• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • S7 Airlines  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Port lotniczy Bangkok-Suvarnabhumi (ang.: Suvanabhumi Airport, lub (New) Bangkok International Airport, kod IATA: BKK, kod ICAO: VTBS) - międzynarodowe lotnisko położone 25 km na wschód od Bangkoku. Jest największym portem lotniczym Tajlandii i jednym z największych na świecie. Uroczyste otwarcie nastąpiło 28 września 2006, kiedy przejął rolę lotniska międzynarodowego i desygnację BKK od portu lotniczego Bangkok-Don Muang (obecnie desygnowanego kodem DMK).Port lotniczy Moskwa-Wnukowo (ros.: Aэропорт Внуково, ang.: Vnukovo Airport) (kod IATA: VKO, kod ICAO: UUWW) – trzecie co do wielkości przewozów pasażerskich lotnisko w Moskwie. Zlokalizowane jest 28 km od centrum miasta (choć formalnie znajduje się w jego granicach administracyjnych jako dzielnica-eksklawa Moskwy Wnukowo).
  Tu-154B-2 w starym malowaniu linii Sibir Airlines
  Szerokokadłubowy samolot pasażerski Ił-86 linii S7 Airlines
  Samoloty Airbus A310 były pierwszymi zachodnimi maszynami tego przewoźnika
  W latach 1992–2009 duża flota samolotów Tu-154M obsługiwała połączenia krajowe i zagraniczne linii S7 Airlines
  Tu-154M w białym malowaniu linii S7 Airlines
  Boeing 767-300 linii S7 Airlines
  Boeing 737-800 linii S7 Airlines
  Airbus A320 linii S7 Airlines

  S7 Airlines (znane także pod nazwą Siberia Airlines, ros. ПАО «Авиакомпания „Сибирь”») – rosyjskie linie lotnicze z siedzibą w Nowosybirsku, drugie co do wielkości przewozów pasażerskich w Rosji. 15 listopada 2010 roku stały się pełnoprawnym członkiem aliansu lotniczego Oneworld.

  Port lotniczy Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa (ang.: Athens International Airport "Elefthérios Venizélos", gr.: Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών «Ελευθέριος Βενιζέλος», kod IATA: ATH, kod ICAO: LGAV) – międzynarodowy lotnisko położony 25 km na wschód od centrum Aten w Spacie. Jest największym portem lotniczym Grecji i głównym węzłem linii lotniczej Olympic Airlines. W 2008 obsłużył 16.466.491 pasażerów, o 0,4% mniej niż w 2007.Airbus A320 – pasażerski samolot średniego zasięgu produkowany przez firmę Airbus. Jest pierwszym samolotem pasażerskim wyposażonym w cyfrowy układ sterowania lotem fly-by-wire. Samolot ten został oblatany 22 lutego 1987, a rok później 28 marca 1988 odbył swój pierwszy lot komercyjny w barwach Air France. Airbus A320 jest bazowym modelem samolotów A318, A319 i A321. Obecnie wyprodukowano ponad 5400 sztuk samolotów z rodziny A320. Samolot ten jest bezpośrednią odpowiedzią europejskiego producenta na amerykańskiego Boeinga 737.

  Historia[ | edytuj kod]

