• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ryan McGivern  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Rekonwalescencja – okres powrotu do zdrowia i sił po przebytej ciężkiej chorobie, zabiegu chirurgicznym, ciężkim urazie i wypadku.Football League Two (częściej nazywana League Two dla skrótu lub od sponsora: Npower Football League 2) - czwarta piłkarska klasa ligowa w angielskim systemie, a trzecia w The Football League.
  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W latach 2005-2012 McGivern występował w juniorskich i młodzieżowych kadrach Irlandii Północnej w kategorii U-16, U-17, U-19 oraz U-21.

  20 sierpnia 2008 zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Irlandii Północnej prowadzonej przez Nigela Worthingtona w towarzyskim meczu ze Szkocją (0:0) w Glasgow. W 57. minucie spotkania opuścił boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki. Ogółem w latach 2008–2016 zaliczył w drużynie narodowej 24 oficjalne występy, nie zdobył żadnej bramki.

  Northampton Town Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Northampton, grający obecnie w Football League Two.National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.

  Sukcesy[ | edytuj kod]

  Linfield FC
 • mistrzostwo Irlandii Północnej: 2018/19


 • Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nigel Worthington (ur. 4 listopada 1961 w Ballymoney) – były północnoirlandzki piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Trener piłkarski.
  Aberdeen Football Club – klub piłkarski z siedzibą w Aberdeen w Szkocji, obecnie grający w Scottish Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Przydomki klubu to "The Dons", "The Reds" i "The Dandies", a główną barwą - czerwony. Aberdeen gra mecze na Pittodrie Stadium, posiadającym 22 199 krzesełek. Największe sukcesy klub odnosił pod wodzą sir Alexa Fergusona w latach 80. ubiegłego stulecia.
  Seria rzutów z punktu karnego – sposób na wyłonienie zwycięzcy meczu piłkarskiego w sytuacji, gdy po regulaminowym czasie i dogrywce (czasami dogrywki nie ma, są od razu rzuty z punktu karnego) wynik jest remisowy. Dawniej zamiast wykonywania "jedenastek" rzucano monetą, zwycięzca był wtedy całkowicie przypadkowy. W rzutach z punktu karnego często decydujące znaczenie mają nie umiejętności piłkarskie, lecz nerwy, dlatego wykonawcami najczęściej są doświadczeni zawodnicy. Bramkarze często próbują wyprowadzić z równowagi strzelców tańcząc na linii bramkowej (np. Jerzy Dudek w finale LM w 2005 roku lub Bruce Grobbelaar).
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).
  Żółta kartka i czerwona kartka – w niektórych sportach – sposób odpowiednio upomnienia lub ukarania zawodnika (niekiedy innych osób) za poważne naruszenie zasad gry.
  Sunderland Association Football Club (wymowa: /ˈsʊndərlənd/) – angielski klub piłkarski z siedzibą w Sunderlandzie, założony w 1879 roku. Sunderland AFC to sześciokrotny mistrz Anglii i wieloletni angielski pierwszoligowiec, który w sezonie 2013/14 występuje w Premier League.
  Premier League (nazywana także Barclays Premier League od nazwy sponsora) – zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Anglii. Gra w niej 20 klubów. W lidze tej obowiązuje reguła awansu i spadku. Premier League jest korporacją, której 20 zespołów w niej grających są akcjonariuszami. Sezon rozgrywek rozpoczyna się w sierpniu, a kończy się w maju. Każdy klub rozgrywa 38 meczów w tym czasie ze wszystkich 380 spotkań ligowych. Premier League jest sponsorowana przez Barclays Bank i z tego powodu jest oficjalnie nazywana Barclays Premier League.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.529 sek.