Running Wild

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Running Wild – zespół muzyczny z Niemiec wykonujący heavy metal. Grupa została założona w 1976 roku w Hamburgu. W warstwie lirycznej zespół oparł się na morskich opowieściach i pirackich legendach. Inspirację czerpał również z literatury popularnej, jak np. Wyspa skarbów. Skład grupy przez lata ulegał zmianom, a wśród członków znajdowali się czołowi wykonawcy niemieckiego nurtu heavy metal, jak np. perkusista Stefan Schwarzmann (obecnie Accept), jednak liderem i kompozytorem większości utworów był Rolf Kasparek.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Dyskografia[ | edytuj kod]

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Running Wild (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-12-08].
 2. Running Wild/ Longplay-Chartverfolgung (niem.). musicline.de. [dostęp 2013-12-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-22)].
 3. Running Wild Austrian Albums Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2013-12-09].
 4. Running Wild Swedish Albums Chart (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2013-12-09].
 5. Oricon: Running Wild (jap.). www.oricon.co.jp. [dostęp 2013-12-09].
 6. Running Wild: Album gotowy (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2012-01-26].
 7. Running Wild/Single-Chartverfolgung (niem.). musicline.de. [dostęp 2013-12-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-12)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona zespołu
 • Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  Warto wiedzieć że... beta

  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Accept – niemiecki zespół heavymetalowy. Powstał w 1968 roku w Solingen pod nazwą Band X. Formacja przyjęła nazwę Accept w 1976 roku.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Stefan Schwarzmann (ur. 11 listopada 1965 w Erlangen w Niemczech) – niemiecki perkusista, w swojej karierze grał w wielu znanych zespołach, min. Accept, Running Wild, U.D.O., Krokus czy Helloween. Przyznaje się do inspiracji takimi perkusistami jak Cozy Powell czy Clive Burr. Ostatnimi projektami w jakich uczestniczył są solowe płyty Rene Thomsen (Ruthless Allstar Project) i Hermana Franka (Loyal to None). W 2009 nagrał płyte z zespołem Reece (tytuł i data wydania jeszcze nieznane). W czerwcu tego samego roku dołączył do reaktywowanego Accept, z którym planowane jest nagranie płyty studyjnej oraz trasa koncertowa.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama