• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saša Stamenković

  Przeczytaj także...
  Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.Język serbski (cрпски, srpski) – jedna z uregulowanych wersji dialektu sztokawskiego, używana głównie przez Serbów i Czarnogórców w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie oraz w innych krajach.
  Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

  Saša Stamenković, serb. Саша Стаменковић (ur. 5 stycznia 1985 w Leskovacu) – serbski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w azerskim klubie Neftçi Baku, do której przeszedł latem 2011 roku. W 2008 roku wystąpił wraz z reprezentacją Serbii na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

  29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).Reprezentacja Serbii w piłce nożnej mężczyzn – drużyna, która reprezentuje Serbię w piłce nożnej mężczyzn. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Związek Piłki Nożnej Serbii.

  Bibliografia[]

 • Transfermarkt
 • Neftçi Peşəkar Futbol Klubu – azerski klub piłkarski z siedzibą w stolicy kraju, Baku, grający w sezonie 2006/2007 w rozgrywkach pierwszoligowych.Leskovac (serb. - cyrylica Лесковац) – miasto w Serbii (Serbia Centralna), nad Veternicą (dopływ Morawy Południowe). Około 95 tys. mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.