• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • SMR

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Sprint Nextel – amerykańska firma telekomunikacyjna specjalizująca się w komunikacji bezprzewodowej, powstała w 2005 roku z połączenia dwóch operatorów telefonii komórkowej - Sprinta i Nextela.
  Policja – umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia. Jeżeli jest to konieczne, policja nadzoruje na poziomie operacyjnym także wszelkie służby ratownicze.

  SMR (Specialized Mobile Radio) - amerykańska usługa komunikacyjna używana przez policję, karetki pogotowia, taksówki i inne pojazdy służb publicznych. W USA oferuje tę usługę ok. 3 tys. niezależnych operatorów, którzy zapewniają zawsze czynną komunikację podobną do walkie-talkie, ale na znacznie większym obszarze. Najwięcej operatorów SMR jest zgrupowanych w ramach Nextel Communications, który oferuje system na skalę ogólnokrajową.

  Walkie-talkie – rodzaj radiotelefonu o małej mocy, zwykle w postaci terminalu ręcznego. Pierwsze tego typu urządzenia znalazły zastosowanie w czasie II wojny światowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.