• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • SPI International Polska

  Przeczytaj także...
  Frida – amerykańsko-kanadyjsko-meksykański film biograficzny z 2002 roku, w reżyserii Julie Taymor, opowiadający o życiu meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Scenariusz został napisany na podstawie książki Haydena Herrery.Stopklatka TV - kanał należący do spółki Kino Polska , należącej do grupy SPI International i Agora S.A. o tematyce filmowej. Kanał wystartuje do 27 kwietnia 2014 - wtedy TVP opuści w całości pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. 30 października 2013 roku Krajowa Rada Radiofoni i Telewizji przyznała nadawcy Stopklatki TV koncesję na rozpowszechnianie w sposób naziemny kanału Stopklatka TV.
  Telewizja Kino Polska – polska komercyjna stacja telewizyjna, która rozpoczęła emisję programu 20 grudnia 2003 roku. Podstawą emisji była przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesja nr 296/2003T.

  Od 1999 roku zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową pod dwiema markami: SPI i SPInka.

  Obecnie firma jest nadawcą kilkunastu kanałów telewizyjnych. W swoim portfolio posiada kanały filmowe: Kino Polska, FilmBox, FilmBox HD, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, sportowe FightBox, FightBox HD, dokumentalny DocuBox, o modzie FashionBox, skierowany do mężczyzn Fast & FunBox HD oraz muzyczne Kino Polska Muzyka i 360 TuneBox. Spółka jest także współwłaścicielem kanału Stopklatka TV.

  Filmbox Extra Polska – kanał filmowy dystrybuowany na terenie Polski przez SPI International Polska. Wystartował razem z kanałem Filmbox w dniu 29 marca 2007 roku, w ramach emisji testowej na satelicie Amos 4 st. W. Pierwotnie nosił nazwę Nonstop Kino.FilmBox Action – 7 z kolekcji "Box" kanał filmowy dystrybuowany na terenie Polski przez SPI International Polska, emitujący filmy z gatunku kryminałów, sensacyjnych, westerny, katastroficzne, thrillery i horrory. Stacja nadaje programy 24 godziny na dobę.

  SPI - jest dystrybutorem takich komercyjnych filmów jak Sin City, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, Asterix na Olimpiadzie, Next czy Pulp Fiction.

  SPInka, zajmowała się kinem artystycznym, wprowadziła na ekrany polskich kin tytuły, jak: Chicago, Frida, Godziny, Królowa, czy Polak potrzebny od zaraz (It's a Free World) nagrodzone na festiwalu w Wenecji dzieło Kena Loacha, koprodukowane przez SPI.

  Od 2002 roku firma zajmuje się również produkcją filmową. Filmy koprodukowane przez SPI to Symetria Konrada Niepolskiego, Wesele i Dom zły Wojciecha Smarzowskiego oraz Rozmowy nocą w reżyserii Macieja Żaka ze scenariuszem Karoliny Szymczyk-Majchrzak, wyróżnionym w konkursie Hartley-Merrill Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Filmy te przyciągnęły do polskich kin setki tysięcy widzów oraz zdobyły uznanie na festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Kolejne filmy SPI odniosły sukces na festiwalach polskich filmów w Gdyni. Zarówno Teraz ja Anny Jadowskiej, jak i Chaos Xawerego Żuławskiego otrzymały nagrody za Najlepszy Debiut Reżyserski.

  Filmbox Polska – kanał filmowy, dystrybuowany w Polsce przez SPI International Polska. Wystartował razem z kanałem Nonstop Kino (obecnie Filmbox Extra) 29 marca 2007 roku, w ramach emisji testowej na satelicie Amos 4 st. W.Filmbox Family Polska – kanał filmowy dystrybuowany na terenie Polski przez SPI International Polska, emitujący filmy fabularne dla całej rodziny. Stacja nadaje programy codziennie od godz. 07:00 do godz. 02:00

  Filmy dystrybuowane przez SPI (także te w High Definition) można również oglądać za pomocą usługi VOD (wideo na życzenie) – FilmBox Live.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona SPI International Polska • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Next – amerykański film z roku 2007 w reżyserii Lee Tamahori luźno nawiązujący do opowiadania Philipa K. Dicka Złotoskóry. W głównych rolach występują Nicolas Cage, Julianne Moore i Jessica Biel.
  Wideo na życzenie (skrót VoD lub VOD; ang. Video on Demand - wideo na żądanie), pot. także oglądanie na żądanie — usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także "na żywo") audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza i słuchacza.
  Kino Polska Muzyka – polska komercyjna stacja telewizyjna o tematyce muzycznej. Jej nadawcą jest Kino Polska TV, należąca do SPI International. Stacja emituje polskie teledyski (zarówno nowe, jak i te najstarsze), a także koncerty, materiały archiwalne z polskiej telewizji i programy dokumentalne oraz biograficzne poświęcone muzyce i jej twórcom, dokumenty o tematyce muzycznej, filmy biograficzne, piosenki z dobranocek. Na antenie zobaczyć można też filmy związane z polską muzyką.
  Filmbox HD - kanał telewizyjny o profilu filmowym, emitujący program w rozdzielczości HD. Od startu do 1 marca 2008 roku był nadawany jako Nonstop Kino HD. Stacja emituje hity kinowe z ostatnich lat w jakości HD. Kanał nadaje 24 godziny na dobę. Wszystkie filmy są nadawane w wersji polskiej (z lektorem lub dubbingiem).
  Fightbox – anglojęzyczny (część programów nadawana jest z polskim komentarzem) kanał sportowy dystrybuowany na terenie Polski od 1 czerwca 2012 roku przez SPI International Polska.
  FilmBox Live – płatna interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie. Początkowo Kino Polska TV nawiązała współpracę z ipla, dzięki czemu w internetowej telewizji udostępniony został pakiet FilmBox Live, który zawierał 8 kanałów tematycznych dostępnych na żywo w live streamingu oraz filmy w modelu VOD. Później oferta została skierowana do użytkowników internetu, wybranych telewizorów typu Smart TV oraz urządzeń mobilnych.
  FilmBox Arthouse – kanał filmowy premium dystrybuowany na terenie Polski od 31 stycznia 2014 roku. Stacja nadaje produkcje w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

  Reklama