• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Russell Tovey  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Henryk V (ang. Henry V) – kronika autorstwa Williama Shakespeare’a napisana około 1599 roku, jest częścią drugiej tetralogii. Opisuje losy syna Henryka IV, króla Henryka V, a także wydarzenia wokół bitwy pod Azincourt podczas wojny stuletniej. Alan Bennett (ur. 9 maja 1934 r. w Leeds) – brytyjski aktor i pisarz, autor licznych publikacji, tłumaczeń, utworów scenicznych.

  Russell George Tovey (ur. 14 listopada 1981 w Esseksie) – brytyjski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny, najbardziej znany z roli wilkołaka George’a Sandsa w serialu BBC Three Być człowiekiem, a także z BBC Him & Her.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Esseksie w rodzinie rzymskokatolickiej jako młodszy z dwójki synów Carole Haynes (z domu Webb) i adoptowany przez George’a Toveya, przewoźnika autokarowego z Esseksu na lotnisku Gatwick. Dorastał ze starszym bratem, Danielem w Billericay i uczęszczał do Harold Court School w Harold Wood i Shenfield High School. Jako chłopiec, twierdział, że jest „zapalonym kolekcjonerem różnych rzeczy”. Jego rodzice poparli jego wysiłki, zabierając go do archeologicznych wykopalisk i muzeów. Przez pewien czas chciał zostać nauczycielem historii, ale po obejrzeniu Stowarzyszenia Umarłych Poetów, Goonies i Stań przy mnie zdecydował, że będzie aktorem. Przez pewien czas pracował jako asystent kuchenny w pubie King's Head w Billericay.

  Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym. Narkotyk – potoczna nazwa niektórych substancji odurzających działających na ośrodkowy układ nerwowy. Ze względu na poglądy społeczne, różnice kulturowe, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji słowa narkotyk. Narkotykami nazywa się:

  Kariera[ | edytuj kod]

  Karierę aktorską rozpoczął już jako dziecko. W 2004 zagrał rolę Rudge'a w sztuce Alana Benneta The History Boys (Męska historia). Brał udział w produkcjach teatralnych tej sztuki w Londynie, na Broadwayu, w Sydney, Wellington i Hongkongu, a także w jej wersjach radiowych i w filmie na jej podstawie. Występował także w Royal National Theatre w produkcjach takich jak Mroczne materie (ang. His Dark Materials), His Girl Friday, Henryk V czy Howard Katz. W londyńskim teatrze Young Vic grał rolę w sztuce A Respectable Wedding.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.

  Wiosną 2007 zagrał rolę Bena, homoseksualnego producenta w serialu komediowym Rob Brydon's Annually Retentive wyemitowanym na kanale BBC Three. W tym samym roku pojawiał się również w serialu Gavin & Stacey i świątecznym odcinku specjalnym brytyjskiej serii fantastycznonaukowej Doctor Who.

  W 2008 wystąpił w komedii Being Human na antenie stacji BBC Three, oraz w sztuce The Sea na deskach teatru Haymarket. Zagrał także rolę partnera dealera narkotyków i handlarza bronią w piątym odcinku pierwszej serii serialu Ashes To Ashes.

  Port lotniczy Londyn-Gatwick (ang.: London Gatwick Airport, kod IATA: LGW, kod ICAO: EGKK) – drugi najruchliwszy międzynarodowy port lotniczy Londynu (po Heathrow). Położony jest 40 km na południe od centrum stolicy Wielkiej Brytanii i 40 km na północ od miasta Brighton znajdującego się nad Kanałem La Manche, między miejscowościami Horley a Crawley.Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).

  W styczniu 2012 Tovey wcielił się w rolę Henry’ego Knighta w drugim odcinku 2. sezonu serialu Sherlock pt. The Hounds of Baskerville.

  Od 2014 gra postać homoseksualnego Kevina Mathesonwa w serialu Spojrzenia (ang. Looking), od drugiego sezonu został awansowany do głównej obsady.

  Oprócz aktorstwa zajmuje się również pisaniem scenariuszy.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Wellington (maor. Te Whanga-nui-a-Tara) – stolica Nowej Zelandii, trzecie pod względem wielkości i liczby ludności miasto w tym państwie (po Auckland i Christchurch), najgęściej zaludniona stolica w Oceanii i najbardziej wysunięta na południe stolica na świecie. Znajduje się na terenie regionu Wellington, na Wyspie Północnej, w pobliżu geograficznego środka Nowej Zelandii.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  BBC Three – brytyjski kanał telewizyjny należący do publicznego nadawcy BBC. Został uruchomiony 9 lutego 2003 w wyniku przekształcenia stacji BBC Choice. Jest dostępny wyłącznie w przekazie cyfrowym, naziemnym i satelitarnym. BBC Three nadaje programy w godzinach od 19:00 do około 5:00 na kanale zajmowanym w ciągu dnia przez CBBC.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Goonies (ang. The Goonies) – amerykański film przygodowy z 1985 roku. W Polsce znany także pod alternatywnymi tytułami Postrzeleńcy i Gagatki. Z polskim dubbingiem w wersji ocenzurowanej po raz pierwszy wyemitowany został 18 grudnia 2010 roku na antenie Cartoon Network.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.