• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • S.P. Records  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Bracia Figo Fagot - polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia. Zespół charakteryzuje się graniem prześmiewczej formy disco polo.Fonovel - polski zespół rockowy powstały we wrześniu 2009 w Łodzi, założony przez muzyków wywodzący się ze grup takich jak: L.Stadt, Radiev, 19 Wiosen, Blisko Pola, Lostenfound, Been Zeen, Przejście. Działa w charakterystcznym trzy osobowym składzie z wokalistą grającym na perkusji.
  Właściciel wytwórni Sławomir Pietrzak w koszulce z logiem S.P. Records

  S.P. Records − polska wytwórnia płytowa, założona w 1989 roku przez byłego gitarzystę Kultu, Sławomira Pietrzaka. Ma na swoim koncie wiele sukcesów: 15 "Złotych Płyt", 4 "Platynowe Płyty", 1 "Podwójnie Platynową Płytę" i 1 "Diamentową Płytę".

  Oberschlesien – polska grupa muzyczna wykonująca industrial metal. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki i Michała Stawińskiego. W swej twórczości formacja posługuje się gwarą śląską.Poligono Industrial – album Kultu, wydany 5 grudnia 2005 roku, nakładem S.P. Records. Płyta osiągnęła status złotej. Promowały ją piosenki "Kocham cię a miłością swoją" i "Pan Pancerny", do których powstały teledyski.

  Działalność[ | edytuj kod]

  Od początku istnienia S.P. Records wydaje płyty Kultu, Kazika i Kazika Na Żywo, również reedycje ich starszych wydawnictw.

  S.P. Records to pierwsza wytwórnia płytowa, nakładem której ukazała się płyta polskiego zespołu hip-hopowego - Wzgórze Ya-Pa 3. S.P. Records wydało również dwa albumy kompilacyjne (S.P. i Hip-Hopla), zawierające niepublikowane wcześniej hip-hopowe utwory - autorstwa zarówno debiutantów, jak i uznanych już artystów. W 1996 roku wydana została debiutancka płyta grupy Kaliber 44.

  12 groszy – solowy album Kazika. Nagrań dokonano w piwnicy Oddalenie i w studiu Hard przy ulicy Kredytowej w Warszawie.transsexdisco - polska grupa muzyczna założona w czerwcu 2007 w Olsztynie przez Damiana Lange. Zespół tworzy muzykę rockową z wyraźnie zaznaczonymi elementami punk rocka oraz elektroniki. Debiutancka płyta grupy zatytułowana "Ultrachemia" została wydana własnym sumptem 10 lipca 2010 roku. Przy realizacji drugiej płyty zespół nawiązał współpracę z wytwórnią S.P.Records, pod której szyldem ukazał się drugi krążek formacji o tytule "Transsexdisco". Premiera miała miejsce 14.01.2013 roku.

  Firma wydała ponadto nagrania takich wykonawców jak: 3xKlan, Abradab, Apteka, Blade Loki, Bracia Figo Fagot, Bruno Schulz, El Dupa, Fonovel, Happysad, Kapitan DA, Kasia i Wojtek, Lao Che, Pidżama Porno, Poligon nr. 4, Sen Zu, Oberschlesien, Strachy na Lachy, Zacier, Transsexdisco, Romantycy Lekkich Obyczajów, TPN 25, Stasio oraz Jan Staszewski (Janusz).

  Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady.Marcin "AbradAb" Marten (ur. 12 listopada 1978) – polski raper i producent muzyczny. Marcin Marten znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Kaliber 44, którego był współzałożycielem. Od 2002 roku prowadzi także solową działalność artystyczną. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Abradab współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Piotr Banach, Bosski Roman, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Grubson, IGS, L.U.C, Lukatricks, O.S.T.R. oraz Rahim.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  MTV Unplugged – zapis z koncertu o tym samym tytule, zagranego przez rockowy zespół Kult 22 września 2010 w warszawskim Och-Teatrze. Płyta ukazała się 22 listopada 2010 roku. Wydana została w wersjach: podwójna płyta kompaktowa, podwójna płyta kompaktowa z płytą DVD, płyta DVD, płyta Blu-ray (wydana w grudniu 2010 r.), płyta winylowa (wydanie planowane w 2011 r.).
  Blade Loki – polski zespół muzyczny założony w 1992 roku we Wrocławiu. Wykonuje melodyjną odmianę punk-rocka z elementami hard core, reggae i ska. W 1995 zespół zagrał na festiwalu „Odjazdy”. W tym samym roku nagrali pierwszą płytę Młodzież olewa. Utwór „Manifest” ukazał się na składance Muzyka Przeciwko Rasizmowi, z kolei piosenki pt.„System” i ”Co się stało” pojawia się na jednej ze składanek w USA.
  TPN 25 – polska grupa muzyczna z Warszawy, działająca w obecnej formie od roku 1994, wykonująca punk rock przepełniony bardzo absurdalnym, czasem wulgarnym poczuciem humoru.
  Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.
  Kapitan DA – polski zespół muzyczny grający muzykę rockową i alternatywną, założony 4 stycznia 2004 roku w Bielsku-Białej przez Garetha Saundersa i Wojciecha Słowiaka, pod nazwą Autopilot. W marcu 2004 do grupy dołączyli Dariusz "Herr Click" Zwadroń oraz Wojciech "Chaplin" Graboń i tak uformował się ostateczny skład zespołu.
  Zakazane piosenki – czwarty studyjny album zespołu Strachy na Lachy, złożony z coverów, wydany w Polsce 22 września 2008.
  Kwartet ProForma – polski zespół wykonujący muzykę z nurtu piosenki autorskiej, założony w 2001 roku w Poznaniu. Wbrew nazwie w jego skład wchodzi pięciu muzyków: Piotr (gitara) i Przemysław Lembiczowie (gitara, śpiew), Wojciech Strzelecki (gitara basowa, śpiew), Marek Wawrzyniak (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Marcin Żmuda (instrumenty klawiszowe, śpiew).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.