• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Russell Crowe  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Człowiek ringu (ang. Cinderella Man) – film z gatunku dramatu i biografii produkcji amerykańskiej w reżyserii Rona Howarda.Sąsiedzi (ang. Neighbours) – australijska opera mydlana, emitowana od 18 marca 1985 roku. Na początku (1985) serial był emitowany na kanale Seven Network. W 1986 roku został przeniesiony na kanał Network Ten i jest na nim nadawany do dnia dzisiejszego.

  Russell Ira Crowe (ur. 7 kwietnia 1964 w Wellington) – australijski aktor filmowy nowozelandzkiego pochodzenia.

  Mając cztery lata, przeprowadził się z rodzicami do Australii. Zaczął występować w telewizji jeszcze jako dziecko. Uznanie przyniosła mu rola neonazisty w filmie Romper Stomper (1992). Dzięki filmowi The Sum of Us zaczął być popularny w Stanach Zjednoczonych. Drzwi do kariery otworzył mu występ w filmie Zabójcza perfekcja, sukces ugruntował mu film Tajemnice Los Angeles. Wokalista australijskiego zespołu Tofog.

  Szaleństwa miłości (ang. Breaking Up) – amerykańska komedia romantyczna z gatunku dramat z 1997 roku w reżyserii Roberta Greenwalda. Wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros. Główne role w filmach zagrali Russell Crowe i Salma Hayek.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Z małżeństwa z Danielą Spencer ma dwóch synów, Charlesa (ur. 2003) i Tennysona (ur. 2006).

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Bez odwrotu (No Way Back) amerykański film sensacyjny z wątkami z pracy agentów FBI. Bohater, pracownik FBI po śmierci swej żony musi sam zdecydować co dalej. Życie samo układa za niego scenariusz.
  James Walter Braddock (ur. 7 lipca 1905 w Nowym Jorku, zm. 29 listopada 1974 w North Bergen w stanie New Jersey) - amerykański pięściarz. Mistrz świata wagi ciężkiej od 1935 do 1937 roku. Jego wyniki amatorskie: 9 wygranych i 4 przegranych (8KO), identyczny rekord jak Rocky Marciano, mistrza świata wagi ciężkiej od 23 września 1952 do 30 listopada 1956 roku.
  Człowiek ze stali (Man of Steel) − amerykański film akcji z 2013 roku w reżyserii Zacka Snydera. Za scenariusz odpowiedzialny jest David S. Goyer. W rolach głównych wystąpili Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Kevin Costner i Laurence Fishburne. Światowa premiera odbyła się 14 czerwca 2013 roku. Miasta Chicago i Vancouver posłużyły jako tło, natomiast główna sceneria projektu odbywała się w mieście Plano, w hrabstwie Kendall, stan Illinois. Zdjęcia odbywały się od sierpnia 2011 do lutego 2012 roku.
  Mumia (ang.: The Mummy) – amerykański film przygodowy i fantasy w reżyserii Alexa Kurtzmana, którego premiera miała miejsce 22 maja 2017 roku w Sydney.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Nicole Mary Kidman (ur. 20 czerwca 1967 w Honolulu) – australijska aktorka i piosenkarka urodzona w Stanach Zjednoczonych, laureatka Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie Godziny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.