• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Saša Balić

  Przeczytaj także...
  Nogometni klub Inter Zaprešić – klub piłkarski z Chorwacji, mający siedzibę w mieście Zaprešić, leżacym na przedmieściach Zagrzebia, grający w chorwackiej drugiej lidze.Język serbski (cрпски, srpski) – jedna z uregulowanych wersji dialektu sztokawskiego, używana głównie przez Serbów i Czarnogórców w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie oraz w innych krajach.
  OFK Beograd (serb.: ОФК Београд) – serbski klub piłkarski ze stolicy kraju, Belgradu, grający obecnie w Meridijan Superlidze. Nazwa klubu, Omladinski Fudbalski Klub znaczy po polsku Młodzieżowy Klub Piłkarski.

  Saša Balić, serb. cyryl. Саша Балић (ur. 29 stycznia 1990 w Kotorze, Jugosławia) - czarnogórski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy, reprezentant Czarnogóry.

  Kariera piłkarska[]

  Kariera klubowa[]

  Wychowanek klubu Bokelj Kotor. W 2007 rozpoczął swoją karierę piłkarską w OFK Beograd. W lipcu 2008 przeszedł do Grbalj Radanovići. W listopadzie 2009 przeniósł się do chorwackiego Interu Zaprešić, gdzie grał dwa lata. Podczas przerwy zimowej 2011/12 wyjechał do Ukrainy, gdzie podpisał 4-letni kontrakt z Krywbasem Krzywy Róg, w którym występował do końca sezonu 2012/13. 31 sierpnia 2013 podpisał 2-letni kontrakt z Metałurhiem Zaporoże. Po zakończeniu sezonu 2014/15 opuścił zaporoski klub. W 2015 został zawodnikiem ASA Târgu Mureș.

  Krywbas Krzywy Róg (ukr. Спортивний клуб «Кривбас» Кривий Ріг, Futbolnyj Kłub "Krywbas" Krywyj Rih) - ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Krzywym Rogu, w obwodzie dniepropietrowskim. Założony w roku 1959 jako Zespół miasta Krzywy Róg.Czarnogóra (czarnogórski Црна Гора/Crna Gora, języki niesłowiańskie: Montenegro, do października 2007 r. – Republika Czarnogóry) – państwo w Europie Południowej. Leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W 2010 roku zadebiutował w reprezentacji Czarnogóry. Łącznie rozegrał 3 gry reprezentacyjne.

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Profil na Soccerway
 • Profil zawodnika na stronie Związku Piłki Nożnej Czarnogóry
 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • Profil na PlayerHistory (ang.)
 • Profil na Srbijafudbal (serb.)
 • Statystyki na stronie Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej (ukr.)
 • Profil na Transfermarkt
 • Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chorwacja, Republika Chorwacji – państwo w Europie Południowej, nad Morzem Adriatyckim, graniczy od południa z Bośnią i Hercegowiną i Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Od 1 lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28. członek wspólnoty.
  Metałurh Zaporoże (ukr. Професійний футбольний клуб «Металург-Запоріжжя», Profesijnyj Futbolnyj Kłub "Metałurh-Zaporiżżia") – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w mieście Zaporoże. Założony w roku 1935 jako Stal.
  Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii (maced. Социјалистичка федеративна република Југославија, serb.-chor. Socijalistička federativna republika Jugoslavija, Социјалистичка федеративна република Југославија, słow. Socialistična federativna republika Jugoslavija) – państwo socjalistyczne na Półwyspie Bałkańskim, istniejące w latach 1945–1991, obejmujące teren Jugosławii.
  Fudbalski klub Bokelj Kotor - czarnogórski klub piłkarski z siedzibą w Kotorze. Swoje mecze rozgrywają na stadionie - Pod Vrmcem może pomieścić 5 000 osób.
  Reprezentacja Czarnogóry w piłce nożnej powstała w wyniku rozpadu Serbii i Czarnogóry na dwa osobne państwa, po przeprowadzeniu referendum niepodległościowego 21 maja 2006 roku.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Fudbalski klub Grbalj - czarnogórski klub piłkarski z bazą w Tivacie. Powstał w 1970 roku. Swoje mecze rozgrywa na małym stadionie - u Radanovićima w Radanovići, który może pomieścić 1500 osób. Barwami są niebieski, czerwony i biały. Obecnie gra w rozgrywkach państwowych Prva Liga. W sezonie 2006/07 awansował do półfinału Pucharu swojego kraju. Obecnym trenerem jest Miodrag Božović. Klub awansował w roku 2007 do I rundy pucharu Intertoto w którym przegrał wyrównany dwumecz z rumuńskim klubem Gloria Bistriţa 3:2 (1:2, 1:1).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.