• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ryan McGivern  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Rekonwalescencja – okres powrotu do zdrowia i sił po przebytej ciężkiej chorobie, zabiegu chirurgicznym, ciężkim urazie i wypadku.Football League Two (częściej nazywana League Two dla skrótu lub od sponsora: Npower Football League 2) - czwarta piłkarska klasa ligowa w angielskim systemie, a trzecia w The Football League.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Ryan McGivern (ur. 8 stycznia 1990 w Newry) – północnoirlandzki piłkarz występujący na pozycji obrońcy w klubie Linfield FC.

  Northampton Town Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Northampton, grający obecnie w Football League Two.National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Grę w piłkę nożną rozpoczął w akademii piłkarskiej Manchesteru City. W sezonie 2007/08 zdobył z drużyną U-18 FA Youth Cup, po zwycięstwie w meczu finałowym 4:2 nad Chelsea FC. W 2008 roku włączono go do kadry zespołu rezerw, rywalizującego w Premier Reserve League. W marcu 2009 roku podpisał pierwszy w karierze zawodowy kontrakt. 3 kwietnia 2011 rozegrał jedyne spotkanie w Premier League w wygranym 5:0 meczu przeciwko Sunderland AFC, w którym wszedł na boisko w 70. minucie za Dedrycka Boyatę. Znaczną część pobytu w Manchesterze City spędził on na wypożyczeniach do klubów z niższych lig: Morecambe FC, Leicester City, Walsall FC, Crystal Palace FC, Bristol City oraz do grającego w Scottish Premier League Hibernian FC.

  Nigel Worthington (ur. 4 listopada 1961 w Ballymoney) – były północnoirlandzki piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Trener piłkarski.Aberdeen Football Club – klub piłkarski z siedzibą w Aberdeen w Szkocji, obecnie grający w Scottish Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Przydomki klubu to "The Dons", "The Reds" i "The Dandies", a główną barwą - czerwony. Aberdeen gra mecze na Pittodrie Stadium, posiadającym 22 199 krzesełek. Największe sukcesy klub odnosił pod wodzą sir Alexa Fergusona w latach 80. ubiegłego stulecia.

  29 września 2012 jako gracz Hibernianu zadebiutował w szkockiej ekstraklasie w przegranym 1:2 meczu przeciwko Aberdeen FC. Przed rozpoczęciem sezonu 2013/14 zdecydowano się podpisać z nim dwuletnią umowę. Po zakończeniu rozgrywek klub zajął przedostatnią lokatę w tabeli i w barażu o pozostanie w lidze uległ po serii rzutów karnych Hamilton Academical. W czerwcu 2014 roku sztab szkoleniowy zdecydował o odejściu McGiverna, tłumacząc to potrzebą przebudowania zespołu. W dalszej części kariery występował on w Port Vale FC, Shrewsbury Town i Northampton Town (League One) oraz Swindon Town (League Two).

  Seria rzutów z punktu karnego – sposób na wyłonienie zwycięzcy meczu piłkarskiego w sytuacji, gdy po regulaminowym czasie i dogrywce (czasami dogrywki nie ma, są od razu rzuty z punktu karnego) wynik jest remisowy. Dawniej zamiast wykonywania "jedenastek" rzucano monetą, zwycięzca był wtedy całkowicie przypadkowy. W rzutach z punktu karnego często decydujące znaczenie mają nie umiejętności piłkarskie, lecz nerwy, dlatego wykonawcami najczęściej są doświadczeni zawodnicy. Bramkarze często próbują wyprowadzić z równowagi strzelców tańcząc na linii bramkowej (np. Jerzy Dudek w finale LM w 2005 roku lub Bruce Grobbelaar).Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  W lipcu 2018 roku podpisał trzyletnią umowę z Linfield FC, prowadzonym przez Davida Healy’ego. W tygodniu poprzedzającym otwarcie sezonu doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na okres niespełna 8 miesięcy. Po zakończeniu rekonwalescencji 23 lutego 2019 zadebiutował w NIFL Premiership w wygranym 1:0 spotkaniu przeciwko Ballymena United. W sezonie 2018/19, w którym zanotował 5 występów, wywalczył z Linfield FC mistrzostwo Irlandii Północnej. W sierpniu 2019 roku zadebiutował w europejskich pucharach w meczu z FK Sutjeska Nikšić (2:1) w eliminacjach Ligi Europy 2019/20.

  Żółta kartka i czerwona kartka – w niektórych sportach – sposób odpowiednio upomnienia lub ukarania zawodnika (niekiedy innych osób) za poważne naruszenie zasad gry.Sunderland Association Football Club (wymowa: /ˈsʊndərlənd/) – angielski klub piłkarski z siedzibą w Sunderlandzie, założony w 1879 roku. Sunderland AFC to sześciokrotny mistrz Anglii i wieloletni angielski pierwszoligowiec, który w sezonie 2013/14 występuje w Premier League.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Premier League (nazywana także Barclays Premier League od nazwy sponsora) – zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich w Anglii. Gra w niej 20 klubów. W lidze tej obowiązuje reguła awansu i spadku. Premier League jest korporacją, której 20 zespołów w niej grających są akcjonariuszami. Sezon rozgrywek rozpoczyna się w sierpniu, a kończy się w maju. Każdy klub rozgrywa 38 meczów w tym czasie ze wszystkich 380 spotkań ligowych. Premier League jest sponsorowana przez Barclays Bank i z tego powodu jest oficjalnie nazywana Barclays Premier League.
  Umowa, kontrakt (łac. contractus) – w prawie cywilnym zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Według bardziej szczegółowej definicji umowa to stan faktyczny polegający na złożeniu dwóch lub więcej zgodnych oświadczeń woli (konsens) zmierzających do powstania, uchylenia lub zmiany uprawnień i obowiązków podmiotów składających te oświadczenia woli. Umowy są zawsze co najmniej dwustronnymi czynnościami prawnymi.
  Hibernian Football Club – zawodowy klub piłkarski z siedzibą w Leith, w Edynburgu, w Szkocji, w Wielkiej Brytanii. Założony został w 1875 przez irlandzkich imigrantów. Tożsamość irlandzka została później zbagatelizowana, ale nadal jest widoczna w nazwie i herbie. Półfinalista Pucharu Europy oraz Pucharu Miast Targowych. Hibernia to łacińska nazwa Irlandii.
  Shrewsbury Town Football Club - angielski klub piłkarski z siedzibą w Shrewsbury, grający obecnie w Football League One.
  Newry (irl. Iúr Cinn Trá lub An tIúr) – miasto w Wielkiej Brytanii (Irlandia Północna, hrabstwo Down i hrabstwo Armagh) o statusie city (uzyskanym w 2002). Według danych szacunkowych na rok 2009 liczy 28 146 mieszkańców.
  Hamilton Academical – klub piłkarski z siedzibą w Hamilton w Szkocji, aktualnie grający w Scottish Championship. Przydomek klubu to "The Accies", a główną barwą - czerwony. Hamilton gra mecze na New Douglas Park, posiadającym 6 078 krzesełek.
  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.048 sek.