• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • SBasic

  Przeczytaj także...
  Nokia 9300 Communicator (Series 90) – trójzakresowy telefon komórkowy należący do grupy smartfonów firmy Nokia z interfejsem użytkownika Series 80. Wyposażony jest w pełną klawiaturę (QWERTY) i dwa wyświetlacze o 65 536 kolorach (zewnętrzny o wymiarach 128x128 pikseli i wewnętrzny o wymiarach 640x200 pikseli).Komunikator internetowy (ang. Instant Messenger, od tego skrót IM) – program komputerowy pozwalający na przesyłanie natychmiastowych komunikatów (komunikacja natychmiastowa – ang. Instant Messaging) pomiędzy dwoma lub większą ilością komputerów, poprzez sieć komputerową, zazwyczaj Internet (dlatego komunikatory internetowe). Od poczty elektronicznej różni się tym, że oprócz samej wiadomości, przesyłane są także informacje o obecności użytkowników, co zwiększa znacznie szansę na prowadzenie bezpośredniej konwersacji.
  Nokia 9500 Communicator – telefon komórkowy należący do segmentu smartfonów firmy Nokia, wprowadzony w 2004. Wyposażony jest w pełną klawiaturę (QWERTY) i dwa wyświetlacze o 65 536 kolorach każdy (zewnętrzny o rozdzielczości 128x128 pikseli i wewnętrzny o rozdzielczości 640x200 pikseli). Telefon składa się właściwie z dwóch oddzielnych modułów połączonych taśmą komunikującą ze sobą obie części. Pierwszą z nich jest odpowiedzialna za funkcje telefonu platforma S40. Druga to już właściwa platforma z Symbianem S80, oraz wszystkimi funkcjami systemu operacyjnego. Smartfon nie posiada wibratora, co jest ewenementem wśród telefonów tej klasy.

  sBasic to implementacja języka Basic napisana przez SymbianWare specjalnie dla komunikatorów Nokia 9300 i Nokia 9500.

  sBasic różni się nieco od tradycyjnego Basica z powodu dostosowania do działania w tych komunikatorach. Programy napisane w nim są zapisywane w plikach *.bas, a do ich działania jest potrzebny program sBasic.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. SymbianWare:SBasic documentation (ang.). [dostęp 2010-12-20].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.607 sek.