyin: Lǚ Xiǎojūn; ur. 27 lipca 1984) – chiński zawodnik w podnoszeniu ciężarów startujący w kategorii do 77 kg, mistrz i wicemistrz świata, mistrz olimpijski z Londynu.Armenia, Republika Armenii (Հայաստան - Hajastạn, Հայաստանի Հանրապետություն - Hajastani Hanrapetutjun) – państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Armenia graniczy od północy z Gruzją, od południa z Iranem i z azerską eksklawą Nachiczewan, od wschodu z Azerbejdżanem, od zachodu z Turcją. Niepodległość uzyskała w 1991 r. w związku z rozpadem ZSRR. Armenia nie ma dostępu do morza. Stolicą Armenii jest obecnie Erywań, który jest też największym miastem w kraju. Od 1991 roku Armenia należy do Wspólnoty Niepodległych Państw.

  Osiągnięcia[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Sa Jae-Hyeok Biography and Olympic Results | Olympics at Sports-Reference.com (ang.)
 • Profil na stronie IWF (ang.)
 • Profil na Database Weightlifting (niem.)
 • Li Hongli (chiń.: 李宏利; pinyin: Lǐ Hónglì; ur. 26 grudnia 1980 w Ningyuan) – chiński sztangista, wicemistrz olimpijski, mistrz świata.Podnoszenie ciężarów na Igrzyskach Azjatyckich 2014 odbywało się w dniach 20–26 września 2014 roku. Rywalizacja odbywała się w Gyeyang Asiad Archery Field w Incheon w piętnastu konkurencjach.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język koreański – izolowany język używany na Półwyspie koreańskim. Według niektórych teorii łączony z językami ałtajskimi lub ajnoskim. Używany jest głównie w Korei Południowej oraz Północnej, a także w sąsiadującej z Koreą Północną chińskiej prefekturze autonomicznej Yanbian. Na świecie językiem tym posługuje się ok. 78 milionów ludzi, włączając w to duże skupiska w republikach dawnego Związku Radzieckiego, USA, Kanadzie, Brazylii i Japonii.
  Gework Dawtian (orm. Գևորգ Դավթյան; ur. 4 stycznia 1983 w Giumri) – ormiański sztangista, brązowy medalista olimpijski i wicemistrz świata.
  Republika Korei (kor. 대한민국, hancha 大韓民國, lat. Daehan Minguk/Taehan Minguk, skr. 한국; 韓國; Hanguk, Korea Południowa, wysłuchaj oryginalnej wymowy) – państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
  76. Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów odbyły się od 17 do 26 września 2007 roku w Chiang Mai w północnej Tajlandii. Kobiety wystąpiły w mistrzostwach po raz dziewiętnasty.
  Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 odbywało się między 28 lipca a 7 sierpnia w hali ExCeL. O 15 kompletów medali walczyło 260 zawodników (156 mężczyzn i 104 kobiety).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.