  Linie lotnicze „Sibir” zostały zarejestrowane jako autonomiczne przedsiębiorstwo państwowe w maju 1992 w mieście Ob na Syberii. Powstały one poprzez przekształcenie w oddzielny podmiot „Zjednoczonego Tołmaczewskiego Oddziału Lotniczego” (Толмачевский объединенный авиаотряд) Aerofłotu. Ten stacjonujący na nowosybirskim lotnisku Tołmaczowo oddział dawnego monopolisty istniał od roku 1957 obsługując rejsy krajowe, w pierwszej kolejności do Moskwy. W 1991 samolot z „Oddziału Tołmaczewskiego” wykonał pierwszy międzynarodowy rejs do Chin. W 1994 linie zostały sprywatyzowane i dołączyły do organizacji IATA. W tym samym roku linia otworzyła pierwsze połączenie z Europą na trasie NowosybirskFrankfurt. Do końca lat 90 linia koncentrowała się głównie na połączeniach krajowych z Nowosybirska. W 1999 linia przeszła kilka fuzji z małymi regionalnymi liniami, co polepszyło jej pozycję na rynku rosyjskim. W tym roku linia otworzyła swoją bazę na lotnisku Port lotniczy Wnukowo w Moskwie. Od 2002 wszystkie loty linii Sibir Airlines z Moskwy zostały przeniesione na lotnisko Domodiedowo. W tym samym roku linie rozpoczęły współpracę z ormiańskimi liniami lotniczymi Armavia. W marcu 2005 linia zmienia swoją nazwę na S7 Airlines, oraz przemalowała część swoich samolotów w zielone barwy, które były częścią nowego marketingu linii. W 2007 wyodrębniono linie Globus, które mają się skupiać na połączeniach czarterowych do miejscowości wypoczynkowych. 29 maja 2007 linia zamówiła 15 samolotów Boeing 787, które początkowo miały wejść do służby w 2014, jednak w 2009 linia oficjalnie anulowała zamówienie, z myślą o leasingowaniu tych maszyn. 16 grudnia 2008 linie S7 sprzedały linie Globus właścicielowi lotniska Domodiedowo. W 2009 uzyskały wynik drugiej co do wielkości przewozów linii lotniczej w Rosji przewożąc 5,6 mln pasażerów, w tym 3,5 na trasach krajowych. 15 listopada 2010 linie S7 Airlines stały się pełnoprawnym członkiem sojuszu Oneworld

  Port lotniczy Madryt-Barajas – międzynarodowy port lotniczy położony 13 km na północny wschód od centrum Madrytu. Otwarty w 1928 roku. Jest największym portem lotniczym Hiszpanii. W 2010 obsłużył prawie 50 mln pasażerów. Port lotniczy Barajas jest największym pracodawcą w Madrycie i całym regionie. Dzięki niemu Madryt plasuje się na 2. miejscu w Europie pod względem liczby przewozów pasażerskich i na 9. miejscu w Europie pod względem liczby przewozów towarowych. Dzięki ekspansji lotnisko jest przystosowane do odprawy 70 mln pasażerów rocznie, zaś terminal T4 o powierzchni 760 000m² jest jednym z największych terminali lotniczych na świecie.Azja Południowo-Wschodnia – nazwa stosowana dla określenia regionu Azji obejmującego Półwysep Indochiński i Archipelag Malajski wraz z Filipinami. Obejmuje on zatem następujące państwa: Mjanma, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja, Singapur, Indonezja, Timor Wschodni, Brunei i Filipiny. Zajmują one powierzchnię około 4,495 mln km², z liczbą ludności przekraczającą 550 mln mieszkańców (szacunek na rok 2004).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Taszkent (uzb.: Toshkent; uzb. cyr.: Тошкент; ros.: Ташкент, Taszkient) – stolica Uzbekistanu, w Azji Środkowej, położona nad rzeką Chirchiq na przedgórzu Tienszanu. Zamieszkuje ją 2,18 mln mieszkańców (2008), szacunki nieoficjalne (wliczając niezarejestrowaną ludność napływową) dają 2,6 – 3,2 mln. Jest głównym ośrodkiem przemysłowym i kulturalno-naukowym kraju, jednym z największych miast Azji Środkowej.
  Pawłodar (kaz. i ros.: Павлодар) – miasto obwodowe w północno-wschodniej części Kazachstanu, port nad Irtyszem, siedziba administracyjna obwodu pawłodarskiego. W 2009 roku liczyło ok. 317 tys. mieszkańców. Ośrodek przemysłu hutniczego (huta aluminium), petrochemicznego, maszynowego, metalurgicznego, chemicznego, spożywczego i lekkiego.
  Tivat (czarnog. Тиват, wł. Teodo, gr. Θειοδος, Thiodhos) – miasto i najmniejsza gmina miejska w Czarnogórze w pobliżu Kotoru, słynące z portu z zabytkowymi okrętami oraz lotniska (port lotniczy Tivat) na półwyspie otoczonym morzem i górami. Tivat to także kurort z hotelami, piaszczystymi plażami oraz czystą wodą.
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.
  Rostów nad Donem (ros. Ростов-на-Дону, Rostow na Donu), miasto w południowej Rosji, nad rzeką Don, niedaleko jej ujścia do Morza Azowskiego.
  Dubaj (arab. دبيّ Dubayy) – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.
  Omsk (ros. Омск) – miasto w Rosji, na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, przy ujściu rzeki Om do Irtyszu. Stolica obwodu omskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.