• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Süd - okręg administracyjny Bremerhaven

  Przeczytaj także...
  Fischereihafen, Bremerhaven-Fischereihafen — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Süd, w kraju związkowym Brema.Surheide, Bremerhaven-Surheide — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Süd, w kraju związkowym Brema.
  Bremerhaven – miasto (Stadtgemeinde) w Niemczech, w kraju związkowym Brema, u ujścia Wezery do Morza Północnego. Jedyne duże miasto Niemiec leżące nad Morzem Północnym.
  Okręgi administracyjne i dzielnice

  Süd – okręg administracyjny (niem. Stadtbezirk) w Bremerhaven, w Niemczech, w kraju związkowym Brema.

  Brema , właściwie Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema (niem. Freie Hansestadt Bremen) - najmniejszy pod względem powierzchni i ludności kraj związkowy Niemiec. Brema leży nad dolnym biegiem i ujściem Wezery i obejmuje oddalone od siebie o 53 km miasta Brema (327 km²) i Bremerhaven. Oba miasta stanowią enklawy na terytorium Dolnej Saksonii. Port w Bremie stanowi z kolei eksklawę tego miasta, graniczącą z miastem Bremerhaven.Schiffdorferdamm, Bremerhaven-Schiffdorferdamm — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Süd, w kraju związkowym Brema.

  W skład okręgu administracyjnego wchodzi pięć dzielnic (Stadtteil):

  Geestemünde, Bremerhaven-Geestemünde — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Süd, w kraju związkowym Brema.Wulsdorf, Bremerhaven-Wulsdorf — dzielnica miasta Bremerhaven w Niemczech, w okręgu administracyjnym Süd, w kraju związkowym Brema.
  1. Fischereihafen
  2. Geestemünde
  3. Schiffdorferdamm
  4. Surheide
  5. Wulsdorf

  Bibliografia[]

  1. Statistisches Landesamt Bremen, Brema



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.