• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sławomir Jóźwik  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  W labiryncie – pierwsza polska opera mydlana w reżyserii Pawła Karpińskiego emitowana w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 30 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach.Jan Andrzej Paweł "AP" Kaczmarek (ur. 29 kwietnia 1953 w Koninie) – polski kompozytor, autor muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów długometrażowych i dokumentalnych, laureat Oskara za muzykę do filmu Marzyciel.

  Sławomir Jóźwik (ur. 13 listopada 1960 w Warszawie) – producent, reżyser, aktor.

  Ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w 1984. Pracował w teatrach w Gdańsku, Białymstoku i w Warszawie. Po odejściu z zawodu aktora na początku lat 90. został producentem telewizyjnym i filmowym. Był pomysłodawcą i współautorem scenariusza, koncepcji, a także współproducentem Pawilonu Polskiego na Światowej Wystawie Expo 2000 w Hanowerze w Niemczech – za tę działalność otrzymał z rąk premiera Buzka Srebrny Krzyż Zasługi. Pracował społecznie w Zarządzie Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. W latach 2005–2007 był koproducentem wielkich filmowych produkcji międzynarodowych, takich jak film Jan Paweł II z Jonem Voightem w roli Jana Pawła II we współpracy z RAI, CBS i TVP czy też epicki serial na podstawie powieści Lwa Tołstoja Wojna i Pokój. Koproducenci to: RAI, France 2, ZDF, TVE, Channel Rossia, Polsat. W latach 2007-09 był dyrektorem Agencji Filmowej w Telewizji Polskiej S.A. (do 30 czerwca 2009). Od września 2008 do jesieni 2011 sprawował funkcję Sekretarza Rady Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie prywatny przedsiębiorca - producent filmowy i telewizyjny.

  07 zgłoś się – polski serial kryminalny wyprodukowany przez Telewizję Polską i emitowany po raz pierwszy w latach 1976-1987. Głównym reżyserem, a także współautorem scenariusza tego serialu jest Krzysztof Szmagier. W głównej roli, porucznika MO Borewicza, wystąpił Bronisław Cieślak. Serial i jego główny bohater cieszyli się w Polsce dużą popularnością.1920. Wojna i miłość – polski serial telewizyjny w reżyserii Macieja Migasa, którego pilotażowy odcinek wyemitowano 11 listopada 2010 roku na antenie TVP1 oraz TVP HD. Regularna emisja odbywała się, począwszy od 2 marca 2011 roku (do 25 maja 2011 roku), w środy o godz. 20:20-20:30 na antenie TVP1 oraz we wtorki o podobnej godzinie na antenie TVP HD.

  Spis treści

 • 1 Dorobek artystyczny i producencki
 • 1.1 Filmy dokumentalne
 • 1.2 Filmy edukacyjne i popularnonaukowe
 • 1.3 Serie telewizyjne i programy rozrywkowe
 • 1.4 Seriale fabularne, filmy i koprodukcje międzynarodowe
 • 2 Filmografia (aktor)
 • 3 Bibliografia


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wojna i Pokój – polski kanał telewizyjny należący do Grupy ITI. Wojna i Pokój to pierwsza w Polsce filmowa stacja prezentująca wyłącznie klasyczne i współczesne dzieła kinematografii radzieckiej i rosyjskiej. Pozycje programowe nadawane są do wyboru - z polskim lektorem, lub w wersji oryginalnej z możliwością włączenia polskich napisów. Kanał Wojna i Pokój został uruchomiony 17 października 2006 roku, nadawał swój program przez 18 godzin na dobę. Swe nadawanie zakończył w dniu 5 kwietnia 2013 roku. Dyrektorem kanału jest Katarzyna Jesień.
  Lawa, nadtytuł: Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza – film polski z 1989 roku, wyreżyserowany przez Tadeusza Konwickiego.
  Televisión Española (TVE) − hiszpańska telewizja publiczna, nadająca od 1956. Wchodzi w skład grupy RTVE, której zadaniem jest przygotowanie programu radiowego i telewizyjnego na terenie Hiszpanii. TVE finansowana jest z wpływów z dotacji publicznych. Od stycznia 2010 roku nie nadaje reklam.
  Krzysztof Krauze (ur. 2 kwietnia 1953 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Twórca filmów dokumentalnych i fabularnych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach.
  Biagio Anthony "Benny" Gazzara (ur. 28 sierpnia 1930 w Nowym Jorku, zm. 3 lutego 2012 tamże) − amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i scenarzysta.
  Wielkie rzeczy - film w reżyserii Krzysztofa Krauze, składający się z 3 części: System, Gra i Sieć. Okres zdjęciowy trwał od 30 września do 8 listopada 1999.
  Ryszard Maciej Nyczka (ur. 4 września 1958 r. w Stargardzie Szczecińskim) - polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy telewizyjny i teatralny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW, Studium Scenariuszowego przy PWSFTViT w Łodzi, Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Warszawie oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.